Stacja multimedialna ZAFIRA B

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Deleted User 21664

#91 Post autor: Deleted User 21664 »

ash86 pisze: 25 sie 2019, 11:24 No radyjko wylogowane co nieco przestawione i działa poprawnie.
Wstaw jakieś foto :)
Napisz jaki model kupiłeś i jak to zamontowałeś. Jeśli nie tajemnica ile $$$ dałeś za radio?

bahus13
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2019, 10:36
Imię: michał
Lokalizacja: kielce
Auto: opel zafira 1.8 lpg
Model: zx
Oznaczenie silnika: zh2467

#92 Post autor: bahus13 »

Witam
chciałbym wymienic radio cd30 mp3 na cos takiego https://www.mediaexpert.pl/radia-samoch ... id-1040571
wiem ze to niski budzet ale bardziej interesuje mnie czy bedzie sie dało z tym radiem sterować menu wyswietlacza BID i czy bedzie można sterować nim z kierownicy. Dzieki z góry za odpowiedz.

ash86
Bywalec
Posty: 150
Rejestracja: 03 gru 2018, 22:08
Imię: Radosław
Lokalizacja: Żary
Auto: Opel Zafira 2.0 T
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#93 Post autor: ash86 »

https://allegro.pl/oferta/radio-opel-za ... witemShare.
Taki wynalazek sobie sprawiłem ale nie polecam tego sprzedającego nie ma pojęcia o tym radiu. Jestem elektronikiem i ogarnelem to ale jak narazie jestem zadowolony.

Dodano po 3 minutach 39 sekundach:
Gościu przysłał mi zdjęcia jak jest zamontowane tylko mały szczegół że to nie była Zafira. Przesłał bym zdjęcia z tela ale nie mam apki to konwersji zdjęć. Jest szpara i nie ukrywam nagimnastykowalem się żeby weszło. Zasilanie w tym radiu wykorzystuje ACC gdzie ACC i ILL jest podpięte pod głośniczek centralny 😂. Gościu mnie wyśmiał mnie że nie możliwe aż się zagotowałem.

ARTI1_2004
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 01 lis 2019, 19:02
Imię: AREK
Lokalizacja: BARCIN
Auto: ZAFIRA B 1.8 COSMO PANORAMA
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#94 Post autor: ARTI1_2004 »

Witam jestem nowy na forum Zafire posiadam od miesiaca również pokusilem sie o założenie radia Eunavi na androidzie 9 w miejsce fabrycznego DVD90NAVI cena radyjka 1199zl z kamerą cofania w fabrycznej lapce podświetlenia tablicy rejestracyjnej.
Radio jest super wszystko dziala wlacznie ze sterowaniem kierownicy oraz gornego wyswietlacza poprzez seting Bc to wszystko dziala jednak w moim przypadku nie odbylo sie bez modyfikacji a mianowicie
Wycinka ściany grodziowej za radiem .okablowanie radia sie nie miescilo.
Radio po wlozeniu w kieszeń po fabrycznym radiu nie chcialo sie wysunąć do konca ok 2mm nachodzilo na panel klimatyzacji zas gora byl luz 5mm .Po kontakcie ze sprzedawcą wyrazil zgodę na modyfikację ktora polegala na wykonaniu w miejscu przykrecenia panelu przedniego fasolek w otworach które umozliwily regulację panelu góra dół i wszystko jest ok.
Nie wiem czy tylko ja mialem taki przypadek czy ktoś również to tyle

rockyzafira
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2020, 20:52
Imię: Adrian
Lokalizacja: Giżycko
Auto: opel
Model: zafira
Oznaczenie silnika: Z18XER

#95 Post autor: rockyzafira »

Witam, jak w temacie, polecacie jakiegoś chińczyka? Chodzi mi o lepszy sprzęt i o dobrą jakość, myślicie ze warto szukać chińczyka czy celować w jakieś znane marki typu Pioneer czy Sony? Budżet do 1500zl

ash86
Bywalec
Posty: 150
Rejestracja: 03 gru 2018, 22:08
Imię: Radosław
Lokalizacja: Żary
Auto: Opel Zafira 2.0 T
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#96 Post autor: ash86 »

Taka mała wskazówka co do radia jeśli nie macie bagnetu anteny oryginalnego i macie krótki i radio licho odbiera to na poprawę zainstalowałem dłuższy EVO i odrazy poprawa. W moim przypadku zastosowałem krótsza bo chaczyla mi o lampę oryginalna antena. Sprawa się ma Chińczyków.

Kucier0904
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2020, 20:11
Imię: Jakub
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój
Auto: Opel zafira b 1.9cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT

#97 Post autor: Kucier0904 »

Witam. Chodzi mi o schemat i podpowiedź w podłączeniu radia po zapłonie bo rozladowuje mi akumulator. To jedna sprawa a druga sprawa to podłączenie kamery cofania do tego radia bo działa ale znika obraz i wyskakuje komunikat spalonej żarówki..męczę się już z tym pewien czas i trochę mnie zaczyna to irytować... Przepraszam jeżeli coś źle napisane ale to mój pierwszy post na forum. Z góry dzięki za odpowiedzi i za pomoc :witam:

Model radia to josmile 2gb/16rom
Auto opel zafira B 1.9cdti 120km Z19DT

dyzio-zdw
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2020, 23:16
Imię: Adrian
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#98 Post autor: dyzio-zdw »

