CB_Radio - jakie, gdzie i jak zamontować, anteny - jakie?

Tematy dotyczące CB - dla wszystkich modeli aut

Moderatorzy: Sebu$, Tunio999

Wiadomość
Autor
kamol

#361 Post autor: kamol »

kubutek pisze:Schowałem dzisiaj radio CB - nie przeszkadza, jest pod ręką i chyba nikt mi go nie skubnie z samochodu.
Mikrofon trzymam na drzwiach na uchwycie magnetycznym.
Do radia podpięty jest zewnętrzny głośnik schowany pod fotelem kierowcy.

Efekt końcowy (prawie) - jeszcze czeka mnie kosmetyka :)
[url=http://images39.fotosik.pl/746/306a0925732e035dm.jpg]Obrazek[/URL]
Ja rozbieram osłonę pod kierownicą ( najwięcej namęczyłem się z tym małym pod uszczelką :roll: )ale do rzeczy :lol: wszystko pościągałem i patrzę :shock: gdzie on "kubutek" zamontował te CB, myślę sobie niemożliwe, nie ma szparki na 2 cm, jakieś plastiki jakieś blachy... myślę sobie przecież nic nie wycinał :P przez chwilę użyłem szarych komórek :lol: i doszedłem do wniosku :mysli: , że tam gdzie kubutek wsadził CB ja mam moduł UWA i pełno plastików trzymających ten moduł, więc nici z pomysłu :roll:
Jeśli się mylę niech mie ktoś poprawi.

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#362 Post autor: jacek76 »

Tooomuss zlituj się nad sobą , albo bardziej , swoimi uszami i nie kupuj unidena 520. Domyśl się dlaczego mój kolega nazwał tego unidena szumiden i sprzedał go z bananem na twarzy.
x18XE1 nie ma silnika krokowego wolnych obrotów
X18XE1 nie ma kabli wysokiego napięcia

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#363 Post autor: Bodek »

jacek76 pisze:Tooomuss zlituj się nad sobą , albo bardziej , swoimi uszami i nie kupuj unidena 520. Domyśl się dlaczego mój kolega nazwał tego unidena szumiden i sprzedał go z bananem na twarzy.
Miałeś takie radyjko :?:

Zaproponuj coś innego.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

jacek28

#364 Post autor: jacek28 »

ja mam od 4 lat unidena 510 i mogę polecic z całą odpowiedzialnością, a gdyby ktoś chciał z moich okolic mogę załatwić od kolegi handlującego CB po 170zł

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#365 Post autor: jacek76 »

Bodek_K pisze:
jacek76 pisze:Tooomuss zlituj się nad sobą , albo bardziej , swoimi uszami i nie kupuj unidena 520. Domyśl się dlaczego mój kolega nazwał tego unidena szumiden i sprzedał go z bananem na twarzy.
Miałeś takie radyjko :?:

Zaproponuj coś innego.
Tak miałem. Co prawda krótko ale mialem. Szumiało i pierdziało bardziej niż alan 28 , który tez do malo szumnych nie należy , chociaż mam go jeszcze z sentymentu (alana).
Kolega też miał unidena i sprzedał a kupił cobrę 29. Nawet nie musialem go namawiać , wystarczyło że posłuchał jak ta cobra dziala.
x18XE1 nie ma silnika krokowego wolnych obrotów
X18XE1 nie ma kabli wysokiego napięcia

jacek28

#366 Post autor: jacek28 »

jacek76 pisze:Tak miałem. Co prawda krótko ale mialem. Szumiało i pierdziało bardziej niż alan 28
a może kolego pasowało by go poprawnie podłączyc :?: u mnie śmiga jak złoto a przeszło juz przez kilka marek samochodów ;)

Awatar użytkownika
maglo18
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#367 Post autor: maglo18 »

Jak kolega jacek28. Ubot to dobre radio i na pewno nie szumofon. Musiałeś mieć uszkodzone bo akurat w zafirze dobrze działa.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#368 Post autor: Bodek »

maglo18 pisze:Jak kolega jacek28. Ubot to dobre radio i na pewno nie szumofon. Musiałeś mieć uszkodzone bo akurat w zafirze dobrze działa.
Amen :!: , przeniosłem z Astry G do ZB i naprawdę nie widzę problemów, radyjko działa bardzo dobrze, nawet korekty antenki nie robiłem.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#369 Post autor: jacek76 »

Kolego Jacek28 , a jak dobrze podłącza sie radio? Plus do plusa , minus do minusa i wtyczkę do gniazda zapalniczki a antenę przykręca się z tyłu? Jeśli tak , to z całą pewnością podłączyłem dobrze.
Gwoli ścisłości miałem doczynienia z trzema U520 i wszystkie szumiały bardziej niż wszystkie inne radia , które miałem a kilka ich już było. Czyżby wszystkie trzy były popsute? Wątpię.

Bardzo sie cieszę , że z unidenów jesteście zadowoleni. Ale warto może by było posłuchać czegoś lepszego niż ten uniden.
x18XE1 nie ma silnika krokowego wolnych obrotów
X18XE1 nie ma kabli wysokiego napięcia

Awatar użytkownika
maglo18
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#370 Post autor: maglo18 »

Kolego jacek76 ile trzeba mieć radii żeby czyjeś zdanie się liczyło. Podaj radio lepsze od ubota tego samego gabarytu. Radio to zawsze kompromis parametrów. Ja mam dwa zestawy i ten lepszy się do zafiry nie nadaje bo filtry z dieslem sobie nie radzą (taka złośliwość losu). W zafirze mam Herberta I i tak strasznej przepaści nie ma z ubotem. No chyba że dla ciebie to też szajs.

johny34

#371 Post autor: johny34 »

Witam.
Dużo tych stron o CB, ale moje pytanie dotyczy montażu anteny CB w Irokezie/panoramie.
Cały dach jest z tworzywa i dotychczas stawiałem antenę na tylnej klapie, ale to za mało stali i kiepski mam zasięg. Wiecie może jak temu zaradzić? Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#372 Post autor: MieHor »

johny34, tu jest temat poświęcony antenie w panoramie http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... t=panorama

johny34

#373 Post autor: johny34 »

Dzięki :)

Trutniak

#374 Post autor: Trutniak »

Koledzy czy ktoś z Was próbował lub myślał nad zastąpieniem zestawu popielniczka/zapalniczka na miejsce do radia cb? nigdy tego nie rozkręcałem ale może jest tam miejsce na jakieś radio lub radio + kieszeń + ramka na 1din?
ja nie palę więc myślałem o tym miejscu......

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#375 Post autor: jacek76 »

Trutniak pisze:Koledzy czy ktoś z Was próbował lub myślał nad zastąpieniem zestawu popielniczka/zapalniczka na miejsce do radia cb? nigdy tego nie rozkręcałem ale może jest tam miejsce na jakieś radio lub radio + kieszeń + ramka na 1din?
ja nie palę więc myślałem o tym miejscu......
Myślałem o tym ale to ciężka sprawa. Na chwilę obecną nie potrafię Ci powiedzieć dlaczego ale rozkręcałem cały ten tunel i doszedłem do wniosku , że się nie da.
Coś mi się wydaje , że po prostu z braku miejsca.
x18XE1 nie ma silnika krokowego wolnych obrotów
X18XE1 nie ma kabli wysokiego napięcia

ODPOWIEDZ

Wróć do „CB Radio”