[B] Wszystkomająca stacja multimedialna DGL6959a - wrażenia

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
SaTeR
Debiutant
Posty: 42
Rejestracja: 08 lis 2014, 01:37
Imię: Szymon
Lokalizacja: Będzin
Auto: A 2.0 DTI 2005 + B 1.9 CDTI 2006
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#31 Post autor: SaTeR »

andreff84 pisze: 27 cze 2018, 16:55 Pany,
nic innego nie znalazłem, więc piszę tu.
Mam pytanie dotyczące radia 2 din, które ma navi, dvd i inne bajery. Wymyślilem sobie, że coś takiego kupie do auta ale... No właśnie, pytanie czy chcąc zamienić cd30 mp3 musze kupić tylko dedykowane radio np https://pl.aliexpress.com/item/HD-1024- ... 38d93a34-1
Obrazek
czy też mogę zrobić tak https://allegro.pl/android-radio-blow-a ... 82987.html

Obrazek

plus
http://allegro.pl/ramka-radiowa-opel-za ... 58600.html.

Obrazek


Większość dedykowanych sprzętów grających jest na alliexpress a powiem szczerze nigdy nie kupowałem i nie wiem jak potem z gwarancja itd i chciałem to w Polsce zamówić ,a tu z tych dedykowanych to cena jest znów wyższa i dlatego pisze czy można zrobić w ten drugi sposób.
Co ważne, chciałbym radio z androidem bo funkcje jeśli radio ma wbudowane to niezależnie, które radio kupie będą działać ??
Chodzi np o sterowanie z kierownicy??

Message from moderator ?

poprawiłem ;) [mod]
I jak, zdecydowałeś się? Mam podobny dylemat, a widzę że minął już miesiąc od Twojego posta, więc może podjąłeś już jakąś decyzję i pożesz podzielić się doświadczeniem :)

Awatar użytkownika
andreff84
Przeglądacz
Posty: 88
Rejestracja: 24 lip 2016, 21:09
Lokalizacja: Skoczów
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19dt
Gender:

#32 Post autor: andreff84 »

No powiem tyle, że czytałem, oglądałem, pytałem gdzie tylko można a nawet pisałem ze sprzedawcami z ali i dziś padła decyzja że zamawiam radio dedykowane do Zafiry o takich parametrach Andorid 7.1.1 Quad Core 2Din 2G RAM 16G ROM. I teraz czekać tylko a później montować i zobaczymy co i jak.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#33 Post autor: Ostap »

Jaki koszt kolego?
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
andreff84
Przeglądacz
Posty: 88
Rejestracja: 24 lip 2016, 21:09
Lokalizacja: Skoczów
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19dt
Gender:

#34 Post autor: andreff84 »

W Polsce na allegro lub olx ok 1200zł, na aliexpress od 950zł a ja kupiłem na ebay za 900zł

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#35 Post autor: Ostap »

Cła i podatku już nie będziesz płacił?
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
SaTeR
Debiutant
Posty: 42
Rejestracja: 08 lis 2014, 01:37
Imię: Szymon
Lokalizacja: Będzin
Auto: A 2.0 DTI 2005 + B 1.9 CDTI 2006
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#36 Post autor: SaTeR »

Podeślij linka jak możesz ;)

Awatar użytkownika
andreff84
Przeglądacz
Posty: 88
Rejestracja: 24 lip 2016, 21:09
Lokalizacja: Skoczów
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19dt
Gender:

#37 Post autor: andreff84 »

Ostap pisze: 26 lip 2018, 15:35 Cła i podatku już nie będziesz płacił?
z tego co widziałem to wysyłka jest z Niemiec i już nić nie płace. Na ebay możesz sobie zaznaczyć skąd ma być wysyłka (europa, świat, Anglia itd). Jak pytałem dwóch chińczyków to trzeba dobrą wysyłkę zaznaczyć i idzie bez cła. A drugi znów jakoś obniża wartośc paczki i też się nie doczepiają. No i poza tym jeden z nich miał magazyn w Niemczech i z niego wysyła mimo że kupujesz na ali.
SaTeR pisze: 26 lip 2018, 16:54 Podeślij linka jak możesz ;)
https://www.ebay.pl/itm/112350341469?Vi ... 2350341469

Awatar użytkownika
andreff84
Przeglądacz
Posty: 88
Rejestracja: 24 lip 2016, 21:09
Lokalizacja: Skoczów
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19dt
Gender:

#38 Post autor: andreff84 »

Pany dziś byłem w szoku bo w drzwiach stoi kurier i ma dla mnie świeżutkie, nowiutkie radio. Wysyłka expres. Teraz muszę tylko znaleźć kogoś kto mi to zamontuje i później pokażę co i jak.

