Problemy dotyczące użytkowania CD 30 _ CD30 MP3

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
DJ_Tomcat

#151 Post autor: DJ_Tomcat »

PrzemekM pisze:Podepne sie pod temat.

Moje radio CD 30 MP3 nie wciąga płyty:( Pewno cos jest zepsute, pytanie co?

Co lepsze postanowilem mu pomoc i wcisnalem mu płyte z mp3 na siłe - jak łatwo sie domyslić płyta nie chce wyjsc, na wyswietlaczu wyswietla sie "No CD" - i co tu zrobic?
Jak naciskam "eject" czuc ze płyta jest wypychana, ale mimo wszystko jest ona za głeboko by ja wyciagnac.

Pytanie pomocnicze, jak włączacie przycisk "eject" a nie ma płyty w srodku to wasz naped CD tez wydaje takie dziwne trzeszczace dzwieki?
Trzeba sprawdzic mechanizm wyciagania plyty.
Mechanizm u nas nie wydaje trzeszczacych dzwiekow :)

Anony Mous

#152 Post autor: Anony Mous »

DJ_Tomcat pisze:
PrzemekM pisze:........
Trzeba sprawdzic mechanizm wyciagania plyty.
Mechanizm u nas nie wydaje trzeszczacych dzwiekow :)
Czy taki mechanizm da sie naprawic/wymienic w jakis normalnych pieniadzach czy lepiej dac sobie z tym spokoj?

DJ_Tomcat

#153 Post autor: DJ_Tomcat »

Mam zapasowy mechanizm do CD30.

twoj_cien1

#154 Post autor: twoj_cien1 »

Witam ponownie.

Zabralem sie w swojej Zosi za montowanie aktywnego subwoofera wykorzystujacego Hi Level Input. Wszystko lednie smiga ale jest jeden problem. Za cholere nie moge zlokalizowac jakiegos zrodla +12V do sterowania wzmacniaczem, ktore zalaczalo by sie w momencie wlaczenia radia. Niby na wyjsciu CD30 jest sterowanie aktywna antena ale w moim przypadku jest ono nieaktywne ( 0V na wyjsciu niezaleznie czy radio jest wlaczone czy nie). Mozna go jakos aktywowac??? a moze macie jakis pomysl skad to zasilanie pociagnac.
Poki co mam wykorzystuje +12V po stacyjce zeby przypadkiem akumulatora nie zakatowac ale czasem chcialbym poczuc ten basik nie zapalajac silnika.

Anony Mous

#155 Post autor: Anony Mous »

DJ_Tomcat pisze:Mam zapasowy mechanizm do CD30.
Okazało sie iż poprzedni wlasciciel nieświadomie dorzucil mi gratis do autka dwie plyty CD w srodku... a ja dołozylem trzecią - to nie mialo prawa dzialać :)

po zdemontowaniu radia i wypchaniu plyt cd srobokretem, czytnik dziala jak nalezy:)

Wiech

#156 Post autor: Wiech »

Witam :)

To mój pierwszy post, więc z góry uprzedzam, że pytanie może się wydać idiotyczne, ale nie będę przepraszał, bo po to jest to forum :)

od 3 miesięcy mam Zośkę B, radio CD30 MP3, a w instrukcji do radia mam napisane, że mogę podpiąć zewnętrzne urządzenie (np. mp3) do wejścia AUX. Tylko nie mogę nigdzie zlokalizować wejścia AUX... jakaś podpowiedź???

Z góry dziękuję za wyrozumiałość ;)

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#157 Post autor: Bodek »

Wiech pisze:Witam :)

To mój pierwszy post, więc z góry uprzedzam, że pytanie może się wydać idiotyczne, ale nie będę przepraszał, bo po to jest to forum :)

od 3 miesięcy mam Zośkę B, radio CD30 MP3, a w instrukcji do radia mam napisane, że mogę podpiąć zewnętrzne urządzenie (np. mp3) do wejścia AUX. Tylko nie mogę nigdzie zlokalizować wejścia AUX... jakaś podpowiedź???

Z góry dziękuję za wyrozumiałość ;)
W konsoli - na dole - pod dźwignią hamulca ręcznego ;)

Polecam instrukcję obsługi, jak nie masz to podaj mi maila - wyślę, lub poszukaj na stronie Opla.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Wiech

#158 Post autor: Wiech »

Dzięki! Lecę do garażu poszukać :)

maila wysłałem via PW :)

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#159 Post autor: Bodek »

Wiech pisze:Dzięki! Lecę do garażu poszukać :)

maila wysłałem via PW :)
Obrazek

strona 127
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#160 Post autor: Rybka »

v8zj pisze:Witajcie

Promlem może dla kogos prosty dla mnie uciążliwy, szukałem ale nie znalazłem niczego podobnego.
Radio po nagraniu płytki z utworami mp3 (muzyka) odtwarza po kolei track1, track2 itd. ale jeśli nagram audiobooka gdzie są rozdziały albo jakos podzielone pliki które są powiązane np nautilus radia zet (lubie słuchać w nocy gdy jade) to wybiera pliki jakby losowo. Nie muszę dodawać że takie słuchanie jest bez sensu ponieważ odtwarzacz nie kontynuuje danego opowiadania tylko wybiera jakis inny i odtwarza.

proszę o pomoc

W instrukcji radia znalazłem takie cosik.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 lis 2014, 11:34 przez Rybka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#161 Post autor: Tunio999 »

Przed nagraniem płytki z mp3 nadaj utworom (plikom) numerację na początku nazwy odpowiednio dla pierwszego 001, dla drugiego 002 itd.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#162 Post autor: miodzik »

Tunio999 pisze:pierwszego 001, dla drugiego 002 itd.
Wojtek ma rację. Praktycznie każdy odtwarzacz układa listę po nazwie. Wpierw cyfry potem litery. Sprawdź jeszcze przy nazwach plików czy nie ma gdzieś polskich znaków. ą, ć, ź, ł, ó są przez odtwarzacze nie czytelne i widzą je jako krzaki jak @#% itd. i wtedy takie pliki najczęściej lądują na końcu listy odtwarzania.
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

v8zj
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:36
Lokalizacja: olsztyn
Model:

#163 Post autor: v8zj »

Dziekuje za odpowiedzi wypróbuje Wasze porady w praktyce, pomagasy rozdane

GDevil

#164 Post autor: GDevil »

Mam problem z radiem (CD30)kiepsko zbiera FM - sprawdzałem antenę - wszystko niby podłączone. Przy antenie mam 3 kable - antenę , GPS i jeszcze jeden nie opisany - podobno zasilanie do wzmacniacza. Nie mogę złapać na nim napiecia. Gdzie w kostce przy radiu jest ten kabel? Chciałbym sprawdzić czy jest napięcie na kostce przy radiu i czy jest przejście na kablu

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#165 Post autor: Mattai »

Nie, jest specjalne wyjście do zasilania sterowania (RADIO-ON)
Tu znajdziesz wszystko
studio24.prv.pl

Ja ostatnio wymieniłem antenę bo chciałem mieć GSM w jednym. Maiłem zasięg przed wymianą ledwo w centrum - po wymianie radio merkury ściągałem cały czas niemal do warszawy (konińska pod częstotliwość)

Opis masz tutaj
http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... e/iso2.htm ( poszukaj frazy cd30)
Ostatnio zmieniony 11 paź 2013, 13:52 przez Mattai, łącznie zmieniany 1 raz.
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”