Logowanie i wylogowywanie radia

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
opium30
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2018, 21:34
Imię: Piotr
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z19dth
Gender:

#76 Post autor: opium30 »

Mam taki problem. Wygrzebałem w garażu w pudłach swoje stare radio z corsy CD30 MP3. Chciałem podłączyć je i sprawdzić czy działa w moim aucie. Po podłączeniu radio działa ale wywaliło na wyświetlaczu SAFE DISPLAY (nie miga tylko zasłania 99% wyświetlacza) po wyjęciu radia i podpięciu starego radia (fabrycznego) dalej na wyświetlaczu mam napis SAFE DISPLAY i nie chce zniknąć :( Czy pozostanie programowo zdjąć to zabezpieczenie czy może odłączyć klemę i odczekać jakiś czas ? Za pomoc z góry dzięki :) :piwo:

druss0
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 01 lis 2017, 07:56
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Opel Zafira B 1.8 Enjoy manual LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#77 Post autor: druss0 »

Może się komuś to przyda, podłączyłem stare radio w GID ustawiłem "występuje model radia.." następnie w ehu-> wyłącz zabiezpieczenie antykradzieżowe (operacja nie powiodła się o dziwo), ponownie w gid nie występuje i spokojnie mogłem odpiąć radio, na wyświetlaczu nie pokazuje się już zapamiętaj wyświetlacz. Reasumując wszystkie te operacje powinny być przeprowadzone na podłączonym radio czyli wylogowanie i nie występuje w gid. Wcześniej "nie występuje" dla radia w gid ustawiłem dopiero po odpięciu radia fabrycznego mimo tej opcji nadal próbował połączyć się z ehu o czym świadczyły błędy

Awatar użytkownika
dany1107
Mieszkaniec
Posty: 333
Rejestracja: 13 lis 2016, 22:02
Imię: Daniel
Lokalizacja: UK.Bydgoszcz.
Auto: Zafira B VXR 2.0 241KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#78 Post autor: dany1107 »

Witam, jeśli piszę nie tu gdzie trzeba to proszę o przeniesienie, otóż z jakiegoś powodu przestał mi działać wyświetlacz, ten w zegarach, po rozebraniu okazało się że taśma od wyswietlacza tak mniej więcej do połowy jest odklejona, oderwana,. Czy jest jakiś sposób na naprawę tego czy to jest już po frytkach?
I czy np pasowały by np od zafiry 1.6 lub 1.8p
Ostatnio zmieniony 02 lut 2019, 19:30 przez dany1107, łącznie zmieniany 1 raz.
:driver:

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#79 Post autor: Ostap »

Taśmę da radę na nowo zamontować, kupujesz nową i lutownicą ogarniesz.

Ja czekam na pakiet z aliexpres bo zamówiłem

PLN 4.97 6%OFF | 30W / 40W / 60W Copper T Soldering Iron Tips With Free Hot Press For LCD Screen Flex Cable Repair
https://s.click.aliexpress.com/e/ciEycdVJ

PLN 9.17 | For Opel for Vauxhall/Astra/Zafira dashboards pixel for opel zafira astra ribbon cable tool
https://s.click.aliexpress.com/e/btusfLHr


U mnie lekko przerywa górny przebieg ale ostatnio się uspokoił. Przy zmianie podświetlania jak dziecko sam go rozj... mimo, że uważałem jak z jajem. Zmęczenie późna godzina i lipa. Jak na razie działa.

Zegary będą działały jeśli kupisz od benzyny jeśli masz benzynę i pojemność raczej tu nie ma znaczenia. Bardziej chodzi o obroty. Nie wiem jak jest z vxr czy OPC ale ceny tych zegarów na wstępie je eliminują.

Zegary odbierasz pod względem paliwa rodzaju i wyposażenia auta, ksenony, sport PDC itp itd
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
dany1107
Mieszkaniec
Posty: 333
Rejestracja: 13 lis 2016, 22:02
Imię: Daniel
Lokalizacja: UK.Bydgoszcz.
Auto: Zafira B VXR 2.0 241KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#80 Post autor: dany1107 »

Ostap pisze: 02 lut 2019, 21:51 Taśmę da radę na nowo zamontować, kupujesz nową i lutownicą ogarniesz.

Ja czekam na pakiet z aliexpres bo zamówiłem

PLN 4.97 6%OFF | 30W / 40W / 60W Copper T Soldering Iron Tips With Free Hot Press For LCD Screen Flex Cable Repair
https://s.click.aliexpress.com/e/ciEycdVJ

PLN 9.17 | For Opel for Vauxhall/Astra/Zafira dashboards pixel for opel zafira astra ribbon cable tool
https://s.click.aliexpress.com/e/btusfLHr


U mnie lekko przerywa górny przebieg ale ostatnio się uspokoił. Przy zmianie podświetlania jak dziecko sam go rozj... mimo, że uważałem jak z jajem. Zmęczenie późna godzina i lipa. Jak na razie działa.

Zegary będą działały jeśli kupisz od benzyny jeśli masz benzynę i pojemność raczej tu nie ma znaczenia. Bardziej chodzi o obroty. Nie wiem jak jest z vxr czy OPC ale ceny tych zegarów na wstępie je eliminują.

