Problemy dotyczące użytkowania CD 30 _ CD30 MP3

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
cinek74

Jak sprawdzić czy w radiu CD70 jest moduł Bluetooth?

#1 Post autor: cinek74 »

Czy zakładka telefonu na ekranie oznacza już, że jest moduł BT czy pojawia się również gdy tego modułu nie ma?

fugazi

#2 Post autor: fugazi »

Witam, mam pytanie czy można wymienić same pokretło (gałkę) sterowania radia, komputera czy trzeba wymienić cały panel, pokrętło jest mocni pościersne i nieładnie wygląda, dotyczy radia cd 70 w zafirze b, dziekuje z góru za pomoc, może ktoś wie gdzie takie pokretło można kupić

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#3 Post autor: BajBus »

jak dostaniesz gdzieś samo pokrętło to można zmieniać (znaczy sie jest ściągalne) inaczej dał bym sobie z tym spokój bo trzeba będzie zmienić całe radio a nie panel...
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

Jaco
Debiutant
Posty: 37
Rejestracja: 08 paź 2009, 22:40
Lokalizacja: okolice W-wy
Model:

#4 Post autor: Jaco »

Witam,
Zastanawiam sie nad wymiana CD30 z bursztynowym wyswietlaczem na inne radio (opel) z kolorowy wyswietlaczem (z navi lub bez). W zwiazku z powyszy nasuwaja mi sie nastepujace pytania:
1. Czy jest to w ogole mozliwe?
2. Czy mozliwe jest np. wymiana tylko wyswietlacza bursztynowego na kolorowy?
3. Czy ewentualna wymiana nie ograniczy dotychczasowych funcji wyswietlanych na bursztynie?
4. Czy radio z kolorowym wyswietlaczem (lub tylko kolorowy wyswietlacz z cd30 -jesli mozliwe) ma wejscie na podlaczenie kamery cofania?
5. Czy ktos ma w tym temacie doswiadczenie?
Z gory dziekuje za podpowiedzi.
Pozdrawiam

kicaj

#5 Post autor: kicaj »

1 - tak
2 - tak
3 - nie
4 - oficjalnie nie ale jest to mozliwe dla dobrego elektronika
5 - tak

polecam poszukac na forum zafiry, opla24 i zafiry.de- bylo wszystko lacznie ze zdjeciami

ReGe1973

#6 Post autor: ReGe1973 »

Hej na tej stronie jest dużo odpowiedzi na twoje pytania http://www.navi-media.com/

Jaco
Debiutant
Posty: 37
Rejestracja: 08 paź 2009, 22:40
Lokalizacja: okolice W-wy
Model:

#7 Post autor: Jaco »

kicaj pisze:1 - tak
2 - tak
3 - nie
4 - oficjalnie nie ale jest to mozliwe dla dobrego elektronika
5 - tak

polecam poszukac na forum zafiry, opla24 i zafiry.de- bylo wszystko lacznie ze zdjeciami
Dzieki, wlasnie obejrzalem sobie strony i chyba juz wiem co i jak, dzieki za pomoc

Jaco
Debiutant
Posty: 37
Rejestracja: 08 paź 2009, 22:40
Lokalizacja: okolice W-wy
Model:

#8 Post autor: Jaco »

ReGe1973 pisze:Hej na tej stronie jest dużo odpowiedzi na twoje pytania http://www.navi-media.com/
Ciekawa propozycja szczegolnie gdy porowna sie cene uzywanego zestawu do montazu i proponowanych nowych. Dzieki za info

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#9 Post autor: Lorry »

Wszystko fajnie, ale.....

IMHO to zamiast inwestowac w Navi itp to zrobić coś innego. Teoretycznie też by mnie to korciło,ale chyba za duże ryzyko ze komuś może się to spodobać i sobie weźmie.

Wolałbym coś bardziej użytecznego zwiększającego bezpieczeństwo z jazdy

Aczkolwiek nie wykluczam że moze kiedyś i ja na coś takiego się zdecyduję, choć póki co (już praie rok) wystarcza mi CD30 z dużym bursztynowym ;)

gosia

#10 Post autor: gosia »

Ja tutaj się podpinam...ponieważ....pytanie pewno dla Was z tych oczywistych ,ale ja nie daję rady...mianowicie dotychczas miałam tak ,że w momencie wyciągnięcia kluczyka ze stacyjki radio się wyłączało...natomiast teraz...prawdopodobnie ,coś gdzieś poprzestawiałam i niestety wyciągam kluczyk ,a tu dalej radio gra...wiem ok... można nacisnąć ,wyłączyć i dobra ale przy moim szczęściu zapomnę i jeszcze mi aku padnie, a na chwilę obecną mam już dosyć padających elementów...także prośba.... ;)

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#11 Post autor: Lorry »

Wchodzisz w menu audio(settings, wybierasz audio i wchodzisz w to menu--nie wiem jak jest dokłądnie u Ciebie), i tam szukasz na czuja nazwy funkcji dot wyłączania radia, zmieniasz i bangla :) Raz tak miałem po pierwszych próbach Op-Coma'a i w 2 minuty znalazłem i zrobiłem i pare innych rzeczy przy okazji ;)

A jeśli tego nie ma w Audio to w System powinno być, nie pamiętam już dokładnie bo robiłem to w lipcu ;) A nie masz może instrukcji do swojego radyjka, tam to powinno być.
Nie powiem w tej chwili dokładnie bo nie mam możliwosci sprawdzenia :/

gosia

#12 Post autor: gosia »

No i ....nie gra!!Dzięki .....instrukcję owszem ..posiadam...ale....cóż......chwilowo nie wiem gdzie ona się znajduje..... ;)

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#13 Post autor: Lorry »

Czyli udało się :?: Bo nie do końca mogę jednoznacznie wywnioskować ;)

gosia

#14 Post autor: gosia »

gosia pisze:niestety wyciągam kluczyk ,a tu dalej radio gra
a teraz nie gra...i o to chodziło...!Dzięki!!! ;)

Awatar użytkownika
franki
Mieszkaniec
Posty: 441
Rejestracja: 17 sty 2010, 07:55
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira C 1.4 T Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: NEL14

#15 Post autor: franki »

To ja też się podepnę. Dotychczas w Astrze H miałem tak, że jak wyłączałem silnik z wyłaczonym radiem, to jak uruchamiałem, to radio też nei grało. W Zośce bez znaczenia czy wyłączę silnik z wyłączonym czy właczonym radiem - zawsze jak uruchamiam to włącza sie radio..
Wyłączanie radia po wyciągnięciu kluczyka mam załączone
Pozdrawiam
franki
Zafira C 1.4 Turbo 120KM Cosmo
Corsa D 1.2
Astra G 2.0 DTH Sport

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”