UWA w Zafira B

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
grze123

#46 Post autor: grze123 »

[quote="rhaaziel"]johny34 dwie uwagi:

1. tak jak napisali przedmówcy, w menu radia definiujesz sobie kod taki jaki chcesz i w telefonie również, z tego co się orientuje to nie ma domyślnie żadnego kodu ustawionego, musisz sobie sam go zdefiniować.

Co to znaczy w menu radia??? Sprecyzuj to proszę

lordwoj
Debiutant
Posty: 45
Rejestracja: 12 paź 2010, 12:03
Lokalizacja: KRAKÓW
Model:

#47 Post autor: lordwoj »

A przypadkiem domyslny kod nie jest 0000 :roll: Ja tak miałem :)

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#48 Post autor: rhaaziel »

Domyślnego kodu nie ma, taki jaki sobie wpiszesz w komórce musisz podać potem w aucie żeby sparować telefon z zestawem głośnomówiącym (w komórce możesz sobie wpisać dowolny z zakresu od 0000 do 9999).

W menu radia, tzn. w zakładce z telefonem. Po ustawieniu pokrętła na tej zakładce i wciśnięciu przycisku pokrętła wchodzi się do szczegółowych opcji modułu telefonicznego.

W przypadku modułu z połączeniem przez bluetooth można tam wprowadzić zarówno pin jak i sparować telefon z samochodem.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

grze123

#49 Post autor: grze123 »

czyli jeżeli po wciśnięciu kółeczka na pozycji słuchawka nie ma reakcji tzn. że samochód nie ma bluetooth? :?

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#50 Post autor: rhaaziel »

grze123, w pierwszej kolejności rozkoduj numer VIN i sprawdź czy na liście wyposażenia samochodu masz moduł UWA, jeśli auto miało fabrycznie zainstalowany moduł telefonu z bluetooth to będziesz miał taki zapis:

UWA INSTALACJA DO TELEFONU KOMÓRKOWEGO, Z REGULACJĄ GŁOŚNOŚCI I BLUETOOTH

Oczywiście, ktoś mógł dołożyć moduł UWA we własnym zakresie, aczkolwiek nie sadzę aby ktoś to robił bo jest to znacznie droższe niż kupienie zestawu głośnomówiącego np. Nokii na bluetooth.

Być może masz jedynie moduł telefonu 'kablowy', tzn po umieszczeniu telefonu w specjalnym (dedykowanym dla danego modelu telefonu) uchwycie i podpięciu go do portalu telefonu znajdującego się za dźwignią hamulca ręcznego zaczyna Ci działać zestaw głośnomówiący a telefon dodatkowo ładuje się, to by tłumaczyło dlaczego masz w menu zakładkę ze słuchawką ale jest ona nieaktywna.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#51 Post autor: MieHor »

U kolegi grze123, jest moduł UWB

UWB INSTALACJA DO TELEFONU KOMÓRKOWEGO, BEZ REGULACJI GŁOŚNOŚCI & BLUETOOTH

ja mam u siebie moduł UWA i działa BT, poza tym w miejscu o którym mówi kolega rhaaziel mam też tę podstawkę portalu telefonu komórkowego (wg VIN nie mam UWB), ale dopasowanie do niego uchwytu pod konkretny telefon to duży wydatek, co czyni go bezużytecznym, lepiej dokupić UWA (ok. 125 EU) lub np. zestaw Nokia CK-100

pioter1

#52 Post autor: pioter1 »

winna jest firma sony heheh podobno te cheepy czesto siadaja sa nie wymienne

Sig_Man

#53 Post autor: Sig_Man »

Tak, winna jest firma SONY.
Walczę z tym tematem.... około środy będzie wiadomo czy da się to naprawić i za jaką kasę.
Temat jet znany, uszkodzony BT można kupić za 100zł... ale czy da się naprawić??????

SIG_MAN zna temat i szuka rozwiązania.

Sig_Man

#54 Post autor: Sig_Man »

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=6134 - kilka informacji :)

Jak moduł nie jest wylogowany to nie ma problmu, rozloguję KAŻDY moduł UWA :) :) :)
Do modułu potrzebujesz mikrofon...

Zalecam kontak telefoniczny 696 704 841 / jak nie odbieram puść SMSa i zadzwoń za godzinę.

Awatar użytkownika
pivovar
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 14 kwie 2010, 18:57
Imię: Jarek
Lokalizacja: Legnica
Auto: Zafira B 1,9 Cosmo Panorama Aut
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#55 Post autor: pivovar »

Sig_Man pisze: SIG_MAN zna temat i szuka rozwiązania.
zatem jestem spokojny, dzięki SIG_MAN, że się za to zabrałeś :)
a czy ten moduł SONY to nie jest przypadkiem odbiornik/nadajnik BT -
komunikacja z modułem i ustawienia działają, tylko właśnie via BT nici -
może podłączyć jakiś inny odbiornik/nadajnik BT
- oczywiście to tylko tak BTW, a nie aby się mądrzyć :lol:

pozdrawiam i czekam na info a wraz ze mną ... zafira
zadowolony kierowca Zafirowca ;-)

Sig_Man

#56 Post autor: Sig_Man »

Co 5 moduł pada :) ja nie pozwolę byście cierpieli !!!!

ocean
Debiutant
Posty: 42
Rejestracja: 01 cze 2010, 12:34
Imię: Ocean
Lokalizacja: podkarpacie
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: B14NET

#57 Post autor: ocean »

Witam.
Po nawiązaniu połączenia przez zestaw głośnomówiący, za każdym razem muszę bardzo mocno podgłośnić, aby dobrze słyszeć rozmówcę. Nie wiecie przypadkiem, czy można ustawić poziom głośności, tak aby po nawiązaniu połączenia, można było normalnie rozmawiać. Dziękuję i pozdrawiam.

marrybus

#58 Post autor: marrybus »

W settings'ach jest opcja z jaką głośnością na dzień dobry ma być telefon, AUX i inne. W tym momencie nie pamiętam gdzie to, jak będe wracał z prac to sprawdze dokładnie w którym miejscu

[ Dodano: Pią Cze 10, 2011 20:46 ]
Klikasz na Sound (żeby pojawiły się ustawienia tonów wysokich, niskich, ...), potem settings. Jako ostatnią opcje masz ustawienia głośności - potestuj - może znajdziesz odpowiednie ustawienia dla siebie.

SH'Raku

#59 Post autor: SH'Raku »

marrybus, a może to jest zestaw bez regulacji i bez ustawień ? :)
ja taki miałem bez wyświetlacza, był tylko guzik ON/OFF no i głośność, z tym że mój zapamiętywał ostatnie ustawienie, raczej nie wydaje mi się aby było to zależne od telefonu, ale też można sprawdzić czy nie mamy ściszonego, przez co też słabiej słyszymy rozmówcę.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#60 Post autor: MieHor »

Tylko kolega ocean ma ZB i prawdopodobnie ma na wyposażeniu moduł UWA (BT) i jego pytanie odnosiło się do tego modułu a nie dokładanego zestawu głośnomówiącego, np. Parrot czy NK 100. W ZA mogą być tylko dodatkowo montowane

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”