Test CB radia Opel Zafira B

Tematy dotyczące CB - dla wszystkich modeli aut

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#16 Post autor: Bodek »

Jacek_Do pisze:Jako że w tej chwili mam kilka radyjek CB w domu to postaram się jutro nakręcić filmiki z :
- Uniden 520XL wersja filipińska
- Uniden 510XL wersja chińska

No to jestem ciekawy podłączyłem wczoraj swojego Unidena 520XL i antenkę Wilson Little Wil z chęcią nagrania dźwięku po rozkręceniu go na maxaa i uwierzcie mi - oprócz silnika nic nie słychać - porażka, a jeździ się całkiem przyzwoicie.

Czekam to porównam ze swoim, może u mnie jest coś nie tak.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Przemcio

#17 Post autor: Przemcio »

darkp1 pisze:Przemcio, a w praktyce jest tak ze każdy woła "Mobile sprawdzam radyjko, jak mnie słychać? " ;)
Wiesz ludzie mówią . . . przyszłem , poszłem itp. Wiem ze zanika poprawny język CB ,ale czy to oznacza ze mamy się z tym pogodzić :mysli:

Mariusz80

#18 Post autor: Mariusz80 »

Niestety, ale przebijanie silnika Zosi na CB nie jest domeną tylko radyjek niższych półek. Ja mam Albrecht-a AE 6890 z anteną Hustler IC-100. Podczas jazdy, gdy ktoś nadaje, słyszę w tle swój silnik. Słychać to na takiej zasadzie, jakby każdy z nadających podczas rozmowy grał na kompie w jakąś ścigałke. Po założeniu filtra trochę się to zniwelowało, ale nie do końca.

Anony Mous

#19 Post autor: Anony Mous »

WhiteBoy pisze:Niestety, ale przebijanie silnika Zosi na CB nie jest domeną tylko radyjek niższych półek.
wygląda dokładnie na odwrót niż piszesz ... bo przecież President to chyba wysoka półka...i syfi strasznie w cdti....a biedny ALAN radzi sobie świetnie...

Awatar użytkownika
maglo18
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#20 Post autor: maglo18 »

Jak znajdę chwilkę to wrzucę dwa radia z wysokiej półki President Jackson oraz Jack (uważane za jedne z najlepszych cb radio). Tam to jest dramat.

Awatar użytkownika
jacek754
Przeglądacz
Posty: 56
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:32
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#21 Post autor: jacek754 »

WhiteBoy pisze:Niestety, ale przebijanie silnika Zosi na CB nie jest domeną tylko radyjek niższych półek. Ja mam Albrecht-a AE 6890 z anteną Hustler IC-100. Podczas jazdy, gdy ktoś nadaje, słyszę w tle swój silnik. Słychać to na takiej zasadzie, jakby każdy z nadających podczas rozmowy grał na kompie w jakąś ścigałke. Po założeniu filtra trochę się to zniwelowało, ale nie do końca.
A próbowałeś kolego antenę zmienić np. na ML-145, bo Hustler IC-100 nie jest tą "górną półką", to raczej średnia antenka, a jeszcze jak nie zmieni się przewodu antenowego na przyzwoity to już po pierwszej zimie będzie kicha. U mnie na stałe zamocowana jest Indiana na klapie bagażnika i nie słyszę nic oprócz głosu nadającego. Jak tylko zrobię filmik to się pochwalę.
Obrazek

piorun

#22 Post autor: piorun »

Panowie tu chodzi o dobre filtry w naszych CB,posiadam alan 48 plus multi i nie jest tak źle podczas rozmowy słychac modulację nadającego,a on tez mnie słyszy bez jazgotu.wyłanczając filtr na pulpicie radia CB mam silnik w głośniku CB :lol: .
testowałem też Lincolna i tez daje radę,ale te radio do auta jest troszkę za duże :P

Awatar użytkownika
maglo18
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#23 Post autor: maglo18 »

piorun chcesz mi powiedzieć że lincoln ma takie filtry że wycinają zakłócenia w ZB? Jak możesz to nagraj to bo tylko to mnie powstrzymuje przed zakupem tego radia.

piorun

#24 Post autor: piorun »

maglo18, a gdzie go wciśniesz ??

jak już to ALAN 48 PLUS MULTI

dofik

#25 Post autor: dofik »

piorun to ja zapytam gdzie jest w alanie 48 + multi ten filterek (jak go włączyć) przed chwilą przerzuciłem alana do zośki i słychać silnik

klosow
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 25 paź 2011, 23:07
Lokalizacja: okolice Warszawy
Model:

#26 Post autor: klosow »

dofik pisze:piorun to ja zapytam gdzie jest w alanie 48 + multi ten filterek (jak go włączyć) przed chwilą przerzuciłem alana do zośki i słychać silnik
Pewnie już dawno znalazłeś ale jeśli nie, to jest przełącznik oznaczony ANL.
Jaki był efekt po włączeniu? Jestem żywo zainteresowany, bo mam radio bez ANL i mocno słychać silnik.

dofik

#27 Post autor: dofik »

a ja przemyślałem zanim wcześniej napisałem posta ANL mam cały czas włączony myślałem że oprócz niego jeszcze da się coś pozmieniać niestety ale antek strasznie chodzi w Zośce w tygodniu przychodzi Johnny III i zobaczymy co z tego wyjdzie :(

Awatar użytkownika
maglo18
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#28 Post autor: maglo18 »

dofik nagraj test tylko z ASQ na off.

dofik

#29 Post autor: dofik »

dzisiaj jak się obrobię trochę z pracą to zamontuje radio i nagram filmik z alanem 48+multi a później zamiana go na johnnego III tylko nie obiecuje bo zabieram żonę do zakopanego na weekend a roboty mam przez to za 3 dni na dzisiaj :p

Awatar użytkownika
kamil12luty
Mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 31 mar 2012, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

#30 Post autor: kamil12luty »

Ja mam u siebie STABO 3001e (johnny II) i antente sirio turbo 2000 zamontowany w uchwycie wg mnie zestaw super. Zasieg w mieście ponad 10km. Zadnych szumów od silnika nie ma - sprawdzałem na wszystkich od wycieraczek po dmuchawe, klime i spryskiwacze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CB Radio”