UWA - portal telefonu komórkowego

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#31 Post autor: Flora »

Nawet bez instalacji nie jest to skomplikowane tylko trzeba kable pociągnąć i dopasować złącza.

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#32 Post autor: Sumik »

Na olx mozna kupic gotowa idealnie wykonana wiazke do uwa za 100 zl z przesylka. Ze wszystkimi kostkami j pinami a do tego instrukcja montazu.

cinek_14

#33 Post autor: cinek_14 »

Witam, odgrzebuje trochę temat, ale ciągle nie daje mi spokoju moduł UWA. Chce go zamontować w moim samochodzie instrukcja z posta pierwszego jest bardzo pomocna, lecz nie zawiera informacji, która może mieć znaczenie odnośnie oznaczeń na modułach takie jak ZJ, ZY, BA, CA itp. Bardzo proszę o wyjaśnienie, co te oznaczenia nie tylko na modułach UWA znaczą. Wymieniałem parę lat temu GID-a i miałem problem z zalogowaniem (poprzedni wyświetlacz wylogowany zgodnie z procedurą) po zakupie innego z innym oznaczeniem wszystko się udało bez problemu sparować. Teraz nie chce na oślep kupować modułu telefonu, z którym będę miał problem z uruchomieniem.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#34 Post autor: Flora »

Jeżeli dokopiesz się do takich informacji to chętnie skorzysta z nich wiele osób.
cinek_14 pisze:Bardzo proszę o wyjaśnienie, co te oznaczenia nie tylko na modułach UWA znaczą.
W dużym skrócie oznaczają wersję sprzętu i obsługiwane funkcje. Z tego co wiem, nikt nie posiada rozpiski wyjaśniającej dokładnie co w danym module siedzi na podstawie oznaczeń. Zerknij na temat alarmu, gdzie podjęta była próba rozpisania funkcjonalności tylnych skrzynek.

W przypadku portalu telefonu do Zafiry:
ZC - UWB
ZJ -> ZY -> CA -> BA - kolejne warianty modułu UWA (od najstarszego)
Nie ma tu różnic w funkcjonalności, a jedynie zmiany w konstrukcji sprzętu oraz związane z tym aktualizacje oprogramowania.

cinek_14

#35 Post autor: cinek_14 »

Więc raczej nie powinienem mieć problemu z montażem w moim samochodzie akurat Meriva A (wiem, że nie to forum, ale o moim samochodzie mało można poczytać, a też dużo możliwości posiada) modułu z odznaczeniem ZJ gdzie sprzedawcą jest firmą, która montuje i uruchamia moduły, która ponadto zapewnia, że "Moduł wylogowany i wgrany najnowszy soft jaki jest dostępny i bez problemu łączy się z najnowszymi telefonami." W cenie daje mikrofon + UWA(wylogowane z nowym softem) + kostka. Trochę zabawy będzie mnie to kosztowało, ale wydaje mi się, że warto spróbować.

Awatar użytkownika
mirekaga
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 10 lip 2012, 22:06
Imię: Mirek
Lokalizacja: Poznań
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#36 Post autor: mirekaga »

Witam
Właśnie jestem po udanym montażu modułu UWA w mojej zośce . 4 godzinki dłubania w aucie i gotowe. Dzięki opisowi zamieszczonemu przez Sig_Man każdy mający jakieś zdolności manualne i trochę wiedzy jest w stanie tego dokonać.

Awatar użytkownika
Grziskra
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2016, 11:36
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#37 Post autor: Grziskra »

Witam.

Mam problem z oryginalnym (dołożonym) modułem bluetooth UWA.
Wszystko działało ok, do czasu zmiany CD30MP3 na Opera CDC40. Na CD30 głos przez zestaw głośnomówiący jest wyraźny, czysty i głośny, po zmianie na Operę, każda rozmowa zaczyna się ściszona, a głos jest przytłumiony i słychać mocne zakłócenia. Mnie rozmówcy słyszą dobrze.
Nie jest to na pewno wina radia, bo mam już trzecią z kolei Operę.
Wie ktoś w czym tkwi problem?

Awatar użytkownika
rafalek85
Debiutant
Posty: 32
Rejestracja: 26 sty 2013, 14:23
Imię: Rafał
Lokalizacja: Racibórz
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#38 Post autor: rafalek85 »

Witam,

koledzy mam pytanie czy da się "przełożyć" moduł UHP (UWA) z radia CD30MP3 do radia CD70MP3 z nawigacją? Jako dawcę chciałbym wykorzystać to radyjko:
http://allegro.pl/radio-opel-vectra-c-l ... ml#thumb/1

Pytanie tylko czy to jest osobno dołączony moduł czy to radio CD30MP3 ma moduł UHP scalony z radiem?

Pozdrawiam,
Rafał

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#39 Post autor: Bodek »

Moduł jest oddzielnie, ja mam z Vectry C - dołożyłem - działa.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

EndriusG
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2018, 21:11
Imię: Andrzej
Auto: Zafira B1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#40 Post autor: EndriusG »

Czy jest sens montowac cos takiego jesli w aucie jest zestaw glosnomowiacy parrot? Czy z tym UWA moge sluchac muzyki z telefonu czy to jest tylko do rozmow?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#41 Post autor: Bodek »

Tylko do rozmów ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

EndriusG
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2018, 21:11
Imię: Andrzej
Auto: Zafira B1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#42 Post autor: EndriusG »

No to lipa
Swoja droga na androida istnieja programy ktore na profilu do rozmow wysylaja muzyke przez bt i wtedy wszystko gra (np bluethoot mono media) ale jest to tylko w monon i ten dzwiek taki se ale dziala.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2018, 07:51 przez EndriusG, łącznie zmieniany 2 razy.

Barman999
Debiutant
Posty: 33
Rejestracja: 24 kwie 2016, 23:15
Imię: Krystian
Lokalizacja: Częstochowa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#43 Post autor: Barman999 »

Mam pytanie, jak zaloguje moduł UWA (obecnie posiadam UWB) z Astry H to wszystko będzie działać? Czy musi być dedykowany od Zafiry B?
I jeszcze jedno:
Może mi ktoś krok po kroku opisać jak wylogować UWB i zalogować UWA op-comem, bo nigdy tego nie robiłem.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2019, 16:14 przez Barman999, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”