Stacja multimedialna ZAFIRA B

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
dyzio-zdw
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2020, 23:16
Imię: Adrian
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#106 Post autor: dyzio-zdw »

Spoko. Popatrzę na tą grupę, może coś się dowiem.

dyzio-zdw
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2020, 23:16
Imię: Adrian
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#107 Post autor: dyzio-zdw »

Po dzisiejszej walce wiem tylko tyle, że działa. Nie wiedzieć czemu zasilanie które wykorzystałem z oryginalnej kostki w jakiś sposób wpływało na działanie nawiewu. Kiedy odłączyłem "chińczyka" wszystko działało, ze "starym" radiem też. Jak tylko podłączyłem "chińczyka" nawiew głupiał i nie reagował na pokrętła.
Po wielu próbach podłączenia, wylogowałem "stare" radio i nic... wreszcie postanowiłem poszukać innego zasilania i wykorzystałem zasilanie zapalniczki i to był dobry krok. Teraz radyjko działa i nawiewy też działają tak jak powinny, no może poza grzaniem tylnej szyby (przynajmniej dioda się nie zapala).
Jutro do roboty idę także pewnie nie będzie czasu grzebać, ale dam znać jak będą jakieś postępy.

Dodano po 4 minutach 1 sekundzie:
20200503_215756_compress25_resize_47_crop_34_crop_54.jpg

Kenshi
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 07 cze 2016, 09:39
Imię: Jarosław
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Zafira
Model: ZAZB
Oznaczenie silnika: z18xe1

#108 Post autor: Kenshi »

Witam
Chciałbym się was dopytać, może już ktoś miał z tym styczność przy wymianie radia z fabrycznego na inne. W zafirce A jak i b wymieniałem radio na oryginalnym radiu stacje radiowe chodziły czysto RDS sam wyszukiwał wybranej stacji na innych częstotliwościach aby czysto chodziło (nie było przerw na wyszukanie lepszej częstotliwości wybranej stacji). Natomiast po wymianie radia w ZA radio sony miał problemy mimo włączonego RDS, ZB wymienione z CD30 na Stacje FM a nowe radio Eunavi 2 Din Android 10 i również ma problemy z czystym wyszukaniem częstotliwości (gdy stacja słabo odbiera wyszukuje lepszej częstotliwości lecz w ciszy nic nie gra ciche wyszukiwanie, gdy znajdzie pochodzi chwile dobrze i znowu cisza i szuka). Nie wiem jak poustawiać radio aby chodziło to jak należy jak z oryginalnego, wydaje mi się że winy nie ma w antenie ponieważ na oryginalnym chodzi bez zarzutu radio. :kawa:

PETERSS
Mieszkaniec
Posty: 216
Rejestracja: 22 cze 2015, 21:32
Imię: Piotr
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Opel Zafira B Cosmo 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#109 Post autor: PETERSS »

Miałem to samo.
Pomógł wzmacniacz antenowy.
Ponoć w oryginalnych radach wzmacniacz jest w środku więc nie trzeba zewnętrznego.

Awatar użytkownika
Esteban
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 14 lip 2019, 14:37
Imię: Esteban
Lokalizacja: Polska
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#110 Post autor: Esteban »

witam. pozwolę sobie odświeżyć temat. chciałbym zaszaleć ;) i zamontowac w swojej Zosi radyjko z androidem, z setka niepotrzebnych bajerów i kilkoma bardzo potrzebnymi. jak większość piszących wcześniej nurtuje mnie pytanie o sprzęt, który pozwoli mi dostac się do informacji które wczesniej wyświetlał komputer (settings + BC) na polskich portalach aukcyjnych pokazało sie sporo takich radyjek w chrześcijańskich już cenach. macie jakieś doświadczenia, wiecie które radyjko pozwala na wyświetlenie np. temterury silnika, czy napiecia na akumulatorze? pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#111 Post autor: Kocur »