Awatar użytkownika
SaTeR
Debiutant
Posty: 42
Rejestracja: 08 lis 2014, 01:37
Imię: Szymon
Lokalizacja: Będzin
Auto: A 2.0 DTI 2005 + B 1.9 CDTI 2006
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#39 Post autor: SaTeR »

no i teraz mam dylemat, bo na ali są już niby takie z 4gb i android 8.0... i już sam nie wiem co zamówić

Awatar użytkownika
andreff84
Przeglądacz
Posty: 88
Rejestracja: 24 lip 2016, 21:09
Lokalizacja: Skoczów
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19dt
Gender:

#40 Post autor: andreff84 »

też miałem taki dylemat, ale po przepytaniu kilku osób stwierdziłem że to co kupiłem dla mnie wystarczy i nie będę jakoś specjalnie naciągał budżetu

Deleted User 21664

#41 Post autor: Deleted User 21664 »

Jak wrazenia z uzytkowania? Jakie ma wady i jakie zalety? Napisz kilka słów

Awatar użytkownika
andreff84
Przeglądacz
Posty: 88
Rejestracja: 24 lip 2016, 21:09
Lokalizacja: Skoczów
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19dt
Gender:

#42 Post autor: andreff84 »

Mam już jakiś czas taką stację i mogę powiedzieć co nieco jeśli chodzi o wady, zalety itd.

Tak więc po przeszukaniu internetów wybór padł na ebay i radio przyszło do mnie z Hamburga w niecały tydzień. Kontakt ze sprzedającym było bardzo dobry przed jak i po zakupie. Następnie przyszedł czas na montaż. I tu po podłączeniu minimum potrzebnych kabli radio bez cięcia plastiku się nie mieści. W podszybiu przy czujniku temp mam antenę gps która była w zestawie a w schowku mam wypuszczone dwa kable usb.

A jeśli chodzi o użytkowanie radia to do dziś nie rozgryzłem funkcji przerzucenia ekranu na radio za pomocą wifi. Na kablu działa ale na wifi nie da rady. W radiu jest wszystko to co w oryginalnym czyli bc i ukryte manu. Tak więc nic nie tracimy. Niestety jest też kilka minusów. Nie wiem czy to tak zawsze jest czy tylko u mnie. Na początek radio fm bardzo kiepsko zbiera fale radiowe. Po wymianie anteny na dłuższą nic się nie zmienia. Dalej,nie mogę uruchomić tv internetowej np pilot.wp lub nc+go. Radio twierdzi że jest za słaby internet a na telefonie siedząc w aucie wszystko hula. Kolejnymi niekompatybilnymi funkcjami są janosik i dpf.info.

Internet mam w aucie po wifi i działa ok. Standardowa nawigacja też jest ok. Bardzo fajnie działa zestaw głośnomówiący. Słychać ok a i ty nie musisz się drzeć żebyś był słyszalny.

Ja do zestawu dokupiłem kamerę cofania w ramce tablicy rej. I tu też są problemy. Na postoju wrzucam R i wszystko super. Przy odpalonym silniku są już zakłócenia w formie poziomych pasów.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to można pisać tu lub w moim profilu.

BQB
Mieszkaniec
Posty: 214
Rejestracja: 22 sty 2018, 11:57
Imię: Piotr
Auto: Opel Zafira C 1.6 CNG Cosmo teraz LPG
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A16XNT
Gender:

#43 Post autor: BQB »

Ile czasu od włączenia do działania? Bo generalnie androidy chwilę dłuższą startują.
Co do zakłóceń, kamera jest analogowa? Jak tak, to możesz kupić takie moduły co są do kamer CCTV, do przesyłania sygnału po "skrętce" komputerowej - to zmienia częstotliwość sygnału na wyższą i później wraca do normalnej, daje się jeden blisko kamery, drugi przy wejściu sygnału video i w ten sposób można wyeliminować zakłócenia.

lukstar3000
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 11 gru 2016, 18:06
Imię: łukasz
Lokalizacja: Leszno
Auto: opel zafira b 1.9 cdti 120KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z19dth
Gender:

#44 Post autor: lukstar3000 »

witam pytanie czy przy podlaczeniu tego radia jest potrzebny car pass ??

Deleted User 21664

#45 Post autor: Deleted User 21664 »

Z tego co wyczytałem w necie to powinno być na zasadzie plug&play.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”