UWA w Zafira B

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
SH'Raku

#61 Post autor: SH'Raku »

No to w takim razie, przydałoby się sprecyzować dokładnie pytanie, no :roll: :>

marrybus

#62 Post autor: marrybus »

slonski-hahor pisze:No to w takim razie, przydałoby się sprecyzować dokładnie pytanie, no :roll: :>
racja, ustawienia o których pisałem są u mnie w CD70 z CIDem - wbudowany zestaw głośnomówiący

gonzou2
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 19 sie 2011, 13:15
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Mszana Dolna
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#63 Post autor: gonzou2 »

Witam,

Posiadam Opla Zafirę 2006r w którym zamontowane jest radio CD 30 MP3 oraz zestaw GSM bez modułu BT. Dokupiłem adapter Fidelity do noki 6021, lecz po podłączeniu zestaw nie może rozponać telefonu. Caly czas następuje wyszukiwanie-brak teefonu i tak w kółko. Co może być przyczyną?

Pozdrawiam

Grzesiek

#64 Post autor: Grzesiek »

Moze wyszukuje go przez Bluetooth ??

[ Dodano: Sob Wrz 10, 2011 10:33 ]
Jedno pytanie mi sie nasow: czy sparowales urzadzenia? czynnosc podobna jak dodawaniu BT do komputera.

Skasowany użytkownik 6521

#65 Post autor: Skasowany użytkownik 6521 »

Przy okazji podłączenie się OP-Comem zajrzałem do nastaw UHP i tam jest wybór języka rozpoznawania mowy. Moja Zosia ma niestety przyjaciółkę Helgę (niemiecki) i zależy mi na zmianie na bardziej "ludzki" język - czyli np. angielski (mój niemiecki jest taki wspaniały że raz Zosia wybrała mi 112 :) - wtedy zamiast babskiego głosu odezwał się męski i po chwili miałem "komenda miejska policji proszę czekać na zgłoszenie się operatora").
Pamiętam gdzieś z forum że do takiej zmiany potrzebny jest Tech2 a nie OP-COM. Ale skoro jest taka opcja w OP-COM to może jednak da radę. Przestawiłem na ang, zapisałem ale niestety dalej mam niemiecki. Coś jeszcze muszę zrobić czy trzeba po prostu użyć innego programu?

Anony Mous

#66 Post autor: Anony Mous »

krzysiul, tylko TECH2. ASO lub ktoś z Techem (przy okazji możesz zrobić aktualizację softu UHP).

Przemcio

#67 Post autor: Przemcio »

krzysiul pisze:Przestawiłem na ang, zapisałem ale niestety dalej mam niemiecki
To coś ci poszło nie tak . Wkładasz oryginalną płytkę i zmieniasz na angollski ;) Ja tak zrobiłem .
cruyf pisze:tylko TECH2. ASO lub ktoś z Techem
Jeśli autko jest z 2008 roku to ASO nie zmieni. Soft jest zabezpieczony. Można tylko "na patencie" Ale to nie jest legalne , bo naruszane są prawa autorskie ;) . Producent w jakimś celu to zabezpieczył :> i odebrał możliwość zmiany w ASO.

Skasowany użytkownik 6521

#68 Post autor: Skasowany użytkownik 6521 »

Przemcio pisze: Wkładasz oryginalną płytkę i zmieniasz na angollski
Ale to chyba nawigację? Bo tak zrobiłem w nawigacji i jest ładnie po ang.
Przemcio pisze: Jeśli autko jest z 2008 roku to ASO nie zmieni. Soft jest zabezpieczony.
Lepiej żeby mogli bo moja Helga mi się nie widzi (inna rzecz że zamiast rozpoznawania mowy przez opla wolałbym coś takiego jak mam w słuchawce bezprzewodowej + nokia - czyli rozpoznawanie przez telefon a nie auto. tam mi to działa wyśmienicie)

DJ_Tomcat

#69 Post autor: DJ_Tomcat »

Przemcio pisze:Jeśli autko jest z 2008 roku to ASO nie zmieni. Soft jest zabezpieczony. Można tylko "na patencie" Ale to nie jest legalne , bo naruszane są prawa autorskie ;) . Producent w jakimś celu to zabezpieczył :> i odebrał możliwość zmiany w ASO.
Soft nie jest zabezpieczony, tylko nie ma płyty takiej, która mogła by to zrobić, nawet ASO jej nie posiada :) Producent nie przewidział dalszego rozwoju tego systemu audio, stąd jest to finalna wersja softu, która pakowana jest tylko w fabryce ;) Co nie znaczy, że nie można zrobić takiej płyty.

Awatar użytkownika
pivovar
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 14 kwie 2010, 18:57
Imię: Jarek
Lokalizacja: Legnica
Auto: Zafira B 1,9 Cosmo Panorama Aut
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#70 Post autor: pivovar »

BT w mojej zafirce dalej nie działa :(, od słuchawki już ucho boli :D
więc kupiłem sobie NOKIę 6230i - mam taki adapter do podłączenia telefonu
- adapter nie jest do 6230/6230i tylko do 6230 - i tu jest problem - wkładam telefon do adaptera i nic,
a przyciski na adapterze są podświetlone, gdy wcisnę jeden na ekranie mam informację, że szuka telefonu.

Może ktoś ma tak podłączony telefon :)
Czy w związku z tym model musi być konkretny pod adapter tzn 6230
(ale powinno być chociaż ładowanie - przecież mają takie same styki te telefony, chyba że rozpoznaje jak mu się telefon zgłasza)
Czy uszkodzony moduł UWA jest tak s...y, że nie działa również wersja podłączenia po kablu,
czy trzeba coś aktywować ?

trochę poszukałem i wygląda na to, że taki adapter nie jest kompatybilny z Nokią 6230i :cry: , (a to fujara ze mnie :lol: )
więc teraz poszukam na zamianę ... i może się uda
zadowolony kierowca Zafirowca ;-)

Anony Mous

#71 Post autor: Anony Mous »

pivovar, sugerowałbym kontakt z DJ_Tomcat, mój problem z BT rozwiązał szybciutko.
A jak się umówicie - dajcie mi znać kiedy - chętnie podjadę również co nieco sprawdzić ;)

hrw

#72 Post autor: hrw »

A tak w ogóle to które profile BT są obsługiwane przez UWA?

HFP? A2DP? AVRCP?

Bo nie mam a zastanawiam się czy nie poszukać magika w okolicy Szczecina (o ile jest tu ktoś taki) by zamontować. Ale bez A2DP/AVRCP nie widzę większego sensu bo chciałbym muzykę puszczać (po to A2DP) i mieć z kierownicy sterowanie utworami (AVRCP).

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#73 Post autor: Flora »

Tylko HFP.

hrw

#74 Post autor: hrw »

A to usuwam z listy pożądanych modyfikacji.

Deleted User 21664

#75 Post autor: Deleted User 21664 »

Czy i jak można wyłączyć sterowanie komendami głosowymi za pomocą guzików na kierownicy?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”