Mapy Navteq do nawigacji Opel

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
ewemar

#421 Post autor: ewemar »

To może z innej beczki czy ktoś może próbował wgrywać menu i lektora na soft z 2008 roku?
Ewentualnie co może się stać jak spróbuję wgrać w ten sposób?
Jakie ryzyko podejmuję i z czym ewentualnie będę musiał się liczyć?

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#422 Post autor: Flora »

Podjąłem swego czasu taką próbę i nic się nie stało. Po włożeniu płyty na wyświetlaczu pojawia się na chwilę komunikat SW-CD i napęd wysuwa płytę. Zupełnie jakby aktualizacja została zablokowana.

ewemar

#423 Post autor: ewemar »

Czyli jeśli próbował bym wgrać oprogramowanie do starszego modelu to komputer nie pozwoli mi tego zrobić? Czy może pozwoli i później jedynie wizyta w serwisie mi tylko będzie mogła pomoc?

shaqal
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 02 wrz 2011, 00:01
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Model:

#424 Post autor: shaqal »

Nie pozwoli.

Nie wgrasz starszego softu niż masz w aucie.
!!! Diagnostyka: Opel, Saab, Audi, VW, Seat, Skoda, Citroen, Peugeot, Renault, BMW - 692 226 016 !!!

ewemar

#425 Post autor: ewemar »

Witam

W dniu dzisiejszym udało mi się wgrać polskie menu, natomiast nie mogę w żaden sposób skłonić do tego, żeby nawigacja przemówiła do mnie w polskim języku.
Czy jest jakaś sekwencja, która u kogoś się sprawdziła?
Gdzieś znalazłem info, że potrzeba najpierw wejść w język duński, a później powinien się pojawić i polski, ale niestety tak się nie stało.
Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#426 Post autor: Zdenek2007 »

ewemar pisze:Witam

W dniu dzisiejszym udało mi się wgrać polskie menu, natomiast nie mogę w żaden sposób skłonić do tego, żeby nawigacja przemówiła do mnie w polskim języku.
Czy jest jakaś sekwencja, która u kogoś się sprawdziła?
Gdzieś znalazłem info, że potrzeba najpierw wejść w język duński, a później powinien się pojawić i polski, ale niestety tak się nie stało.
Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.
U źródeł, czyli na "projektnavi" jest film co trza zrobić! Pokrótce, wybierasz z menu język "niemiecki" jak poprosi o płytę, ładujesz tą z polską nakładką, czekasz aż proces aktualizacji zakończy się, następnie z menu wybierasz "angielski" i wychodzisz z menu.

ewemar

#427 Post autor: ewemar »

Słuchajcie dzięki wszyscy za uwagi i sugestie. Udało się, jest polska nawigacja i polski bardzo kobiecy lektor:)

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#428 Post autor: Bodek »

ewemar pisze:Słuchajcie dzięki wszyscy za uwagi i sugestie. Udało się, jest polska nawigacja i polski bardzo kobiecy lektor:)
to może napisz coś więcej (co i jak po kolei było robione) i wrzuć screen z testmode z wersją oprogramowania
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ewemar

#429 Post autor: ewemar »

Witam

Sorrki, że dopiero teraz, ale byłem trochę zajęty.
Przejdę więc do sedna, jak, czym i co po kolei.

Wersja softu to na CD70:
HW:D3.50//17.03.2008
SW:23.09.2004/0//cd59-/00050

Pliki, których używałem pobrałem stąd (mapy + lektor działają wyśmienicie:
http://chomikuj.pl/logger5/NAVI

Jeślic chodzi o lektora to najpierw zmieniłem język na niemiecki, następnie płytka z uaktualnieniem softu zawierająca lektora (troche to potrwało około 5-10min). Po uaktalnieniu system sie zrestartuje i nie zmieniamy już języka (nie wchodzimy w opcje językowe), z automatu język wczyta się jako polski i lektor przemówi do nas kobiecym głosem.

To tyle i język menu i lektor są już po polsku. Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego.

Czekam z niecierpliwością na aktualizację map 2014/2015.

Awatar użytkownika
rafi7404
Mieszkaniec
Posty: 269
Rejestracja: 18 sie 2013, 21:42
Imię: Rafał
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#430 Post autor: rafi7404 »

Flora pisze:Podjąłem swego czasu taką próbę i nic się nie stało. Po włożeniu płyty na wyświetlaczu pojawia się na chwilę komunikat SW-CD i napęd wysuwa płytę. Zupełnie jakby aktualizacja została zablokowana.
Marcinie jak pamiętasz w mojej Zośce tak właśnie było.
Może spróbujemy jeszcze raz według wskazówek ewemar ?

crazy_mary

#431 Post autor: crazy_mary »

poczytałam watek (połowy nie rozumiem :) ) , sciagnelam z linka na chomiku pliki do mapy...i nie mogę ich nagrac na cd.... jestem laikiem komputerowym i boję się że coś w końcu w tym aucie zepsuję wiec chyba pojde na łatwiznę - czy to co tu znalazłam to jest właśnie to: http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... match=s0-1
jeśli tak to tam piszą że można to instalować w nawigacji do 2008r. moja zośka jest z 2009 - czyli już nie zadziała?
ogłaszają się tam też "firmy" które mogą coś takiego zainstalować - warto się do nich zgłosić?

nynek11

#432 Post autor: nynek11 »

To są jednym slowem złodzieje bo korzystają z tłumaczenia Wolka. A jak chcesz to jest pewien kolega zwany dj tomcat który ogarnie Ci cale radio bc navi i będziesz miała w Pl.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#433 Post autor: Zdenek2007 »

nynek11 pisze:To są jednym slowem złodzieje bo korzystają z tłumaczenia Wolka.
Tak tak! Perfidne złodzieje, hieny szkaradne ale nic na to nie poradzimy! Taki naród niestety! Aby ukrócić proceder hienom to trza by darmowo przesyłać plik z spolszczeniem!
Ale do tego trzeba mieć zgodę Wołka, żeby było sprawiedliwie.

wojtek_z82

#434 Post autor: wojtek_z82 »

Witam!
mam ten sam soft co ewemar i niestety wyskakuje mi po włożeniu płyty komunikat SW-CD i wyrzuca płytę, nic nie mogę zrobić, czy mam jakąś szanse na wgranie polskiego menu czy mam dać sobie spokój. może ewemar coś więcej napisze:) .
moja Wersja softu to na CD70:
HW:D3.50//14.03.2008
SW:23.09.2004/0//cd59-/00050

ewemar

#435 Post autor: ewemar »

Witam

Ja również miałem taki komunikat i u mnie pomogło wypalenie płyty jeszcze raz z jak najmniejszą prędkością. Po tym zabiegu poszło od razu. Mam pytanie czy z map 2013/2014 z chomika możesz korzystać? Czy jakiś komunikat oprócz SW-CD pojawił się?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”