Inne radio w miejsce fabrycznego...

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
quadro

#91 Post autor: quadro »

Super! Dzięki za info.
Daj znać jak już się z nim dobrze zaznajomisz jakie wrażenia, bo też planuję taką zamianę, ale wybór duży i czasami coś strach kupić gdy jest zbyt tanie.
Martwiłem się tez jakością audio - nie jestem audiofilem, ale nie chciałbym żeby ficzery w radiu były okupione kiepskim dźwiękiem. A tak wiem, że warto iść we wskazany przez Ciebie model :)
:piwo:

MuzzyCo

#92 Post autor: MuzzyCo »

Prawdę mówiąc mam je i używam od pół roku, tylko teraz znalazłem czas na podłączenie kamerki cofania. Generalnie odczucia mam bardzo pozytywne. Jak coś to pytaj.

Blaszak

#93 Post autor: Blaszak »

Witam podlaczylem radio sony w zosce B poprzez odpowiednia przejsciowke i czerwony kabel z orzejsciowki dalem pod zapalniczke a nie wiem gdzie sie moge wpiac pomaranczowym ktory podobno jest od sciemniania oswietlenia. Ogolnie sciemnianie dziala w wyswietlaczu i w nawiewach wiec moze tam da sie pod ktorys kabel podlaczyc?

quadro

#94 Post autor: quadro »

MuzzyCo pisze:Prawdę mówiąc mam je i używam od pół roku, tylko teraz znalazłem czas na podłączenie kamerki cofania. Generalnie odczucia mam bardzo pozytywne. Jak coś to pytaj.
Kupiłem to samo radyjko co Ty - właśnie do mnie jedzie a ja przygotowuję się już do montażu. Kamerę cofania kupiłem w Polsce, bo z Chin za długo by szła.
Szkoda tylko, że DHL naliczył 320 zł opłat celnych. Sama cena radia była bardzo atrakcyjna - 212 Ojro.
Tobie też naliczyli opłaty celne czy udało ci się przemknąć?

Planuję jeszcze podłączyć się z nim pod komputer ale OBD kupię później już u nas.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2017, 11:15 przez quadro, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KIT GTO
Mieszkaniec
Posty: 412
Rejestracja: 10 cze 2011, 21:57
Lokalizacja: lbn
Model:

#95 Post autor: KIT GTO »

trzeba było wybrać aukcję gdzie wysyłka była za darmo ;)

quadro

#96 Post autor: quadro »

KIT GTO pisze:trzeba było wybrać aukcję gdzie wysyłka była za darmo ;)
Wysyłka była za darmo. Tylko DHL naliczył cło i podatek

Krawiec
Przeglądacz
Posty: 98
Rejestracja: 20 lip 2017, 21:35
Imię: Albert
Lokalizacja: RJS
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#97 Post autor: Krawiec »

a co powiecie na:
https://www.aliexpress.com/item/Android ... 0.0.fL7mmp
ciut droższe, ale prametry chyba lepsze?

PS. MuzzyCo możesz YT jakiegoś wrzucić jak to radio działa? ile czasu się ładuje android itp itd?

Awatar użytkownika
KIT GTO
Mieszkaniec
Posty: 412
Rejestracja: 10 cze 2011, 21:57
Lokalizacja: lbn
Model:

#98 Post autor: KIT GTO »

quadro pisze:
KIT GTO pisze:trzeba było wybrać aukcję gdzie wysyłka była za darmo ;)
Wysyłka była za darmo. Tylko DHL naliczył cło i podatek
ale nie wszyscy mają dostawę za pośrednictwem DHL

quadro

#99 Post autor: quadro »

No cóż - myślałem, że montaż będzie jedynie polegał na przepięciu kabli z 1 radia do drugiego. Tymczasem niektóre wtyczki nie są takie same i nie wiem co z nimi zrobić... :( Instrukcji nie było w kartonie żadnej.

--------------------------------
[Aktualizacja]
Radio udało się włączyć - musiałem wyłączyć stacyjkę, wyjąć kluczyk, zamknąć i otworzyć samochód.
Nadal jednak nie złapałem żadnej stacji radiowej - zostały mi 2 kable jakbyantenowe. Wg niektórych źródeł jeden jest do radia, drugi do GPS. Wg innych źródeł oba są do radia (2 anteny???)

No i nie działa na razie sterowanie z kierownicy :(
Ostatnio zmieniony 04 sie 2017, 17:20 przez quadro, łącznie zmieniany 2 razy.

bickik
Debiutant
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2016, 18:19
Lokalizacja: KR
Model:

#100 Post autor: bickik »

Ja mam na przyklad to radio tez moge polecic bez oplaty celnej bo maja w niemczech magazyn https://m.aliexpress.com/s/item/3276526 ... 08b9U5ietN ja kupilem troszku taniej wiec sie oplacalo a i co wazne instalacja plug&play wiec zadnych kombinacji jedynie co nie ma wyjscia na zaglowki kamera cofania dziala bluetooth dziala navi tez dekoder dvb-t jest podlaczony tez dziala nawet wyszla aktualozacja do 6.0 andka jeszcze nie instalowalem
Ostatnio zmieniony 07 sie 2017, 07:40 przez bickik, łącznie zmieniany 2 razy.

quadro

#101 Post autor: quadro »

bickik pisze:Ja mam na przyklad to radio tez moge polecic bez oplaty celnej bo maja w niemczech magazyn https://m.aliexpress.com/s/item/3276526 ... 08b9U5ietN ja kupilem troszku taniej wiec sie oplacalo a i co wazne instalacja plug&play wiec zadnych kombinacji jedynie co nie ma wyjscia na zaglowki kamera cofania dziala bluetooth dziala navi tez dekoder dvb-t jest podlaczony tez dziala nawet wyszla aktualozacja do 6.0 andka jeszcze nie instalowalem
Miałeś w Zafirze 2 kable antenowe? Jeśli tak - to czy nowym radio też podpiąłeś oba te kable?

bickik
Debiutant
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2016, 18:19
Lokalizacja: KR
Model:

#102 Post autor: bickik »

Nie, mialem jeden tylko przejsciowke sie podpina na fakre i dziala tak jak pisalem wczesniej plug&play wszystko w zestawie bylo jedynie tylko zewnetrznego mikrofonu brak ale jest wbudowany w radio sterowanie z kierownicy tez dziala jedynie co musialem ta ramke metalowa w samochodzie w kieszeni trochu przyszlifowac bo radio wyslawalo 1-2 milimetry
Ostatnio zmieniony 07 sie 2017, 08:11 przez bickik, łącznie zmieniany 3 razy.

quadro

#103 Post autor: quadro »

A jak rozwiązałeś sterowanie z kierownicy? Samo automatycznie zaczęło działać czy musiałeś coś ustawiać?

bickik
Debiutant
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2016, 18:19
Lokalizacja: KR
Model:

#104 Post autor: bickik »

Z automatu dzialalo moze sprawdz w ustawieniach czy canbox jest ustawiony na opla

quadro

#105 Post autor: quadro »

Usuwam wcześniejszy post, bo znalazłem przyczynę - jeden pin w kostce CanBus był zgięty i nie było dobrego połączenia. Teraz wszystko wydaje się działać się poprawnie, oprócz radia, które nadal nie znajduje żadnej stacji.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2017, 13:59 przez quadro, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”