UWA w Zafira B

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
listwa1

Problemy z telefonem przez Bluetooth

#1 Post autor: listwa1 »

Witam, mam telefon nokia 6230I,jezeli podloncze go w Zafirce przez Bluetooth wyswietla mi ksiazke telefoniczna i ostatnie polonczenia chodzi wszystko bez zarzutu. mam nowy telefon nokia N73 ,w tym tel. nic mi nie pokazuje ani ksiazki ani rozmowy,zeby dzwonic czeba wybierac w telefonie rozmowy i nie pokazuje mi zadnych numerow. Patrzylem w opcjach telefonu niema zadnych ustawien. Czy ktos ma taki sam problem i czy mozna go jakos rozwiazac?Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: MieHor »

Jaki masz zestaw głośnomówiący? Czy skojarzyłeś ten nowy telefon z tym zestawem?

listwa1

#3 Post autor: listwa1 »

wlonczylem szukanie urzadzen, tak jak ze starym telefonem ,znalazl telefon wbilem kod np.0000 i tel chodzi ale nic nie wyswietla. Moja zona tez ma nokie 6300 wchodzi do samochodu wlonsza Bluetooth i wszystko dziala i wyswietla. Napisz mi prosze oco chodzi z tym zestawem. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#4 Post autor: MieHor »

Nie odpowiedziałeś na pytanie jaki masz typ, model zestawu z blutothem. Rozumiem, że ten zestaw ma swój wyświetlacz, na którym widzisz, np. swoją ks. telefoniczną, ostatnie połączenia w przypadku starego telefonu i tego z którego korzysta żona, a nie działo to w przypadku N73. Sądzę, że nie do końca przeprowadziłeś skojarzenie tego telefonu z blutothem. Po wprowadzeniu kodu telefon powinien zapytać czy wyrażasz zgodę na nawiązywanie łączności bez Twojej wiedzy. Ponadto w opcjach telefonu powinieneś widzieć N73 zalogowany jako urządzenie aktywne.
Może też być taka sytuacja jak u mnie, tzn. wsiadam do samochodu, włączam zapłon i po chwili słyszę sygnał w głośniku od zestawu, że się uruchomił. I jeśli dopiero w tym momencie włączę w swoim telefonie blutoth, to nie nawiązuje on łączności z zestawem.
Żeby to działało poprawnie to robię te czynności w odwrotnej kolejności - najpierw uruchamiam blutoth w telefonie i wsiadam do samochodu i dopiero teraz włączam zapłon, uruchamiam samochód. Nawiązanie łączności zestawu z telefonem sygnalizowane jest dźwiękiem w głośniku oraz krótkim komunikatem na ekranie telefonu, że jest połączony z zestawem. Ja nie mam oddzielnego wyświetlacza od zestawu głośnomówiącego, tylko dodatkowy przycisk manipulacyjny z pokrętłem regulacji głośności. I to tyle.

kubik_CDTi

#5 Post autor: kubik_CDTi »

a w telefonie masz włączony zdalny tryb sim?
Pozdr.

listwa1

#6 Post autor: listwa1 »

Polonczylem telefon od nowa pin i wyskakuje zapytanie czy chce lonczyc z UHP .Ustawione mam tak samo jak KOL.- MieHor- jezeli mam w tel wlaczony blut. to lonczy sie z Autem automatycznie.Byl u mnie kolega ma Nokia E52 i ta sama bajka nic mie pokazuje ani ksiazki ani rozmowy. Niewiwm gdzie to pisze typ czy model zestawu z blutothem ? Radio mam CD70, a pod Podlokietnikiem moge podpiac tel. kom. tylko potrzebuje adapter Moze to wina tel. KOL. Kubik pisze o trybie SIM ,probowalem wlaczyc i wylaczyc nic nie daje Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#7 Post autor: MieHor »

Pytając o typ i model zestawu z blutoth miałem na myśli zestaw głośnomówiący z tą funkcją, ale montowany jako urządzenie dodatkowe. Kolega ma radio CD70 - oryginalne radio montowane w Oplach i ono samo w sobie ma moduł blutoth, który pozwala na wykorzystanie telefonu kom. w funkcji głośnomówiącej. Myślę, że trzeba zapoznać się z instrukcją obsługi tego radia (na jakimś forum widziałem że jest dostępna do ściągnięcia) i spróbować zsynchronizować z posiadanym telefonem wg opisanych w niej czynności, chyba że ktoś z użytkowników posiadających ten sam sprzęt pomoże.