Esteban pisze: 21 mar 2021, 11:40 witam. pozwolę sobie odświeżyć temat. chciałbym zaszaleć ;) i zamontowac w swojej Zosi radyjko z androidem, z setka niepotrzebnych bajerów i kilkoma bardzo potrzebnymi. jak większość piszących wcześniej nurtuje mnie pytanie o sprzęt, który pozwoli mi dostac się do informacji które wczesniej wyświetlał komputer (settings + BC) na polskich portalach aukcyjnych pokazało sie sporo takich radyjek w chrześcijańskich już cenach. macie jakieś doświadczenia, wiecie które radyjko pozwala na wyświetlenie np. temterury silnika, czy napiecia na akumulatorze? pozdrawiam
Ja będę teraz robił to samo, ale w Astrze G. Wybrałem sobie chińską stację multimedialną, o charakterze uniwersalnym. Temperaturę silnika oraz jego parametry będę chciał uzyskać za pomocą ELM-a i Toque Pro, podłączając ELM-a po USB w radyjko
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

Awatar użytkownika
Esteban
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 14 lip 2019, 14:37
Imię: Esteban
Lokalizacja: Polska
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#112 Post autor: Esteban »

przewertowałem sobie allegro, wyslałem zapytanie do kilku sprzedawców i znalazłem całkiem przezwoity sprzet dedykowany do ZB. wg zapewnień sprzedawcy radyjko posiada opcje podglądu BC. po świętach będę działać.

Awatar użytkownika
huubii
Zafiromaniak
Posty: 698
Rejestracja: 02 sty 2020, 19:31
Imię: Hubert
Lokalizacja: Paczkowo/Poznań
Auto: Opel Zafira B 1.9cdti 180KM/380Nm
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#113 Post autor: huubii »

Też jestem na etapie poszukiwań takiej stacji :nie_wiem:
Mi z kolei zależy aby stacja była w miejscu fabrycznego wyświetlacza - jest taka opcja w Antarze (ojciec założył) i wygląda to dobrze, ewentualnie w miejscu radia :mysli:

Awatar użytkownika
Esteban
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 14 lip 2019, 14:37
Imię: Esteban
Lokalizacja: Polska
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#114 Post autor: Esteban »

huubii pisze: 23 mar 2021, 13:54
Mi z kolei zależy aby stacja była w miejscu fabrycznego wyświetlacza
szczerze mówiać nie spotkałem się z takim roxzwiazaniem, ale też i nie szukałem. w mojej zoście firmowy wyswietlacz jest mały monochromatyczny, być moze jest zamiennik dla większych kolorowych. jezeli chodzi o xzamiane w miejsce radia fabrycznego - do wyboru do koloru i na co kogo stać.

ra2j3l
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:37
Imię: Hubert
Lokalizacja: Łuków
Auto: Zafira B 1.8B COSMO
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#115 Post autor: ra2j3l »

https://pl.aliexpress.com/item/10050016 ... 2e0efzxobR
Spotykane w Antarze. Do Zosi nie widziałem. Ciekawe czy by pasowało.

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#116 Post autor: oki »

Też się zastanawiam nad zmianą radia i wpadłem na pomysł tylko nie wiem czy się tak da.
Mianowicie mam CIDA kolorowego i chcę podpiąć pod niego moduł interfejsu video RGB tak jak to się robi przy kamerkach cofania, tylko że zamiast sygnału z kamerki podać sygnał z radia 2DIN.
Nie które stacje multimedialne mają wyjście sygnału video do zagłówków tylko nie wiem czy ten sygnał to podaje non stop to co na wyświetlaczu na radiu czy tylko działa przy odtwarzaniu filmu. Fajnie by było wypuścić obraz nawigacji na CIDA a i pozostaje rozdzielczość czy to się zgra jedno z drugim.

Dodano po 9 minutach 42 sekundach:
A propo kilku postów powyżej dotyczących słabego odbioru stacji radiowej, Zafira w antenie ma wbudowany wzmacniacz tylko aby on działał potrzebne jest napięcie.
Fabryczne radio wystawia wyjściem antenowym napięcie do zasilania, gdzie radia uniwersalne już tego nie robią dla tego jest słaby odbiór.
Do poprawnego działania potrzebny jest tzw. separator antenowy który tak jak by mixuje sygnał podając napięcie na wzmacniacz anteny.
A ważne są wtyczki antenowe, w większości prawdopodobnie u nas jest system wtyczek Fakra.

