7 głośnik - woofer

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
zbyszekm80

7 głośnik - woofer

#1 Post autor: zbyszekm80 »

co polecacie zamontować na środku deski rozdzielczej ?? - teraz nie mam tam głośnika
a chciałbym wrzucić tam coś co poprawi jakość dźwięku w aucie.
pozdrawiam
z

Anony Mous

#2 Post autor: Anony Mous »

zbyszekm80 pisze:co polecacie zamontować na środku deski rozdzielczej ?? - teraz nie mam tam głośnika
a chciałbym wrzucić tam coś co poprawi jakość dźwięku w aucie.
pozdrawiam
z
tylko po co? Jeden głośnik nic nie zdziała....w dodatku tam miejsce na może 7-8 cm głośniczek. Wygłusz drzwi....zmień głośniki w drzwiach.....i poczujesz różnicę....nawet na fabrycznym radiu


http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=6959

ronin

#3 Post autor: ronin »

kaliope pisze:co polecacie zamontować na środku deski rozdzielczej ?? - teraz nie mam tam głośnika a chciałbym wrzucić tam coś co poprawi jakość dźwięku w aucie.
pozdrawiam
Jak chcesz poprawić jakość dźwięku to przede wszystkim wymień głośniki (choćby tylko przód+tweetery) i ewentualnie radio. Nawet bez wygłuszania jest o niebo lepiej. Głośniki fabryczne to największa kicha w ZB, po nich wg mnie jest radio

zbyszekm80

#4 Post autor: zbyszekm80 »

cały zestaw audio w tym moim aucie to kicha . Myślałem ze auto z 2006 roku będzie grało lepiej niż to co mam w serii w 12 letnim vw bora a jest zupełnie odwrotnie. Z dpf mam ma razie spokój bo się wypala prawidłowo więc kasę przeznacze ma lepsze audio w zafirze. Jakie głośniki moglibyście polecić aby pasowały w seryjne miejsca montażowe i przyzwoicie grały?

Anony Mous

#5 Post autor: Anony Mous »

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... ght=lanzar


jedne z najbardziej polecanych głośników przez wiele sklepów caraudio oraz naszych forumowiczów to Hertz disk 165
http://allegro.pl/hertz-dsk-165-dystans ... 80649.html


oraz JBL CS-6C
http://allegro.pl/jbl-cs-6c-16-5cm-150w ... 98949.html

Ja kupiłem Lanzary....i po wygłuszeniu drzwi graja super...nawet na seryjnym radiu
http://allegro.pl/lanzar-max-mx6c-tw-je ... 72712.html

Ale jeden warunek....wygłuszenie drzwi....bez tego szkoda kasy......a wygłuszysz je sam za max 100zł

tu masz maty, kup sobie 8 plastrów
http://allegro.pl/silent-coat-2mm-mata- ... 72672.html

ronin

#6 Post autor: ronin »

zbyszekm80 pisze:cały zestaw audio w tym moim aucie to kicha . Myślałem ze auto z 2006 roku będzie grało lepiej niż to co mam w serii w 12 letnim vw bora a jest zupełnie odwrotnie. Z dpf mam ma razie spokój bo się wypala prawidłowo więc kasę przeznacze ma lepsze audio w zafirze. Jakie głośniki moglibyście polecić aby pasowały w seryjne miejsca montażowe i przyzwoicie grały?
Mam zestaw Morel Maximo 6.2. Cena chrześcijańska i ładnie grają w dolnym paśmie - naprawdę potrafią zatrząść budą. :evil2:
Przed zakupem byłem sceptyczny bo mało znana firma ale wystarczyło trochę poszukać w sieci żeby zmienić zdanie. No chyba że ktoś jest antysemitą :)

Co do radia to IMHO każde markowe za te 300 PLN zagra lepiej niż fabryczne no i port USB więc mały pendrive zastąpi nam stertę płyt.

