Problemy dotyczące CD70 Navi _ DVD90

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
lancoch

#106 Post autor: lancoch »

Witam panowie i panie mam problemik z ww. radiem instalowalem polska mapke do takiego radia w zafirze z 2006 roku i mapa nie zainstalowala sie a radio i navi nie dziala moge wlaczyc jedynie tryb testu radia i telefon. Poza tym nie da sie go wylaczyc nawet po wylaczeniu stacyjki nie reaguje na przycisk on/off. Macie moze jakis pomysl jak lub co zrobic zeby to zadzialalo ?

giant19s

#107 Post autor: giant19s »

A odłączenie akumulatora nie pomogło by :>
Powinno chyba stracić ustawienia coś al'a reset.
To tylko przypuszczenia więc radzę poczekać na wypowiedzi innych zafirowiczów ;)

Anony Mous

#108 Post autor: Anony Mous »

Mapy do radia się nie instaluje tylko wkłada odpowiednią płytkę i powinna działać.

Anony Mous

#109 Post autor: Anony Mous »

Pewnie robiłeś Update aby mieć Polski język w nawigacji .. ?
Poszukaj na forum był już ten problem.

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#110 Post autor: rhaaziel »

Polecam lekturę tego wątku - http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=3086

Jeśli masz polskie menu od Wołka to z pewnością pomoże Ci rozwiązać problem.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

mccisz

#111 Post autor: mccisz »

Witam
Mam zafirę 2006 i radio cd70 navi oraz adapter do nokii 6230/6230i.
Po wybraniu zakładki telefon i wciśnięciu pokrętła na kierownicy nie mogę wybrać ustawień.
Po podłączeniu telefonu wszystko działa, książka, radio się wyłącza podczas rozmowy i można słuchać przez głośniki samochodowe.
Domyślam się, że nie mam bluetooth. Chciałbym jednak żeby ktoś mi to potwierdził.
Wg opisów na forum należy dokupić moduł UWA.
Czy ktoś może mnie utwierdzić w moim rozumowaniu?

kicaj

#112 Post autor: kicaj »

adapter w aucie?
czyli masz podpiety telefon kablem, a zatem masz UWB, ale przeciez ci dziala telefon i w dodatku masz ladowanie (chyba)
jak chcesz miec bluetooth'a to bedziesz musial usunac UWB i zamontowac UWA, oczywiscie zgodnie z procedura...

BTW mam nadzieje ze znow nie pomieszalem oznaczen UWA i UWB...

lancoch

#113 Post autor: lancoch »

Rozwiazalem problem radia sciagnalem update zainstalowalem i wszstko dziala :))

mccisz

#114 Post autor: mccisz »

Racja po wymianie będzie bez ładowania, jest to minus warty do rozważenia.
Pytałem w serwisie w Grudziądzu i Gdańsku, to nie wiedzą za wiele.
Coś tam dzwoni, al nie wiadomo w którym kościele.
Opowiadają, że to może działać tylko z wybranymi modelami telefonów.
Natomiast mnie ciekawi, gdzie się ten moduł UWA podłącza?
Czy w centralce? Czy gdzieś w innym miejscu.
Dzięki za odpowiedź i pomoc.

turczyn

#115 Post autor: turczyn »

Witam
Mam problem jak u lancocha
Wyjąłem za wcześnie płytkę z polskim menu
Navi nie działa mogę włączyć jedynie tryb testu radia i telefon. Poza tym nie da sie go wyłączyć nawet po wyłączeniu stacyjki nie reaguje na przycisk on/off.
.
Proszę o pomoc co mam zrobić !!!!

Awatar użytkownika
kwazaar
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 25 sie 2009, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#116 Post autor: kwazaar »

kolego turczyn

zajrzyj na http://projektnavi.pl
tam koledzy powinni pomóc :)
w poszukiwaniu godnego następcy ZB OPC :)
edit: następca znaleziony... zobaczymy czy okaże się godny :)

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#117 Post autor: MieHor »

Spotkała mnie dzisiaj niemiła niespodzianka. Navi po dojechaniu do celu działała prawidłowo, tzn. w naszym języku. Po załatwieniu spraw do samochodu pierwsza wróciła żona i otworzyła samochód zapasowym kluczykiem, żeby było śmieszniej pod wycieraczką szyby miałem ofertę jakiejś firmy (tylko tel. kom.) zapraszającej na spolszczenie navi za jedyne 150 PLN. Wkładam do stacyjki swój kluczyk (scyzoryk), a tu radio nie gra. Na ekranie CID'a tylko 2 zakładki - tlf. i BC, a kolor ekranu niebieski, zaskoczony nacisnąłem włącznik radia, które zaczęło grać i pojawiły się pozostałe 2 zakładki - radio i navi, ale wszystko w jęz. francuskim.
W pierwszej chwili skojarzenie tej oferty z tym co zastałem w swoim CD70, ale pomyślałem, że przecież to nie możliwe, aby pod moją nieobecność ktoś mógł coś pokombinować z zewnątrz auta. Druga myśl - przecież samochód otworzyła żona z zapasowego kluczyka i może tu jest przyczyna. Po powrocie do domu płyta testowa, instalacja, zmiana ustawień i wszystko wróciło do normy. Żeby się upewnić czy to za sprawą tego zapasowego kluczyka, użyłem go do zamknięcia/otwarcia samochodu - powtórka, znowu ustawienia fabryczne, ponownie płyta, itd. i wszystko śmiga.
I tu pytanie - czy jest możliwe, że oba kluczyki zostały zaprogramowane każdy inaczej, czy może tak ma być?
Jest to o tyle kłopotliwe, że każde użycie kluczyka zapasowego będzie powodować powrót do ustawień fabrycznych i konieczność każdorazowego przywracania wcześniejszych ustawień.
Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Czy jest możliwość przeprogramowania kluczyków, aby oba (wszystkie) działały identycznie?

Anony Mous

#118 Post autor: Anony Mous »

Ze względów logistycznych często używam drugiego klucza i moje CD70 nie zmienia ustawień, więc można założyć, że da się oba klucze zaprogramować jednakowo. Swoją drogą ta ulotka i jedyne 150zł. W ciemno jej nie zostawili, musieli looknąć, co masz na pokładzie.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#119 Post autor: MieHor »

Dziwi mnie ten zwykły (nie składany) kluczyk zapasowy, był użyty po raz pierwszy, wcześniej nie przyszło mi do głowy, by go sprawdzić, tak jak napisałem wcześniej po przywróceniu ustawień navi tak, jak były wcześniej z polską nakładką, otworzyłem samochód tym zapasowym kluczykiem, uruchomiłem silnik i radio musiałem włączyć i wyłączyć ręcznie (wcześniej włączało się po włączeniu zapłonu i wyłączało po wyjęciu kluczyka ze stacyjki). Kluczyk scyzoryk działa poprawnie, nic nie zmienia. Przychodzi mi do głowy tylko to, że jest różnica w zaprogramowaniu kluczyków, zasadniczo oba działają poprawnie - otwierają/zamykają samochód, bez żadnych sensacji uruchamiają/wyłączają silnik, czyli robią to co maja robić, tylko ten efekt uboczny z navi. Jak można sprawdzić te kluczyki, czy Op-Com'em da radę?

Anony Mous

#120 Post autor: Anony Mous »

Może to ma związek z tym co pisałem wcześniej http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=3592

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”