Awatar użytkownika
jarojk
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 17 gru 2009, 23:16
Imię: Jarek
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Enjoy
Model: zb
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#8 Post autor: jarojk »

przepraszam - ale nie mogłem się powstrzymać

pisze się "łączy" !!! a nie lonczy

podłączenie , połączenie, włączenie !! a nie podlonczenie, polonczenie, wlonczenie...

wiem że nie w temacie ale zastanawiałem sie dłuzszy czas o co w ogole piszacemu chodzi , wlasnie z powodu tych bledow....

listwa1

#9 Post autor: listwa1 »

Dzieuje za uwagi, Ale to nie forum J.Polskiego, a jezeli ktos ma podobny problem to wie o co chodzi. A czy napisze WLACZAM czy WLONCZAM to i tak zle bo niemam polskiej klawiatury .Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 sty 2010, 18:47 przez listwa1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#10 Post autor: BajBus »

może nie jest to forum języka polskiego ale podstawowe zasady wypadało by przestrzegać... bo faktycznie źle sie czyta takie kulfony...
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

MarcysM

#11 Post autor: MarcysM »

MieHor pisze:Kolega ma radio CD70 - oryginalne radio montowane w Oplach i ono samo w sobie ma moduł blutoth, który pozwala na wykorzystanie telefonu kom. w funkcji głośnomówiącej.
Dla ścisłości - niestety, radio CD70 nie ma wbudowanego modułu BT, można takowy osobno doinstalować (w wersji BT - moduł UWA, w wersji do podłączenia telefonu i ładowarki - moduł UWB).
listwa1 pisze:mam nowy telefon nokia N73 ,w tym tel. nic mi nie pokazuje
Nokia N73 pracuje na Symbianie 9.1 (w przeciwieństwie do np. 6300 lub 6230i). To jest powodem, że jest problem podczas pracy z jakimkolwiek zestawem głośnomówiącym BT (w tym również modułu GM współpracującego z CD 70). Nokia miała problem ze sparowaniem swoich telefonów na Symbianie z własnym zestawem głośnomówiącym BT i można w necie znaleźć do pobrania "łatkę" na system, która ponoć ten problem rozwiązuje.
Znajomy ma podobny problem z E66 i wbudowanym BT w Mercedesie. Po sparowaniu urządzeń, przy próbie nawiązania połączenia (w jedną lub w drugą stronę) BT przestaje widzieć telefon.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#12 Post autor: MieHor »

Kolego MarcysM, dzięki za sprostowanie mojej informacji, z resztą wypowiedzi jak najbardziej się zgadzam.

Awatar użytkownika
adamekg
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 02 sty 2009, 14:09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Model:
Kontakt:

#13 Post autor: adamekg »

MarcysM, możesz podać jaka to "łatka" (jakiś link do pobrania) ?

Anony Mous

#14 Post autor: Anony Mous »

Znalazłem jakąś podpowiedz odnośnie tematu.Jeszcze nie sprawdzałem u siebie czy działa. :arrow: http://209.85.129.132/search?q=cache:6s ... =firefox-a ...od 7-go postu.

MarcysM

#15 Post autor: MarcysM »

Kiedyś ściągnąłem "na wszelki wypadek" i teraz nie mogę odnaleźć - ani pliku ani strony... :cry: Odpowiednie pliki .sis na telefony z S60 można znaleźć tutaj lub tutaj , jeszcze jest coś tutaj .
Sęk w tym, że one dotyczą zestawów głośnomówiących Nokii więc czy poprawią kontakt z modułem BT Opelka - chyba tylko można sprawdzić metodą prób i błędów. :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”