dvd pod dachem

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#31 Post autor: marwisn »

Mam zamontowane takie zagłówki z monitorami. Jest ok. dwójka dzieci i każde ogląda co innego.

Dwa podstawowe problemy :
1. Zasilanie - poprowadziłem tunelem środkowym i wyszedłem pod fotele tak jak wiązka od air bagu. Problem z fotelem pasażera bo się składa oparcie i trzeba pokombinować by przewód był na tyle długi by umożliwił złożenia oparcia, a jednocześnie po jego wyprostowaniu nie wyłaził na zewnątrz fotela. Ja dałem specjalny peszelek - kabel suwa się wewątrz.

2. Montaż - prowadnice zagłówka wewnątrz fotela to zagięte rurki przyspawane do ramy systemu aktywnych zagłówków. Trzeba to żelastwo wymontować z fotela i wywiercić otwory tak by dało radę przeprowadzić kabel od zagłówka (średnica otworu około 8 mm)

Koszt zagłówków to kilka stówek więc warto się pogimnastykować. W firmie car audio chcieli za takie coś z montażem ponad 2000 pln :lol:

Miszkaaa

#32 Post autor: Miszkaaa »

Skoro ten temat został już odkopany, to chylę czoła zapaleńcom... i napaleńcom.
Instalacja w samochodzie urządzenia, które będzie wykorzystywane 5% czasu używania samochodu wg mnie mija się z celem. Dodatkowo pod znakiem zapytania stawiam aspekt socjologiczny wkładania dzieciom papkopodawacza do samochodu.

Wszystko chyba tylko i wyłącznie po to, żeby samochód nie różnił się od zacisza domu.
Wow, co za komfort, który pozwala rodzicowi w świętym spokoju prowadzić auto, bo może on
odseparować się od dzieci a te z przyjemnością pochłoną kolejną dawkę mózgorozwadniacza w postaci filmu lub w bardziej zaawansowanej wersji pod postacią gry wideo.

Dodatkowo czyni to samochód bardziej łasym kąskiem dla złodzieja.

To ja już wolę rozwiązanie polegające na częstych przerwach w jeździe (dosłownie na każde żądanie dzieci i wynikające ze zdrowego rozsądku), rozmowę z dziećmi w aucie lub wybieranie na długą i męczącą podróż pory dnia, gdy dzieci w miarę dobrych warunkach, jakie zapewnia auto klasy Zafiry mogą po prostu spać.

Być może skomentujecie to w stylu "nie na temat, nie ten wątek, nie ta dyskusja", ale mam wrażenie, że się tylko niepotrzebnie zapędzamy w tej technologii.
I tak prawda jest taka, że minimum 70% czasu taki samochód jest użytkowany głównie przez kierowcę i poza nim wozi powietrze, a główni zainteresowani sugerowani przez Was jako odbiorcy gadżetu spędzą w aucie max 10% czasu 2 razy do roku podczas długiego wyjazdu wakacyjnego.

Reasumując... Niepotrzebne wywalanie pieniędzy i to dodatkowo szkodliwe dla zdrowia dzieci oraz psujące relacje w rodzinie.

tradelux

#33 Post autor: tradelux »

Po montażu zagłówków, jeszcze są folie na LCD. Koszt wyszedł 1250zł, montowałem sam. Czasowo jak ma się wszystkie narzędzia zajmie to ok. 1h. Zasilanie podciągnąć najlepiej do tyłu w tunelu do zapalniczki (12V). Z LCD zintegrowane DVD, Divx, gry 32bitowe, USC, SD.

Obrazek

Obrazek

http://www.aukcjoner.pl/gallery/0062099 ... ra.html#I1
Ostatnio zmieniony 27 cze 2011, 12:21 przez tradelux, łącznie zmieniany 1 raz.

ronin

#34 Post autor: ronin »

Miszka pisze:(...)
Generalnie popieram.
Koszta spore, zachęta dla złodzieja - wszystko dla tych kilkunastu dni w roku :P

tradelux

#35 Post autor: tradelux »

Dlatego moj znajomy decydowal sie na LCD z maskowaniem (zapina zamek i nic nie widac co mu tam siedzi w srodku) :mrgreen:

Anony Mous

#36 Post autor: Anony Mous »

ja też mam z maskowaniem na zamek, ale 7".
Koszt ok. 160 GBP (z przesyłką), montaż we własnym zakresie.

Co do przydatności to każdy pewnie ma swoje zdanie, ja uznałem, że nawet dla jednej w roku dłuższej wakacyjnej wyprawy - warto, tym bardziej, że przy zmianie auta można je łatwo wymontować ;)



Co do szkodliwości dla zdrowia i psucia relacji w rodzinie to wg mnie zbyt daleko idące wnioski. Tak jak w życiu, należy po prostu zachować rozsądek i umiar.

