Problemy dotyczące CD70 Navi _ DVD90

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#406 Post autor: Zdenek2007 »

Daniel94 pisze:Witam. Mam taki problem wgrywałem Polski lektor do nawigacji pobrałem go razem z mapami z chomikuj. Instalacja przebiegła pomyślnie a nadal lektor jest po francusku. Ogolnie BC mam spolszczone ale ten lektor... A w opcjach ustawiony jest jezyk angielski. Mam Navi CD70 z kolorowym wyswietlaczem, Zafira B 2006r. Prosze o pomoc. Pozdrawiam
Zmień język na przykład na niemiecki i wgraj ponownie spolszczenie z płyty.

bolek1822
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 30 paź 2014, 16:42
Lokalizacja: Sochaczew
Model:

#407 Post autor: bolek1822 »

Wiem o tym ale problem jest w tym ze radio nie wciąga nawet plyty do srodka.

Daniel94

#408 Post autor: Daniel94 »

Zdenek2007 pisze:
Daniel94 pisze:Witam. Mam taki problem wgrywałem Polski lektor do nawigacji pobrałem go razem z mapami z chomikuj. Instalacja przebiegła pomyślnie a nadal lektor jest po francusku. Ogolnie BC mam spolszczone ale ten lektor... A w opcjach ustawiony jest jezyk angielski. Mam Navi CD70 z kolorowym wyswietlaczem, Zafira B 2006r. Prosze o pomoc. Pozdrawiam
Zmień język na przykład na niemiecki i wgraj ponownie spolszczenie z płyty.
Też robiłem tak samo jak wgram na jezyk niemiecki to lektor zaczyna gadac po angielsku.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#409 Post autor: Flora »

bolek1822 pisze:Wiem o tym ale problem jest w tym ze radio nie wciąga nawet plyty do srodka.
Może zabrzmi to głupio, ale sprawdzałeś czy w napędzie jie ma przypadkiem innej płyty?

bolek1822
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 30 paź 2014, 16:42
Lokalizacja: Sochaczew
Model:

#410 Post autor: bolek1822 »

Wlasnie myslalem ze jest może tam jakas plyta. Ale przycisk od wyjecia plyty nic nie daje zadnej reakacji.

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#411 Post autor: Tunio999 »

bolek1822 pisze:Ale przycisk od wyjecia plyty nic nie daje zadnej reakacji.
Wydaje mi się, że czeka Cię wymiana radia :>
Ewentualnie zanieś radio do jakiegoś magika-elektronika może pomoże :mysli:
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

Daniel94

#412 Post autor: Daniel94 »

Jest ktoś w stanie mi pomóc ? Bo nadal nie mam tego lektora. Próbowałem prawie na kazdy język wgrywać i polskiego brak.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#413 Post autor: Zdenek2007 »

Daniel94 pisze:Jest ktoś w stanie mi pomóc ? Bo nadal nie mam tego lektora. Próbowałem prawie na kazdy język wgrywać i polskiego brak.
Procedura wygląda tak: Napęd bez płyty, w menu wybierasz język niemiecki, radio poprosi o płytę, wkładasz i potwierdzasz komunikat, zaczyna się procedura wgrywania, czekasz aż dobiegnie do końca (100%) wracasz do języka angielskiego (klikasz tylko 1 raz na "angielski") i wychodzisz z menu, teraz powinien być lektor polski.
Na TEJ stronie, na samym dole jest film instruktażowy, co i jak trza zrobić.
Mam nadzieję że Ci się uda.

Daniel94

#414 Post autor: Daniel94 »

Zdenek2007 pisze:
Daniel94 pisze:Jest ktoś w stanie mi pomóc ? Bo nadal nie mam tego lektora. Próbowałem prawie na kazdy język wgrywać i polskiego brak.
Procedura wygląda tak: Napęd bez płyty, w menu wybierasz język niemiecki, radio poprosi o płytę, wkładasz i potwierdzasz komunikat, zaczyna się procedura wgrywania, czekasz aż dobiegnie do końca (100%) wracasz do języka angielskiego (klikasz tylko 1 raz na "angielski") i wychodzisz z menu, teraz powinien być lektor polski.
Na TEJ stronie, na samym dole jest film instruktażowy, co i jak trza zrobić.
Mam nadzieję że Ci się uda.
Przez przypadek uruchomila mi sie aktualizacja oprogramowania calej navi chociaz byla juz aktualna. Po zakonczeniu aktualizacji wgralem jeszcze raz lektor wedlug tej procedury co podales i wszystko dziala :) Jest polski lektor :) dziekuje za pomoc. Posta napisalem po to gdyby ktos mial podobny problem to moze zadziala u niego ten sposob co i u mnie :)
Ostatnio zmieniony 19 mar 2015, 21:11 przez Daniel94, łącznie zmieniany 1 raz.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#415 Post autor: Zdenek2007 »

