Problem z Uniden 520 pro xl

Tematy dotyczące CB - dla wszystkich modeli aut

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

Problem z Uniden 520 pro xl

#1 Post autor: Lorry »

Hejka!

Problem pojawił się przy powrocie z III OZZKP, mianowicie:

-mogłem nadawać, ale nic nie słyszałem w odpowiedzi
- widziałem że ktoś nadaje, nic nie słyszę

Wczoraj się tym troszkę bawiłem i zauważyłem że jak dognę przewód od gruszki do wejścia (jest wkręcony w gniazdo na "fest" ) to pod pewnymi kątami słyszę , ale nadawać i tak nie mogę...

Czy to możliwe że bez sprawnej gruszki nie można nawet słuchać co tam gadają :?:
Trzeba kupować nową gruchę, czy może coś tam podopinać :?:
Z racji miejsca montazu i sposobu użytku złamała mi się osłonka usztywniająca wyjście kabla z metalowej końcówki....

Bardzo proszę o pomoc szanowne Koleżeństwo ;)

Uprzedzam i wspominam iż z elektryki jestem cieńki :oops:

Woytas

#2 Post autor: Woytas »

Czy jak wciśniesz gruszkę, to dioda speak (tX)się zapala? w tym radyjku nad/odb jest obok siebie i może stykać poluzowany kabelek lub co gorsze stykał, stykał i poszła końcówka :/
Z kupnem nowej bym się wstrzymał, podjedź do serwisu CB niech zajrzą w radyjko - może jakiś lut puścił

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#3 Post autor: Lorry »

Jak wracałem to dioda się świeciła, wczoraj już nie, ale jak miałem na chwilę słyszalność to slyszałem że jest jakby przerwa na nadawanie...

Radio jako takie jest chyba Ok, bardziej podejrzewam ten nieszczęsny kabelek od gruchy, jak go docisnę to słychać w miarę, puszczę i już jest szuaknie na nowo...

Zatem do serwisu jazda ;)

Awatar użytkownika
maglo18
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#4 Post autor: maglo18 »

Większość CB radii nie ma odsłuchu bez podpiętej gruchy. Jak możesz to rozkręć wtyczkę i gruszkę i zobacz czy wszystko jet polutowane i żaden kabel nie wisi anie nie zwiera. Stawiam że to tylko wina kable który jest sztywny jak jest zimno i mógł się naderwać we wtyczce.

aleks27

#5 Post autor: aleks27 »

niechce cie smucic ale moj uniden tez tak umarl.winne sa tzw zimne luty i np u mnie nikt sie nie podjal naprawy gdyz koszt jest spory.wolalem kupic nowe radyjko juz nie unidena ;) i jest narazie oki

damiandd2

#6 Post autor: damiandd2 »

Najprościej sprawdzić przez zamiane gruszki od kolegi,ale z tego co piszesz to podejrzewam też że już poszła końcówka mocy skoro nie nadajesz i nie słyszysz sam to miałem 50 zł mnie to kosztowało w servisie . Tylko nie odpinaj anteny żeby sprawdzić gruszkę przy podłączonym radiu :czerwona: ,bo na 100% pójdzie końcówka.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#7 Post autor: Lorry »

Problem rozwiązany :D

Połamały się kable przy gruszce. Przy okazji przegląd zestawu całego i :

-lutowanie gruchy
- nowa końcówka kabla antenowego (rozwaliło się lekko ekranowanie kabla, podobno klasyka w tej antenie)
- przeglądnięta i zabezpieczona cewka (Pan stwierdził że bardzo ładnie wygląda i antenie służy to że jest chowana po użyciu ;) )

Wszystko za 15zł ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „CB Radio”