Miszkaaa

#37 Post autor: Miszkaaa »

tradelux pisze:Po montażu zagłówków, jeszcze są folie na LCD. Koszt wyszedł 1250zł, montowałem sam. Czasowo jak ma się wszystkie narzędzia zajmie to ok. 1h. Zasilanie podciągnąć najlepiej do tyłu w tunelu do zapalniczki (12V). Z LCD zintegrowane DVD, Divx, gry 32bitowe, USC, SD.
Czy mógłbyś pokazać większe zdjęcia? Te niestety są stanowczo za małe, żeby cokolwiek ocenić.

tradelux

#38 Post autor: tradelux »

Miszka pisze:
tradelux pisze:Po montażu zagłówków, jeszcze są folie na LCD. Koszt wyszedł 1250zł, montowałem sam. Czasowo jak ma się wszystkie narzędzia zajmie to ok. 1h. Zasilanie podciągnąć najlepiej do tyłu w tunelu do zapalniczki (12V). Z LCD zintegrowane DVD, Divx, gry 32bitowe, USC, SD.
Czy mógłbyś pokazać większe zdjęcia? Te niestety są stanowczo za małe, żeby cokolwiek ocenić.
http://www.aukcjoner.pl/gallery/0062099 ... ra.html#I1

Trzeba wejść przez zewnętrzny link, bo strona blokuje odsyłacze :/
Zagłówki przy sprzedaży można wymontować i dać do nowego nabytku.
7" były tańsze, bo coś koło 900 czy 1000zł, ale mojemu znajomemu zależało na tych 2" więcej. Różnica niewielka, a kupuje się raczej raz na długi czas ;)

Dźwięk z tego odtwarzacza i LCD transmitowany jest na całe głośniki w Zośce (jeśli ktoś chce).

norbert_p

#39 Post autor: norbert_p »

Lorry pisze:A chce Ci się bawić w cięcie podsufitki itp???

Są przenośne odtwarzacze montowane np na rzepy albo na uchwyty do zagłówków przednich. Albo same monitorki kupić i podłączyć PS2 slim pod to :)
Na wakacje dla Malucha zakupiłem dvd Ferguson 9", które spisało się BARDZO DOBRZE w obydwie strony i nie tylko ("Krecik" OK :) ). Jedynym maleńkim minusem są te rzepy. Jak je założyłem to nie mogłem zmienić płyty, bo musiałem jeden rzep odczepić (w sumie żona, bo to ona go obsługiwała). Jak macie rozwiązane te rzepy i czy też macie taki problem przy zmianie płyty? Moje oba paski są połączone. Poza tym jeden pasek przechodzi przez klapkę od napędu... Dziwne i dość kłopotliwe na dłuższej trasie. Dobrze, że można jeszcze włożyć jakąś kartę i pendriv'a...

Awatar użytkownika
Greg.A
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:57
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Auto: Zafira A OPC Line
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR

#40 Post autor: Greg.A »

Witam szanownych kolegów / koleżanki, jestem zarówno świeżym forumowiczem ZKP jak i użytkownikiem ZA OPC-line ;)
Moja Zośka ma na wyposażeniu odtwarzacz DVD marki Audiovision, ale do pełni szcześcia potrzebuje go odkodować, po około 15 sek odtwarzania płyty z filmem samoczynnie się zatrzymuje i wypluwa CD/DVD żądając kodu (10-cio lub 11-sto cyfrowego)
Wiecie jak to można odkodować ?

btw. prosiłbym również o namiary na serwis gdzie mógłbym wgrać Polski język do CIDa najlepiej województwo Lubelskie lub Mazowieckie.

Dzięki z góry i pozdrawiam!

KrilanPL

#41 Post autor: KrilanPL »

Posiadam Tablet 7 calowy, czy ktoś z was może próbował zamontować go w miejscu radia ?

Widziałem coś takiego w Audi : Tablet w aucie

Próbował ktoś z was czegoś takiego w zafirze ? Jak dorobić "okienko" na tablet ? Rękodzieło w włóknie szklanym ? A może ktoś zna namiary na sklep gdzie ktoś dorabia to sam (jak np , tulejki do drążka zmiany biegów) , czekam na odpowiedź , pozdrawiam !

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#42 Post autor: SD72 »

Moim zdaniem w ZA ( a taka widze ze masz ) jest radio 1 DIN wiec za male zeby znalesc miejsce na 7calowy monitorek ;)
bazyliszek72

KrilanPL

#43 Post autor: KrilanPL »

bazyliszek72 pisze:Moim zdaniem w ZA ( a taka widze ze masz ) jest radio 1 DIN wiec za male zeby znalesc miejsce na 7calowy monitorek ;)

Obrazek


No ale jakby przycisku z dołu przełożyć (awaryjne światła w sumie tylko , bo reszta nieaktywna) , to miejsce chyba już by było .


P.S zdjęcie nie z mojego samochodu.

Zdjęcie poprawiłem - Bodek
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2014, 20:25 przez KrilanPL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Robert LTM
Zafiromaniak
Posty: 563
Rejestracja: 25 lut 2014, 08:22
Imię: Robert
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:
Kontakt:

#44 Post autor: Robert LTM »

wydaje mi się że jest to kupa zachodu... a tablet to tablet lepiej jak by był mobilny lepiej przymontować go coś w stylu telefonu żeby można go używać normalnie ale to moje zdanie a nie użytkownika ;)

Awatar użytkownika
Robert LTM
Zafiromaniak
Posty: 563
Rejestracja: 25 lut 2014, 08:22
Imię: Robert
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:
Kontakt:

#45 Post autor: Robert LTM »

a skoro taki temat istnieje i go przypadkiem zobaczyłem to się podpinam ;)
u siebie zainstalowałem monitor LCD podwieszany wraz z DVD 10" model to PY-TR1072 kosztował mnie coś do 700pln plus słuchawki bezprzewodowe 5szt z radiem i bajerkami były tanie dzięki znajomościom ;) i przez to co do jakości słuchawek się nie czepiam :P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
co do jakości samego DVD jest super :D dźwięk można podać dzięki wbudowanemu transmiterowi do radia i wielokrotnie go używałem można zakupić tuner ale...jest pewne ale działa tylko przy zatrzymaniu auta niestety więc sobie darowałem niepotrzebne koszta :>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”