[B] Wszystkomająca stacja multimedialna DGL6959a - wrażenia

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Magik
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 23 sty 2010, 22:06
Lokalizacja: Bruksela
Model:

[B] Wszystkomająca stacja multimedialna DGL6959a - wrażenia

#1 Post autor: Magik »

Witam

W planach miał być tylko nowy gps, ale rodzina gwałtownie się powiększyła, więc wkrótce będę potrzebował też dwóch :D odtwarzaczy bajek.
Zakup kombajnu stał się więc ekonomicznie uzasadniony a ostatni spadek cen i miejscowy klonosprowadzacz pomógł mi podjąć decyzję...

Promocyjnie, w ramach rozkręcania jego multimedialnego biznesu, nabyłem za 350 euro (oficjalna waluta w Brukseli :mrgreen: ) cztery kilogramy czegoś zwanego Kingseong/Winlink/jakośtakoś a dokładnie model DGL6959a.
W każdym bądź razie przyjechało to w wielkiej paczce z dalekiej krainy Guangdong (razem ze stacją do Focusa, VW i chyba Sprintera, więc interes już się kręci...)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jako że instalacja była w cenie :ok: , przyjechałem do gościa już z wypiętym CD30 i zdjętym schowkiem, tak na wszelki wypadek, żeby mi się nie guzdrał, bo urwałem się z pracy na tę okoliczność :roll:

Gadu gadu, kawka, poszło szybko bo ostatnio miał na warsztacie Astrę i wiedział co i jak...
No to "merci","au revoir" i rura....

A teraz konkretnie:

- spasowanie niezłe (góra ok, krzywizna u dołu nie szokuje, szpary równe), odcień prawie, prawie... - trochę poskąpili brokatu w masie :P

Obrazek Obrazek

Przekątna (prawie) 7 cali, 800x480 pikseli...
W środku (podobno) Contex A10 1GHz, do tego 256MB ram-u i 8GB flash (plus dwa wejścia mikroSD, sprawdzone na karcie 16GB, to samo poszło na złączu USB a podobno zadziała do 32GB).
Tak wyglądają ekrany funcji (jak się domyślam, ta część systemu to Win 6.0 CE)

Obrazek Obrazek

Obrazek

Bluetooth obsługuje A2DP (transmisję muzyki np. z telefonu + sterowanie nim przyciskami radia/kierownicy)

Obrazek

W ustawieniach brak języka polskiego, ale nie ma ich za dużo...

Obrazek

Proste ustawienia dźwięku: tony niskie/wysokie, korektor z kilkoma ustawieniami plus podbicie LOUD i regulacja poziomu na wyjściu na subwoofer.
Gra lepiej (i głośniej) niż CD30 ale audiofili może nie zadowolić - w razie wątpliwości służę odsłuchem :lol:

Obrazek

Osiem kolorów podświetlenia przycisków (nie ma płynnych przejść), najbardziej pasuje chyba czerwony.
Sterowanie komputerem (BC) oczywiście jest, przyciski na kierownicy też działają, ale do "testmode" już się nie dostanę.
Chociaż są podobno kombinacje właśnie z kierownicy, trzeba będzie obejrzeć parę filmików...

Obrazek

Do telewizji analogowej wystarczy antenka (jeszcze nie testowałem), a do DVB-T trzeba zamawiać moduł (daruję sobie, wystarczą filmy, pójdzie divx, rmvb i jeszcze parę innych formatów).

Dalej włazimy do Androida v.4.0.4

Obrazek

Tu już po naszemu...

Obrazek

Obrazek

Na Androidzie chodzi nawigacja - wgrana iGo Primo v.9.coś (2012r.) i mapy Europy (NQ 2013 Q1) - naliczyłem 49 krajów - to jest aż tyle :shock:

Obrazek

W tle może grać płyta, mp3 albo radio, przy komunikatach z navi reszta trochę się ścisza...