Daniel94 pisze:
Zdenek2007 pisze:
Daniel94 pisze:Jest ktoś w stanie mi pomóc ? Bo nadal nie mam tego lektora. Próbowałem prawie na kazdy język wgrywać i polskiego brak.
Procedura wygląda tak: Napęd bez płyty, w menu wybierasz język niemiecki, radio poprosi o płytę, wkładasz i potwierdzasz komunikat, zaczyna się procedura wgrywania, czekasz aż dobiegnie do końca (100%) wracasz do języka angielskiego (klikasz tylko 1 raz na "angielski") i wychodzisz z menu, teraz powinien być lektor polski.
Na TEJ stronie, na samym dole jest film instruktażowy, co i jak trza zrobić.
Mam nadzieję że Ci się uda.
Przez przypadek uruchomila mi sie aktualizacja oprogramowania calej navi chociaz byla juz aktualna. Po zakonczeniu aktualizacji wgralem jeszcze raz lektor wedlug tej procedury co podales i wszystko dziala :) Jest polski lektor :) dziekuje za pomoc. Posta napisalem po to gdyby ktos mial podobny problem to moze zadziala u niego ten sposob co i u mnie :)
Cieszę się że mogłem pomóc :ok:

bramish

#416 Post autor: bramish »

Zdenek2007 pisze:
tomi2k pisze:Witam kolegów czy ktoś byłby tak miły i mi udostępnił obraz płytki language cd z językiem angielskim. Mam radyjko cd70 navi, wersje softu 20.08.2008 więc nie mogę wgrać menu PL ani lektora, navi gada po niemiecku a chciałbym angielski.
Za pomoc z góry bardzo dziękuje :|

mój e-mail
timi0@wp.pl
Wysłałem na maila obraz ISO CD language. Napisz czy doszło.
Witam,
mogę również prosić o ISO angielskiego? Dopiero się zarejestrowałem i nie mogę pisać PW:)
fubu_bufu@o2.pl

pawel_km

#417 Post autor: pawel_km »

Witam wszystkich forumowiczów!
Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Zafiry B :)
Mam pytanie i proszę o wyrozumiałość - czy do mojej wersji oprogramowania da się wgrać do DVD 90 Navi:
- spolszczenie menu Navi
- polskiego lektora
Wiem, że powinno dać się spolszczyć do końca 2007 roku.
Moja zafira jest z 2010 roku ale soft chyba grudzień 2007?
Moje dane z Test mode:
HW: D3.60//30.06.2010
SW: 04.12.2007//0//cd83-/00050

Co do samych map to mam jakieś z niewiadomego źródła z 2014 roku ale boję się je wgrywać. Czy któryś z kolegów forumowiczów ma sprawdzone mapy do DVD 90 z 2015 roku?

Z góry dzięki za pomoc ;)

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#418 Post autor: Zdenek2007 »

Mam wątpliwości! Jak pisze kolega Wołek (jeden z "producent" nakładki spolszczającej)
"MENU PL BEZ PROBLEMU WGRASZ DO AUT Z ROCZNIKÓW 2004-2007 posiadających software/aktualizacje:
- ?? /2004
- 07/2005
- 04/2007 ^ od tej wersji możliwy jest jeszcze downgrade w dół. Ale po co..
- 10/2007 - na tym sofcie oparte jest tłumaczenie.
- 12/2007 (instalacja jest niemożliwa!)
A co do map to takowych się nie wgrywa, po prostu wkładasz płytę do czytnika a nawigacja odczytuje z niej potrzebne dane, i jeszcze jedno, DVD 90 Navi może korzystać z płyt CD przeznaczonych do CD 70 Navi

Tomciox
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Cieszyn
Model:

#419 Post autor: Tomciox »

Ratujcie! Dziś wieczorem chciałem wgrać polskie menu. Wypaliłem płytkę, udałem się do auta, instalacja i stanęło na aktualizacji oprogramowania. Aktualnie monitor ciągle świeci, nawet po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki. Odłączałem akumulator, ciągle to samo. Nie działa navi i radio. Płytkę mogę wkładać i wyciągać, ale chyba jej nie czyta.
Teraz na noc odłączyłem akumulator, a rano do roboty trzeba (chyba ciągle będę odłączał akumulator przed dłuższym postojem, heh).

Co robić, jak ratować to ustrojstwo?

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#420 Post autor: Zdenek2007 »

Tomciox pisze:Ratujcie! Dziś wieczorem chciałem wgrać polskie menu. Wypaliłem płytkę, udałem się do auta, instalacja i stanęło na aktualizacji oprogramowania. Aktualnie monitor ciągle świeci, nawet po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki. Odłączałem akumulator, ciągle to samo. Nie działa navi i radio. Płytkę mogę wkładać i wyciągać, ale chyba jej nie czyta.
Teraz na noc odłączyłem akumulator, a rano do roboty trzeba (chyba ciągle będę odłączał akumulator przed dłuższym postojem, heh).

Co robić, jak ratować to ustrojstwo?
Wypal płytkę ponownie na najmniejszej szybkości (najlepiej CDRW, firmowej) i spróbuj ponownie wgrać spolszczenie jeśli nie pójdzie to wypal jeszcze raz w innym komputerze, najlepiej stacjonarnym.
Powodzenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”