Głośniki ZB

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#106 Post autor: paweldm »

Z tego co gdzieś pisali, to dystanse są ponoć od astry, tylko jaki model jest tych głośników? CX170??
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Awatar użytkownika
tom_kaz
Bywalec
Posty: 134
Rejestracja: 11 lis 2012, 18:01
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#107 Post autor: tom_kaz »

Tak sobie czytam ten wątek i widzę trzy modele głośników które tutaj się przewijają.

- Blaupunkt CX 170
- ALPINE SXE-1750S
- Hertz DSK 165.3

Na papierze głośniki Blaupunkt wyglądają lepiej (impedancja i pasmo przenoszenia), ale nie mają zwrotnicy.
Czy mimo wszystko to ten model do podpięcia bezpośrednio do CD70 (bez wzmacniacza) polecacie?
Będzie widoczna (słyszalna) poprawa w stosunku do fabrycznych głośników, które w moim odczuciu (i po zmianie CD30 MP3 na CD70) grają wcale nienajgorzej (a jeszcze w planie wygłuszanie)?

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#108 Post autor: paweldm »

Ja Blaupunkta polecam i jeszcze podobne są JBL także w wersji 3 omy, to był chyba model GTO. JBL mam w peugocie 308 żony podłączone pod fabryczne radio i fajnie grają.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Deleted User 21664

#109 Post autor: Deleted User 21664 »

Ja się wahałem między Pionierami i Alpine - posłuchałem sprzedawcy - mam Alpine i jestem zadowolony :ok:

Awatar użytkownika
wampir11111
Zafiromaniak
Posty: 3561
Rejestracja: 09 sty 2016, 12:19
Imię: Michał
Lokalizacja: Domasławice [DOL]
Auto: Zafira B 340KM/480Nm
Model: B
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#110 Post autor: wampir11111 »

tom_kaz pisze: 24 mar 2019, 13:22 Tak sobie czytam ten wątek i widzę trzy modele głośników które tutaj się przewijają.

- Blaupunkt CX 170
- ALPINE SXE-1750S
- Hertz DSK 165.3

Na papierze głośniki Blaupunkt wyglądają lepiej (impedancja i pasmo przenoszenia), ale nie mają zwrotnicy.
Czy mimo wszystko to ten model do podpięcia bezpośrednio do CD70 (bez wzmacniacza) polecacie?
Będzie widoczna (słyszalna) poprawa w stosunku do fabrycznych głośników, które w moim odczuciu (i po zmianie CD30 MP3 na CD70) grają wcale nienajgorzej (a jeszcze w planie wygłuszanie)?
Osobiście będę zakładał Hertz na tył i przód ;) cena dobra i słyszałem je w akcji :ok:

Awatar użytkownika
tom_kaz
Bywalec
Posty: 134
Rejestracja: 11 lis 2012, 18:01
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#111 Post autor: tom_kaz »

@wampir11111, ale bez dodatkowego wzmaka?
Bo słyszę opinie, że je ciężko wysterować samym radiem (CD70).

I kolejną wątpliwość którą ktoś we mnie zasiał, to czy 3 ohm jest bezpieczne dla CD70.
Niby CD70 ma końcówkę mocy TDA7561.
Według źródła https://www.st.com/resource/en/datasheet/tda7561.pdf, końcówka obsługuje impedancję 2 ohm
High output power capability 4 x 25 W / 4 ohm @14.4 V, 1 kHz, 10 % THD, 4 x 35 W EIAJ
Max. output power 4 x 60 W / 2 ohm
Natomiast gdzieś przeczytałem, że zastosowanie głośników o impedancji niższej niż 4 ohm grozi uszkodzeniem końcówki.
To szukać głośników z niższą impedancją, czy lepiej nie?
Bo jeszcze takie coś zwróciło moją uwagę: Excursion SHX-6C, ale właśnie 3 ohmy.

Co Wy na to?

Awatar użytkownika
wampir11111
Zafiromaniak
Posty: 3561
Rejestracja: 09 sty 2016, 12:19
Imię: Michał
Lokalizacja: Domasławice [DOL]
Auto: Zafira B 340KM/480Nm
Model: B
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#112 Post autor: wampir11111 »

tom_kaz pisze: 29 mar 2019, 07:09 @wampir11111, ale bez dodatkowego wzmaka?
Bo słyszę opinie, że je ciężko wysterować samym radiem (CD70).

I kolejną wątpliwość którą ktoś we mnie zasiał, to czy 3 ohm jest bezpieczne dla CD70.
Niby CD70 ma końcówkę mocy TDA7561.
Według źródła https://www.st.com/resource/en/datasheet/tda7561.pdf, końcówka obsługuje impedancję 2 ohm
High output power capability 4 x 25 W / 4 ohm @14.4 V, 1 kHz, 10 % THD, 4 x 35 W EIAJ
Max. output power 4 x 60 W / 2 ohm
Natomiast gdzieś przeczytałem, że zastosowanie głośników o impedancji niższej niż 4 ohm grozi uszkodzeniem końcówki.
To szukać głośników z niższą impedancją, czy lepiej nie?
Bo jeszcze takie coś zwróciło moją uwagę: Excursion SHX-6C, ale właśnie 3 ohmy.

Co Wy na to?
Tomek ja u siebie mam CDC40 Opera i ona da radę bez wzmacniacza a na dodatek posiada regulowane wyjście na Subwoofer :ok:
Co do omów to nie wiem. Muszę sprawdzić jakie są oryginalne głośniki i jakie były montowane premium pod CDC40 Opera.