Na deser wifirifi, modem załączony, zakładamy go na drugim złączu USB, albo opcjonalnie modem 3G - w Polsce spróbuję co tylko wpadnie w ręce :lol:

Obrazek

Obrazek


:kawa:

No to tyle, bajo, pora spać...
Na pytania odpowiem hurtem, jak dzieciaki pozwolą się dorwać do kompa.
A jak nie to zamknę się w Zafce pod domem i zaloguję z radia :ok:

Obrazek

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Wojti »

Gratulacje fajnie że wszystko działa aż miło popatrzeć :piwo:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Awatar użytkownika
kamil12luty
Mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 31 mar 2012, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

#3 Post autor: kamil12luty »

konkretnie to wygląda

busdraiwer

#4 Post autor: busdraiwer »

Pogratulować pomysłu. Fajnie wygląda. Życzę bezawaryjnego użytkowania. A zapomniałbym trzebaby to chyba opić, żeby nie było z tym problemów, a więc :piwo:

inuit1
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 07 sty 2014, 10:57
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Model:

#5 Post autor: inuit1 »

Świetny patent a do tego super wygląda. :piwo:

Awatar użytkownika
ojciec polak
Zafiromaniak
Posty: 1216
Rejestracja: 28 kwie 2013, 12:54
Imię: Paweł
Lokalizacja: Ciepielów (WLI)Maz
Auto: Ford
Model: SMAX
Oznaczenie silnika: Durat2.0L

#6 Post autor: ojciec polak »

Szczena mi opadła :shock: Kosmicznie ciekawe zestawienie. Gratuluję pomysłu. :ok:

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#7 Post autor: tOmki »

Może w Zafirze też tak można:
https://www.youtube.com/watch?v=sVUaLqxDkvs

Sam dzisiaj sprawdzę.
ZB Obrazek
ZC Obrazek

Awatar użytkownika
Magik
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 23 sty 2010, 22:06
Lokalizacja: Bruksela
Model:

#8 Post autor: Magik »

:cry: Sprawdzałem...

Na początku piszą o adapterze Blaupunkta, dzięki niemu działa to na dowolnym radiu (bez pewnie też...).

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#9 Post autor: tOmki »

Ja też sprawdzałem - nie działa.
Tylko co to za adapter ?
ZB Obrazek
ZC Obrazek

Awatar użytkownika
toka
Mieszkaniec
Posty: 307
Rejestracja: 23 cze 2012, 23:33
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Model:

#10 Post autor: toka »

wygląda rewelacyjnie, no i ma androida :)
tylko jak sprawa wygląda z dźwiękiem, bo to jest najważniejsze?
ja zamontowałem kiedyś jakąś kaszankę z dvd, tv, gsm i navi i po 30min wystawiałem na alledrogo.
to jest bardziej rozbudowany zestaw i innej firmy, więc może i dźwięk będzie

Awatar użytkownika
Magik
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 23 sty 2010, 22:06
Lokalizacja: Bruksela
Model:

#11 Post autor: Magik »

Po dwóch miesiącach chińszczyzna wciąż działa...

Dźwięk jest lepszy i mocniejszy niż w CD30, ale do regulacji tylko basy i tony wysokie + kilka ustawień korektora i LOUD. Jest ok, Zafira to nie hala koncertowa, nie nastawiałem się na super jakość. Ciekawe, jak zagrałaby ze wzmacniaczem...

W międzyczasie bawiłem się podłączeniami, bo z oryginalnym podłączeniem radio gasło po wyjęciu kluczyka (sygnał dekodowany z magistrali) i bez niego nie dawało się włączyć. W ten sposób wyłączona navi nie zapisywała ostatnich zmian, przerywało rozmowę przez Bluetooth a czasami resetowało zegarek (ale tylko w radiu - ten na wyświetlaczu auta działał jak zwykle)...
W kostce radia łączonej z oryginalną nie było czerwonego przewodu (zasilanie po stacyjce=INIT), ale w złączce wchodzącej do radia był, szedł z dekodera magistrali (czerwone pudełeczko na zdjęciach wcześniej). Wystarczyło go połączyć z żółtym od zasilania i radio wyłącza się teraz przyciskiem. Po wyjęciu kluczyka gra, gaśnie jedynie wyświetlacz GID...

Co do GID-a, oczywiście nie działa TESTMODE, poza tym nie wyświetlają się informacje RDS ani tytuły mp-trójek a jedynie pozycja i leci czas danego utworu (być może są przy połączeniu ipoda/fona ale nie mam jak tego sprawdzić). Wszystko jest za to widoczne na ekranie stacji. Menu odtwarzacza muzyki/video ma grafikę z poprzedniego wieku, może jak się znudzi to wgram jakiś player na Androidzie...

