CB_Radio - jakie, gdzie i jak zamontować, anteny - jakie?

Tematy dotyczące CB - dla wszystkich modeli aut

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Trutniak

#376 Post autor: Trutniak »

wiesz jacek76, są różne radia o różnych wymiarach może by coś dopasował, gdybyśmy wiedzieli ile jest tam miejsca, a wtedy może by znalazł się sklep, który na hasło ZKP dawałby jakieś upusty - może trochę się rozmarzyłem.......
jeśli nie to zawsze zostaje nam półka od vectry w podsufitkę .....

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#377 Post autor: jacek76 »

Wtedy , kiedy myślałem o wkomponowaniu radia zamiast popielniczki , miałem alana 109. Więc radio jedno z mniejszych , gabarytowo wielkości u520.
x18XE1 nie ma silnika krokowego wolnych obrotów
X18XE1 nie ma kabli wysokiego napięcia

darkp1

#378 Post autor: darkp1 »

Również myślałem o tym miejscu, ale nie da się tam upchnąć. Inny pomysł miałem żeby zamiast miejsca na kubki tam wsadzić radyjko na pionowo.

teraceusz

#379 Post autor: teraceusz »

hej,

ja trochę z innej beczki

mam radyjko President Johnny - chyba pierwszy model, który został wypuszczony na rynku z tej serii

generalnie przez szereg lat nigdy mnie nie zawiodło i dlatego wymieniając teraz na nowszy model nie wyobrażam sobie, żeby dokonać innego wyboru niż President

potrzebuję tylko podpowiedzi, który z nowszych modeli polecilibyście, żeby kupić - wypadłem jakiś czas temu i nie wiem jakie są opinie

podpowiedzcie coś!

Awatar użytkownika
maglo18
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#380 Post autor: maglo18 »

Jak radio ma być na kanał #19 to nic lepszego nie kupisz od tego co masz. Wszystkie nowe ładne President-y wcale lepiej nie działają. Jak chcesz już coś zmieniać to antenę na dłuższą lub mikrofon na taki ze wzmocnieniem.

Awatar użytkownika
kamil12luty
Mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 31 mar 2012, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

#381 Post autor: kamil12luty »

A ja sobie założyłem tak antenke. Jako że CB mam w miejscu lampki na podsufitówce to kabel przeciągnałem pod samym dachem. Troche pracy było ale za to żadne kable mi sie nie pałętają po aucie
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tooomuss

#382 Post autor: Tooomuss »

A ja w taki sposób zamontowałem swoje cb ;)

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#383 Post autor: Bodek »

Czym to przyczepiłeś, myślałem, żeby w ZB wrzucić radyjko od dołu podłokietnika.

Co prawda przy podnoszeniu podłokietnika powędruje z nim w górę, no ale jak będzie dobrze przymocowane to nie powinno sprawiać kłopotu.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Tooomuss

#384 Post autor: Tooomuss »

Bodek pisze:
Czym to przyczepiłeś, myślałem, żeby w ZB wrzucić radyjko od dołu podłokietnika.

Co prawda przy podnoszeniu podłokietnika powędruje z nim w górę, no ale jak będzie dobrze przymocowane to nie powinno sprawiać kłopotu.

W zestawie z radyjkiem miałem taki uchwyt przykręciłem do podłokietnika i nawet całkiem dobrze się trzyma ;))

chmiel

#385 Post autor: chmiel »

Ja zamontowałem swoje w kieszeni fotela kierowcy pod odpowiednim kątem. Długo szukałem miejsca i tylko tam mi pasowało, a teraz nie żałuję tego wyboru. Te miejsce ma plusy i minusy. Plusy to to że praktycznie nie widać radia , gruszka jest przeciągnięta pod fotelem i włożona do korytka tam gdzie ręczny , dodatkowo można tak ustawić radio , że będzie mało słyszalne przez pasażerów(rozumiecie radio,cb i navi można kręćka dostać). Do używania w drodzę potrzebuję tylko podgłoszenia i czułości , żeby nie szumiało , a ustawienie pod odpowiednim kątem powoduje łatwy dostęp. Minus jest taki, że nie widać wyświetlacza , a raczej trzeba się nachylić żeby zobaczyć co powoduje oderwanie uwagi od drogi . Ale jak widzę takie radio na podłokietniku to praktycznie taki montaż ma tą samą wadę. Radio musi być zamontowane na odpowiedniej wysokości i odpowiednim kącie bo można zaczepiać nogą podczas wysiadania, a i fotel nie moze byc na max opuszczony-to wyklucza mój sposób montowania.

danio
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 15 sie 2011, 08:48
Imię: Daniel
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#386 Post autor: danio »

radyjko nie powinno w nocnych podróżach też oślepiać!

cinek11

#387 Post autor: cinek11 »

właśnie tak aby było bezpiecznie zamontowane i nie zmęczyło wzroku

Tooomuss

#388 Post autor: Tooomuss »

chmiel pisze:Minus jest taki, że nie widać wyświetlacza , a raczej trzeba się nachylić żeby zobaczyć co powoduje oderwanie uwagi od drogi . Ale jak widzę takie radio na podłokietniku to praktycznie taki montaż ma tą samą wadę. .
Szczerze powiedziawszy to przeważnie używam tylko kanału 19 więc zmieniać nie muszę, co do ustawienia np. głośności lub redukcji szumów, to też jakoś nie odrywam wzroku od drogi gdyż sięgnę normalnie ręką i ustawie bez patrzenia na radyjko ;)

krzysiek65

#389 Post autor: krzysiek65 »

Witam szanowne towarzystwo. ja swojego alana109 zamontowałem pod swoim fotelem ... http://www.zafiraklub.pl/images/smiles/ ... estion.gif
Ostatnio zmieniony 18 lis 2012, 23:43 przez krzysiek65, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zafiromaniak
Mieszkaniec
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2012, 15:55
Lokalizacja: J-ów [TJE]
Model:

#390 Post autor: Zafiromaniak »

Mógłby mi ktoś pomóc, ułatwiło by mi to pracę w Zafirze B gdzie można przełożyć kable od silnika (akumlatora) do radia ? Tzn. gdzie jest jakaś szpara między kabiną silnikiem żeby przedostać kable ?
If you think that life is easy to be wrong...
Pozdrawiam Zafiromaniak :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „CB Radio”