Co do wygłuszania to oprócz dodatkowych kosztów jest jedna wada - musisz "zaorać" oryginalne uszczelki w drzwiach i jeśli będziesz chciał coś w drzwiach wymienić (dajmy na to padnie podnośnik szyby) to masz pecha :P
Ja sobie darowałem i nie żałuję - jest lepiej niż sobie (za te pieniądze) wyobrażałem.

zbyszekm80

#7 Post autor: zbyszekm80 »

a wystarczy wymienić tylko głośniki z przodu , czy od razu iść po całości i wymienic przód i tył?? myślę ze wezme hertz'y dsk i do tego maty.
morele dośc drogie w porównaniu do hertz'a a nie slyszalem o nich zbyt wiele.
pozdrawiam i dzięki za odzew na moj post.

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#8 Post autor: Szuwarek »

Jak chcesz zrobić dyskotekę to idź po całości a do bagażnika musowo jakiś dobry subwofer - laski będą "szczały po nogach" :)

A na poważnie ja bym stawiał na JBL - moim zdaniem nie ma lepszych - ba nawet w moim nowym laptopie takie cuda zamontowano :)

kubik_CDTi

#9 Post autor: kubik_CDTi »

A ja Wam powiem,że to CD30/MP3 i inne navi 70tki,nie wykorzystują połowy potencjału fabrycznych głośników.
Zmiana na opere to podstawa ;)

zbyszekm80

#10 Post autor: zbyszekm80 »

tylko pierwsze trzeba taka operę kupić . Sprawdzałem i na razie nikt nie na takiej pod kolor mojej deski rozdzielczej. Same jasne srebrne a ja mam ciemne srebrne. A nie chce żeby mi się gryzły kolory bo będzie wyglądało nieciekawie.

kubik_CDTi

#11 Post autor: kubik_CDTi »

zbyszekm80 pisze:tylko pierwsze trzeba taka operę kupić . Sprawdzałem i na razie nikt nie na takiej pod kolor mojej deski rozdzielczej. Same jasne srebrne a ja mam ciemne srebrne. A nie chce żeby mi się gryzły kolory bo będzie wyglądało nieciekawie.
Mam w Corsie pełne srebro,a radio mam czarny mat i w sumie już się przyzwyczaiłem.
Za te możliwości, można się przemęczyć moim zdaniem.

ronin

#12 Post autor: ronin »

kubik_CDTi pisze:A ja Wam powiem,że to CD30/MP3 i inne navi 70tki,nie wykorzystują połowy potencjału fabrycznych głośników.
Zmiana na opere to podstawa ;)
Miałem w rękach fabryczne głośniki i nie było żadnych oznaczeń jakby nikt się nie chciał do nich przyznać :P
A tak wygląda to u mnie
Kolor podświetlenia radia (w tym modelu) można jeszcze bardziej zgrać z fabrycznym - mnie się już nie chciało :)
Oczywiście sterowanie z kierownicy jest, brakuje tylko przycisku BC ale jakoś się już z tym pogodziłem. :evil2:

Link poprawiony ;)
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2011, 23:06 przez ronin, łącznie zmieniany 2 razy.

Anony Mous

#13 Post autor: Anony Mous »

ronin pisze:to u mnie
Zmień link bo jakoś nie uśmiecha mi się rejestracja na google.

Dextero
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2013, 22:30
Imię: Darek
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Auto: Zafira B 1.6
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A16XER

#14 Post autor: Dextero »

Z VINu mojej nowej zosi wyczytałem, że na wyposażeniu mam 7 głośników. 4 są w drzwiach, a reszta?

Deleted User 21664

#15 Post autor: Deleted User 21664 »

Dextero pisze: 18 lip 2019, 14:39 Z VINu mojej nowej zosi wyczytałem, że na wyposażeniu mam 7 głośników. 4 są w drzwiach, a reszta?
W drzwiach masz 6 głośników - 4 niskotonowe i 2 "gwizdki" w przednich drzwiach (takie siateczki przy klamkach).

Siódmy głośnik jest umiejscowiony na środku kokpitu w okolicach czujnika temperatury (tego cypelka na kratce)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”