CB_Radio - jakie, gdzie i jak zamontować, anteny - jakie?

Tematy dotyczące CB - dla wszystkich modeli aut

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Tooomuss

#346 Post autor: Tooomuss »

Bodek_K pisze:
Tooomuss pisze:
Bodek_K pisze:
Kup Unidena - super radyjko, a antena to według gustu i potrzeby.
A jakiś konkretny model ?
Ja mam 520 PROXL - nie narzekam, a wtryskiwaczy nie słyszę, może mam tępe uszy, na harmonii nie gram ani w orkiestrze w filharmonii :mrgreen: :lol:

A jaka antenka ?
Jak z odbiorem ??

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#347 Post autor: Bodek »

Antenka WILSON LITTLE WIL: Antena , z tym, że ja kupiłem w sklepie 2 lata temu za 150zł wtedy do Astry G kombi, przełożyłem wszystko do Zośki i chodzi. Słychać ładnie.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Tooomuss

#348 Post autor: Tooomuss »

Bodek_K pisze:Antenka WILSON LITTLE WIL: Antena , z tym, że ja kupiłem w sklepie 2 lata temu za 150zł wtedy do Astry G kombi, przełożyłem wszystko do Zośki i chodzi. Słychać ładnie.
ładnie, a jak daleko cię słychać ?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#349 Post autor: Bodek »

Tooomuss pisze:
Bodek_K pisze:Antenka WILSON LITTLE WIL: Antena , z tym, że ja kupiłem w sklepie 2 lata temu za 150zł wtedy do Astry G kombi, przełożyłem wszystko do Zośki i chodzi. Słychać ładnie.
ładnie, a jak daleko cię słychać ?
Nigdy mi nie przyszło do głowy tego sprawdzać, zakładam radio jak jadę w trasę - uważam, że wystarcz, chociaż szwagier ma antenkę 1,45m i taką poleca.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Woytas

#350 Post autor: Woytas »

Tooomuss pisze:ładnie, a jak daleko cię słychać ?
chyba ważniejsze jest....z jak daleka słyszysz ;)

Generalnie 1m jest ok, jak mam SIRIO ML145 i jestem bardzo zadowolony, ale przy wilsonie tej długości, absolutnie będziesz zadowolony

Tooomuss

#351 Post autor: Tooomuss »

Woytas pisze:
Tooomuss pisze:ładnie, a jak daleko cię słychać ?
chyba ważniejsze jest....z jak daleka słyszysz ;)

Generalnie 1m jest ok, jak mam SIRIO ML145 i jestem bardzo zadowolony, ale przy wilsonie tej długości, absolutnie będziesz zadowolony

No fakt, mój błąd :))


ok, to czas szukać Uniden Pro 520 XL, a może znacie kogoś kto chce sprzedać albo może ktoś z was chce się pozbyć ?? :)

[ Dodano: Sro Lip 13, 2011 21:40 ]
Panowie a co sądzicie o tym ?

http://www.audiopioneer.pl/uniden-pro52 ... a-877.html

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#352 Post autor: Bodek »

Czy to nie jest to samo tylko szyld się zmienił:

M-TECH

Antenkę można dobrać samemu.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Tooomuss

#353 Post autor: Tooomuss »

Bodek_K pisze:Czy to nie jest to samo tylko szyld się zmienił:

M-TECH

Antenkę można dobrać samemu.
Uważasz że będzie on też dobry jak Uniden 520 ? + z tą anteną co ty posiadasz ??

Michallot

#354 Post autor: Michallot »

Witam!
Na wakacje zamierzam zabrać ze sobą CB radio PRESIDENT JOHNNY II. Chodzi mi o mocowanie. U kolegów widziałem ale ''na stałe'' mnie jednak interesuje chwilowe ulokowanie radyjka aby ''nie latało'' po aucie. Może macie jakieś propozycje? Myślałem między fotelami ale nie wiem czy wejdzie.
Pozdrawiam!