Wepchnąłem kabel USB z modułem wi-fi (albo zamiennie 3G) oraz antenę gps pod osłonę głośniczka pod przednią szybą a drugi USB (pendrive,itp.) do schowka. I na razie tylko tyle, bo gdzieś mi wcięło kabel z cinchami (AV in-out, sub, kam...) a miałem zamiar pociągnąć już instalację pod monitorki w zagłówkach i ew. kamerę cofania (czujniki cofania są więc może się obejdzie). Jak się nie znajdzie, wtyk z pinami da się łatwo dopasować a z identyfikacją kabli też nie będzie problemu...

TV nie sprawdziłem, bo w Belgii (a przynajmniej w Brukseli) kanały naziemne wyłączono już w 2010 roku. Modułu DVB-T w radiu nie chciałem (60 euro), bo wystarczy dokupić coś na Androida za pół tej ceny i przyda się też do tableta. Zobaczy się...

Na koniec - coś jednak w radiu NIE DZIAŁA !
Mianowicie, VMCD czyli wirtualny dysk, który w założeniu kopiuje jako mp3 wybrane utwory z płyt cd audio do - właściwie nie wiadomo do czego (bo instrukcja chyba goglem tłumaczona) - więc aplikacja (systemowa, nie pod Androidem) się nie uruchamia chociaż miejsce jest (w pamięci radia wolne kilka GB, na slocie z mapą to samo, do tego drugi slot z muzyką i jeszcze pendrive na usb...).
Może jakiś app gdzieś-kiedyś... Tą stratę mogę przeboleć....

azizi
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 19 lut 2012, 21:42
Lokalizacja: PL
Model:

#12 Post autor: azizi »

Witam. Mam pytanie odnośnie jakości ekranu, jego jasności i czułości na dotyk. Jak to się sprawdza w letnie dni, widać coś na nim? Jak z reakcją na dotyk, chodzi płynnie? Czy na dziś dzień sprzęt działa nadal sprawnie i czy kupił byś jakiś inny model ewentualnie?

Jeszcze jedno pytanko, z jakich funkcjonalności w oryginalnym sprzęcie traci się na rzecz dołożonego? Co z radiem fm?

Awatar użytkownika
oizo76
Przeglądacz
Posty: 68
Rejestracja: 09 lut 2015, 10:49
Lokalizacja: Manchester/Sochaczew
Model:

#13 Post autor: oizo76 »

Magik, witam,czy moglbys odpowiedziec na kilka pytan odnosnie tej stacji??

Awatar użytkownika
Magik
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 23 sty 2010, 22:06
Lokalizacja: Bruksela
Model:

#14 Post autor: Magik »

Rok minął... A sprzęt chodzi bez zarzutu :lol:

Jakoś się przyzwyczaiłem do nędznej grafiki odtwarzacza mp3, nie instalowałem do tej pory plajera na Androidzie bo menedżer plików nie widzi CD, USB ani drugiej karty mSD - jedynie pamięć wewnętrzną i pierwszą mSD (z nawigacją). Odtwarzacz "systemowy" odwrotnie :> ale nie zgłębiałem tematu bo braknie czasu...

Ekranów (a przynajmniej jednego) jeszcze nie założyłem (powód - j.w.), jak na razie "na szybkiego" sprawdza się tablet na zagłówku no i dzięki temu z przodu może lecieć muza+navi...

Czytelność w słońcu jest średnia, w sumie na ekranie trzyma się jeszcze oryginalna folia zabezpieczająca :lol: i ciut się zmatowiła... Ale ile tego słońca tutaj :mysli:

W planie mam przetestowanie opcji LIVE TRAFFIC (o ile jest taka w moim IGO) albo innych aplikacji "real time" bo szkoda nie zużyć służbowych 2GB miesięcznie a udostępnianie netu przez fona działa jak najbardziej...

W razie pytań szybciej odpiszę na priv ale ostatnio miałem wyłączone powiadomienia
--- SORRRRYYY ---
Ostatnio zmieniony 03 maja 2015, 01:05 przez Magik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Magik
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 23 sty 2010, 22:06
Lokalizacja: Bruksela
Model:

#15 Post autor: Magik »

Chińszczyzna cały czas na chodzie :lol:

Pociągnąłem kable pod ekrany w zagłówkach i jeden już założyłem. Lecą oczywiście bajki, głównie z karty pamięci.
Poza tym bez większych zmian, z aplikacji czasem używam RMFon, GoogleMaps (pokazuje natężenie ruchu ale przy wyszukiwaniu się wiesza) a w korkach można tłuc w Angry Birds.

Android nie daje się zaktualizować do wyższych wersji, chociaż jest wysyp nowych modeli na 4.4, z lepszą grafiką, większą pamięcią, itd...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”