AleksanderKamil
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 14 lis 2014, 10:24
Imię: Kamil
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Opel Zafira C 1.6 Enjoy
Model: ZC
Oznaczenie silnika: D16SHJ
Gender:

#113 Post autor: AleksanderKamil »

Cześć,
czy ktoś próbował montaży głośników w trzecim rzędzie? Zawsze gdu jesteśmy w trasie, maluch, które tam siedzą mają problem ze słuchanim muzyki / audiobooków itp. Ma ktoś takie doświadczenie?

maserek
Przeglądacz
Posty: 91
Rejestracja: 25 lut 2012, 21:16
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira B 1.8 111 edition
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#114 Post autor: maserek »

Witam
Ja z teoretycznie "prostym" pytaniem. Zakupiłem nowe głośniki hertza do przodu wszystko sobie przygotowałem i zgłupiałem, ponieważ nie mam zielonego pojęcia gdzie podłączyć zwrotnicę. Przepatrzyłem w miarę moich możliwości i niestety nie zlokalizowałem, gdzie mógłbym się podpiąć. Starych wtyczek też nie znalazłem, wszystko jest elegancko zaizolowane a nie chcę na chama rozwalić coś czego być może nie trzeba ruszać. Jest ktoś w stanie łopatologicznie wskazać, pomóc?

maserek
Przeglądacz
Posty: 91
Rejestracja: 25 lut 2012, 21:16
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira B 1.8 111 edition
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#115 Post autor: maserek »

A może jednak ktoś wie i chciałby podzielić się wiedzą czy ta zwrotnica jest konieczna. W końcu firmowe nagłośnienie jest bez niej. Jeżeli tak to gdzie ją podpiąć?

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#116 Post autor: Ostap »

Zwrotnica jest potrzebna bo to ona ustala pasmo głośników. To, że seryjnie jej nie było nie oznacza, że nie jest potrzebna ;) wszystko zależy od głośników.

Kable które oryginalnie idą do głośników musisz podłączyć do zwrotnicy i z niej dalej do sopranów i na woofery.

Daj jakieś zdjęcia tej przetwornicy.


Pamiętaj też, że radio nie napędzi Ci tych głośników bo nie ma odpowiedniej mocy.


Moim zdaniem uzyskałbyś lepszy efekt dobrze wygłuszając drzwi i zostawić oryginały.


Wiem coś na ten temat ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#117 Post autor: Sebu$ »

Ostap pisze: 29 cze 2019, 04:02 Zwrotnica jest potrzebna bo to ona ustala pasmo głośników. To, że seryjnie jej nie było nie oznacza, że nie jest potrzebna ;) wszystko zależy od głośników.

Kable które oryginalnie idą do głośników musisz podłączyć do zwrotnicy i z niej dalej do sopranów i na woofery.

Daj jakieś zdjęcia tej przetwornicy.


Pamiętaj też, że radio nie napędzi Ci tych głośników bo nie ma odpowiedniej mocy.


Moim zdaniem uzyskałbyś lepszy efekt dobrze wygłuszając drzwi i zostawić oryginały.


Wiem coś na ten temat ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
tak jak Łukasz napisał ... :ok:
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

maserek
Przeglądacz
Posty: 91
Rejestracja: 25 lut 2012, 21:16
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira B 1.8 111 edition
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#118 Post autor: maserek »

Model głośników Hertz DSK 170.3. Czyli plusy z tw i wf do plusa ze zwrotnicy i minusy analogicznie? Myślałem, że gdzieś trzeba to wcześniej wpinać. Szczerze powiem, że plastik głośników oryginalnych nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Nie wspomnę o tych kabelkach.
Za 3 tygodnie jestem umówiony na wymianę radio (sezon urlopowy mają w sklepie itp. stąd pomysł na samodzielny montaż głośników na początek). Następnym etapem będzie wygłuszenie drzwi i ewentualnie wzmacniacz.
Od czegoś musiałem zacząć bo w Zafirze A się zabierałem jak pies do jeża, zleciało 7 lat i wymieniłem tylko radio.

Dodano po 2 minutach 58 sekundach:
I jeszcze jedno pytanie, po wymianie radio co się dzieje z funkcjami klawisza BC i OK?
Ostatnio zmieniony 30 cze 2019, 19:39 przez maserek, łącznie zmieniany 1 raz.

Deleted User 21664

#119 Post autor: Deleted User 21664 »

maserek pisze: 30 cze 2019, 19:41 Następnym etapem będzie wygłuszenie drzwi i ewentualnie wzmacniacz.
Taka rada - najpierw drzwi potem głośniki. A najlepiej drzwi + głośniki jednocześnie - jedna robota :lis:

maserek
Przeglądacz
Posty: 91
Rejestracja: 25 lut 2012, 21:16
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira B 1.8 111 edition
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#120 Post autor: maserek »

Makary pisze: 30 cze 2019, 20:14
maserek pisze: 30 cze 2019, 19:41 Następnym etapem będzie wygłuszenie drzwi i ewentualnie wzmacniacz.
Taka rada - najpierw drzwi potem głośniki. A najlepiej drzwi + głośniki jednocześnie - jedna robota :lis:
Bardzo Ci dziękuję za radę ale jednak zostanę przy swojej koncepcji/kolejności zwłaszcza, że rozebranie drzwi do roboty to w porywach między 4 do 5 minut😉.
Byłbym Ci o wiele bardziej wdzięczny gdybyś odpowiedział na któreś z pytań przeze mnie zadanych :lis:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”