Tooomuss

#355 Post autor: Tooomuss »

Michallot pisze:Witam!
Na wakacje zamierzam zabrać ze sobą CB radio PRESIDENT JOHNNY II. Chodzi mi o mocowanie. U kolegów widziałem ale ''na stałe'' mnie jednak interesuje chwilowe ulokowanie radyjka aby ''nie latało'' po aucie. Może macie jakieś propozycje? Myślałem między fotelami ale nie wiem czy wejdzie.
Pozdrawiam!
Może zamontuj Cb tak jak kolega "Siomex"

http://imageshack.us/photo/my-images/39/150809144.jpg/

Michallot

#356 Post autor: Michallot »

Tooomuss pisze:
Może zamontuj Cb tak jak kolega "Siomex"

http://imageshack.us/photo/my-images/39/150809144.jpg/
Dobry patent, złodziej nie zobaczy :)

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#357 Post autor: Bodek »

Michallot pisze:Witam!
Na wakacje zamierzam zabrać ze sobą CB radio PRESIDENT JOHNNY II. Chodzi mi o mocowanie. U kolegów widziałem ale ''na stałe'' mnie jednak interesuje chwilowe ulokowanie radyjka aby ''nie latało'' po aucie. Może macie jakieś propozycje? Myślałem między fotelami ale nie wiem czy wejdzie.
Pozdrawiam!
Jeżeli użyjesz go raz to nie mocuj na stałe tylko wrzuć do auta i tyle. Jak dla mnie wiercenie w tapicerce lub robienie dziur w konsoli to obciach, przy zmianie radyjka na inne masz problem.
Tooomuss pisze:
Bodek_K pisze:Czy to nie jest to samo tylko szyld się zmienił:

M-TECH

Antenkę można dobrać samemu.
Uważasz że będzie on też dobry jak Uniden 520 ? + z tą anteną co ty posiadasz ??
Nie znam tego radia, więc nie wypowiadam się, ja mam Unidena.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
maglo18
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#358 Post autor: maglo18 »

Tooomuss pisze:
Bodek_K pisze:Czy to nie jest to samo tylko szyld się zmienił:

M-TECH

Antenkę można dobrać samemu.
Uważasz że będzie on też dobry jak Uniden 520 ? + z tą anteną co ty posiadasz ??

M-Ten tech to nie jest odpowiednik 520 tylko gorszy wyrób, ponieważ 520 to odpowiednik Jonego a ten M-Tech to Hary 2 który jest o wiele gorszy.
Antena ma wpływ głównie na nadawanie a nie na odsłuch. Przy odsłuchu znaczenie ma czułość radia.

Michallot

#359 Post autor: Michallot »

Bodek_K pisze:
Jeżeli użyjesz go raz to nie mocuj na stałe tylko wrzuć do auta i tyle. Jak dla mnie wiercenie w tapicerce lub robienie dziur w konsoli to obciach, przy zmianie radyjka na inne masz problem.
Dlatego się pytam bo jak przepatrywałem temat to znajdywałem mocowania na stałe. Ja CB potrzebuję tylko przy wyjeździe raz w roku w dalszą trasę Gdybym ewentualnie kupował to do drugiego auta. Zafirą przemieszcza się żona w promieniu 20km i nie potrzebne jej CB.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#360 Post autor: Bodek »

Michallot pisze:
Bodek_K pisze:
Jeżeli użyjesz go raz to nie mocuj na stałe tylko wrzuć do auta i tyle. Jak dla mnie wiercenie w tapicerce lub robienie dziur w konsoli to obciach, przy zmianie radyjka na inne masz problem.
Dlatego się pytam bo jak przepatrywałem temat to znajdywałem mocowania na stałe. Ja CB potrzebuję tylko przy wyjeździe raz w roku w dalszą trasę Gdybym ewentualnie kupował to do drugiego auta. Zafirą przemieszcza się żona w promieniu 20km i nie potrzebne jej CB.
W Astrze G miałem fajnie, bo była druga kieszeń w konsoli i miałem zamontowane radyjko z ramką na stałe. W ZB tego nie ma i nie oszukujmy się nie ma gdzie radia zamontować bez wiercenia (myślałem o zamontowaniu na stałe pod podłokietnikiem).

Ja zabieram radyjko tylko na trasę i wrzucam go w środkowy tunel. do tego słuchawka (mono) do ucha i jest OK.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CB Radio”