Awatar użytkownika
Esteban
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 14 lip 2019, 14:37
Imię: Esteban
Lokalizacja: Polska
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#117 Post autor: Esteban »

ra2j3l pisze: 24 mar 2021, 07:33 https://pl.aliexpress.com/item/10050016 ... 2e0efzxobR
Spotykane w Antarze. Do Zosi nie widziałem. Ciekawe czy by pasowało.
dla trzyliniowego wyświtlacza? troszkę to małe, no ale co kto lubi ;)

Awatar użytkownika
Rysiek
Przeglądacz
Posty: 52
Rejestracja: 14 wrz 2020, 09:36
Imię: Adrian
Lokalizacja: Śląskie, DG
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#118 Post autor: Rysiek »

Witam

Co prawda ja mama taką stację jak na filmie ale moge wejść w (testmode?) tylko że nie wiem do końca jak bo czasem wejdę za pierwszym razem a czasem ni chu chu się nie uda... Piszę dlatego bo ktoś tam wcześniej pytał czy działa z radia testmode. U mnie działa ale raz łapie a raz nie bardzo chce. Nie wiem od czego to zależy.
A przełączanie widoku BC używam z radia. Jak mam odpalone radio bo jak użyje z kierownicy to przełącza mi widok BC i od razu stacje z radia ( nie wiem czemu tak). A jak mam radio wył to mogę z kierownicy normalnie się przełączać... Ale ja i tak mam jedno ustawione i nie zmieniam to mi to lotto :P

Żeby nie było że ściemniam to załączam film :)
https://youtu.be/Dk1pXTP7ot4

Przy okazji mógłby ktoś mi opisać co on w ogóle pokazuje za cyferki co czym jest? Oprócz chyba napięcia i temp silnika to nie ma nic tam dla nas??
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2021, 13:51 przez Rysiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#119 Post autor: Kocur »

Rysiek pisze: 19 kwie 2021, 13:48 U mnie działa ale raz łapie a raz nie bardzo chce. Nie wiem od czego to zależy.
Podejrzewam, że to kwestia soft-u w radiu lub styku. Spróbuj zaktualizować soft, o ile są jakieś aktualizacje
A przełączanie widoku BC używam z radia. Jak mam odpalone radio bo jak użyje z kierownicy to przełącza mi widok BC i od razu stacje z radia ( nie wiem czemu tak).
Programowałeś klawisze, czy miałeś "fabrycznie" już je ? Dla spokoju sprawdź może, czy przypisania przycisków na kierownicy są poprawne. Możesz mieć np. dublet.
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

Awatar użytkownika
Rysiek
Przeglądacz
Posty: 52
Rejestracja: 14 wrz 2020, 09:36
Imię: Adrian
Lokalizacja: Śląskie, DG
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#120 Post autor: Rysiek »

powiem ci że jest tam jakaś opcja do programowania ale jakoś mi nie wychodziło jak trzeba bo chciałem sobie programować po swojemu, musiał bym posiedzieć z pół dnia i zagłębić się w ten temat i sprawdzać. Może kiedyś z nudów jak będę miał czas to sprawdzę dokładnie co z czym się je. Bo jak pisałem wyżej mi to nie przeszkadza bo mało tego używam do przełączania wyświetlacza.

Co do aktualizacji to chyba nie ma bo jeszcze ani razu mi nie wyskoczyło nic a podłączam pod wifi apki aktualizować. Z tym że da się chyba wgrać "ręcznie" z pliku bo są takie opcje. Tylko skąd do tego wziąć soft? Może na jakiejś Chińskiej stronie by był... No chyba że ktoś to robił już i wie co z czym się je.
Znajomy sobie zakładał w innym aucie stacje ale ma pełen dotyk i od razu mu powiedzieli że nie ma aktualizacji do nich jedynie apki można..

Ale już wiem że jedna opcja mi nie działa w tzn ustawienie wygaszacza z tapety.. Buguje się jak wchodzę do wyboru tapet... U was da się czy nie?
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2021, 11:08 przez Rysiek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”