Witam. Mam pytanko do kolegów, którzy instalowali już chińczyki w swoich autkach. Mianowicie planuje kupić chinola, takiego najtańszego za jakieś 200-300 PLN, chodzi tylko żeby grało i obsługiwało USB, telefon itp. Pytanie dotyczy akcesoriów, czyli ramki i kabli. Na All...o jest kilka opcji, a mianowicie
sama ramka
20200423_235315.jpg
ramka z kablami
20200423_235414.jpg
ramka z kasetą metalową i kablami
20200423_235357.jpg
Tutaj pytanie czy do montażu najprostszego radyjka jak to
20200423_235341.jpg
potrzebna będzie ramka z tą kasetą metalową czy wystarczy sama plastikowa?
Dodam, że ceny zależnie od opcji 30 PLN, 60 PLN i 110 PLN. Także trochę szkoda przepłacać 50 zł za kawałek metalu, który tak naprawdę nie jest konieczny.
Proszę o odpowiedzi, dajcie znać, a jak już pozamawiam wszystko to porobie jakieś fotki z montażu i podzielę się wrażeniami.

Jankowski202
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2020, 06:47
Imię: Michał
Lokalizacja: Kętrzyn
Auto: Opel Zafira B 1.6
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z16XE1

#99 Post autor: Jankowski202 »

Witam.
Również przymierzam się do kupna radyjka na Andku ale mnie zastanawia sytuacja 2 przycisków na fabrycznym panelu, mianowicie:
BC oraz SETTINGS

ash86
Bywalec
Posty: 150
Rejestracja: 03 gru 2018, 22:08
Imię: Radosław
Lokalizacja: Żary
Auto: Opel Zafira 2.0 T
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#100 Post autor: ash86 »

Będzie opcja w radiu

Jankowski202
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2020, 06:47
Imię: Michał
Lokalizacja: Kętrzyn
Auto: Opel Zafira B 1.6
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z16XE1

#101 Post autor: Jankowski202 »

Bardzo dzięki za pomoc

dyzio-zdw
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2020, 23:16
Imię: Adrian
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#102 Post autor: dyzio-zdw »

Witam.
Jestem po pierwszych próbach podłączenia radia. Już pierwsze kłopoty. Ale od początku:
- kupiłem stację PODOFO z Android ( typowy chińczyk)
20200503_005403.jpg
- zacząłem dobierać się do samochodu i okazało się, że był tam zamontowany jakiś stary, nieużywany Parrot.
- wyciąłem pozostałości po tym Parrocie
- polutowałem "nową" wtyczkę do radia, a mianowicie na pierwszy rzut głośniki i zasilanie. Przeróbka z tej:
20200503_010028.jpg
- stałe 12V i GND wziąłem z oryginalnej kostki, natomiast +12v po stacyjce wziąłem z podświetlenia zapalniczki.
- radio wystartowało i gra :D
Teraz:
1. Zgasło mi podświetlenie nawiewów i całe sterowanie nimi, czemu? ( bezpiecznik sprawdzony i sprawny )
2. Co oznaczają CE+, CE-, Can L, Can H na oryginalnej kostce?
20200503_011408.gif
3. W stacji multimedialnej mam dwa kabelki KEY1 i KEY2, czy można pod nie jakoś podłączyć sterowanie z kierownicy?
Jutro będę tworzył dalej to może jeszcze coś napiszę.
Jeszcze kamerkę chcę podłączyć do wstecznego.

ash86 a jaka jest opcja w radiu żeby włączyć test mode, czyli Setting i BC?

ash86
Bywalec
Posty: 150
Rejestracja: 03 gru 2018, 22:08
Imię: Radosław
Lokalizacja: Żary
Auto: Opel Zafira 2.0 T
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#103 Post autor: ash86 »

Ce+- to głośnik centralny. Wiem przerabiałem to. Z chińczyka w tych miejscach wychodzi ACC i ill. Dopóki nie włączałem świateł było ok.

Dodano po 2 minutach 56 sekundach:
Ja do sterowania mam opel Can dekoder.

Dodano po 1 minucie 19 sekundach:
U mnie to się zawyża informacje o samochodzie ale wcześniej przed rotowaniem nazywało się i go car.

Dodano po 29 sekundach:
Infocar

dyzio-zdw
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2020, 23:16
Imię: Adrian
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#104 Post autor: dyzio-zdw »

Infocar? Chyba miałem gdzieś w opcjach radia coś takiego, ale to trzeba podłączyć te przewody z radia KEY1 i KEY2 do oryginalnej kostki w CAN H i CAN L? Bo samym zasilaniem 12V chyba nie wysteruje tego.
Jeszcze mnie zastanawia to sterowanie nawiewami, czy może to być od tego, że nie wylogowałem "starego" radia?

Chyba niewylogowanie ma coś wspólnego, bo ze "starym" radyjkiem wszystko działa.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2020, 11:08 przez dyzio-zdw, łącznie zmieniany 2 razy.

ash86
Bywalec
Posty: 150
Rejestracja: 03 gru 2018, 22:08
Imię: Radosław
Lokalizacja: Żary
Auto: Opel Zafira 2.0 T
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#105 Post autor: ash86 »

Hmm Can to Can u mnie sterowanie jest przez opel Can dekoder. A co do sterowania nawiewami nie wiem czy ma wspólne bo i tak działało ja radio wyciągnęłem. A bezpieczniki sprawdzałeś. Najlepiej probówka.

Dodano po 34 sekundach:
Polecam grupę na FB radio 2 din opel coś takiego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”