Zegary odbierasz pod względem paliwa rodzaju i wyposażenia auta, ksenony, sport PDC itp itd
Kurde, Łukasz, nawet nie wiesz jak pomogleś, zaraz też kupuje ten zestaw :lol: :lol: :lol:

Co do zegarów to na ebayu są, i nie drogie, tyle tylko że bez carpasa, i nie wiem z jakiej wersji, znaczy benzyna, ale nie wiem jakie wyposażenie miała. Tak czy siak zamawiam to co ty. Dzięki wielkie.
Pozdrawiam
:driver:

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#81 Post autor: Ostap »

Spoko ;)

Zobacz sobie na yt jak się to lutuje ;) ja jeszcze nie robiłem bo czekam na zestaw. Ogólnie mój się naprawił ;)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
dany1107
Mieszkaniec
Posty: 333
Rejestracja: 13 lis 2016, 22:02
Imię: Daniel
Lokalizacja: UK.Bydgoszcz.
Auto: Zafira B VXR 2.0 241KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#82 Post autor: dany1107 »

Ostap pisze: 03 lut 2019, 22:13 Spoko ;)

Zobacz sobie na yt jak się to lutuje ;) ja jeszcze nie robiłem bo czekam na zestaw. Ogólnie mój się naprawił ;)
Wybacz że pytam, ale masz może jakiś link, bo szukałem na yt ale nie znalazłem, 🤔
:driver:

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#83 Post autor: ryba1 »

Ta taśmę od przebiegu idzie domowym sposobem naprawić i nie trzeba gratow z Chin

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#84 Post autor: Ostap »

Myślę, że za 15zl nie będę kombinował w sumie i tak już zamówiłem.

Szkoda, że nie dałeś info o tym jak pisałem w moim garażu o takiej przypadłości. Pewnie nie zaglądasz tam w sumie bo to marne cdti ;)

https://youtu.be/kZD0l_Qme0E

Jeden z wielu ;)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
dany1107
Mieszkaniec
Posty: 333
Rejestracja: 13 lis 2016, 22:02
Imię: Daniel
Lokalizacja: UK.Bydgoszcz.
Auto: Zafira B VXR 2.0 241KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#85 Post autor: dany1107 »

:lol: :lol: :lol:
Rzadko kiedy wchodzę na forum, poprostu brak czasu, a czy to 2.0 T czy ropolek to bez różnicy :lol: :lol: :lol:
Dzięki za filmik, powiem Ci że szukałem ale nie znalazłem takiego, a już napewno nie w tym języku. Jak tylko przyjdzie przesyłka zabieram się do pracy, dam znać jak wyszło.
Jeszcze raz dzięki serdeczne.
Pozdrawiam
:driver:

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#86 Post autor: ryba1 »

Ostap pisze: 04 lut 2019, 07:41

Szkoda, że nie dałeś info o tym jak pisałem w moim garażu o takiej przypadłości. Pewnie nie zaglądasz tam w sumie bo to marne cdti ;)
Nie wszystko czytam. Jak mam czas z ciekawości poczytam. Tyle

Awatar użytkownika
dany1107
Mieszkaniec
Posty: 333
Rejestracja: 13 lis 2016, 22:02
Imię: Daniel
Lokalizacja: UK.Bydgoszcz.
Auto: Zafira B VXR 2.0 241KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#87 Post autor: dany1107 »

ryba1 pisze: 04 lut 2019, 10:11
Ostap pisze: 04 lut 2019, 07:41

Szkoda, że nie dałeś info o tym jak pisałem w moim garażu o takiej przypadłości. Pewnie nie zaglądasz tam w sumie bo to marne cdti ;)
Nie wszystko czytam. Jak mam czas z ciekawości poczytam. Tyle
:ok: :mrgreen:
:driver:

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#88 Post autor: Ostap »

A ja wchodzę codziennie po 10x i patrzę co tu nowego. Niestety ostatnio nic nie ma. Żadnych nowości. Przepychanki i dziwne akcja kto ile na forum.

Wydaje mi się, że Zafira jest zbyt starym już trupem i nikt tu nic nowego nie wymyśli bo niby co można jeszcze? Jedynie moduł LWPM wnosi świeżość do tego auta.

Ja np mam lusterko od brata z paska b5 i będę testował opuszczanie I podnoszenie przy wstecznym.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
dany1107
Mieszkaniec
Posty: 333
Rejestracja: 13 lis 2016, 22:02
Imię: Daniel
Lokalizacja: UK.Bydgoszcz.
Auto: Zafira B VXR 2.0 241KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#89 Post autor: dany1107 »

Ostap pisze: 04 lut 2019, 11:00
Ja np mam lusterko od brata z paska b5 i będę testował opuszczanie I podnoszenie przy wstecznym.
A to ciekawie brzmi. 🤔, daj znać jak to działa. 👍
:driver:

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#90 Post autor: Ostap »

Na stole już działa ;)

Testy w aucie teraz zanim rozbiorę tapicerkę ;)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”