CB_Radio - jakie, gdzie i jak zamontować, anteny - jakie?

Tematy dotyczące CB - dla wszystkich modeli aut

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
jurek 1771

#391 Post autor: jurek 1771 »

siomex mam dokladnie w tym samym miejscu co ty , dziala bez zarzutu , dlugo sie zastanawialem gdzie go przyczepic ..padlo na kieszen boczna .pozdro

[ Dodano: Pią Wrz 13, 2013 22:26 ]
...chcialem to pod linkiem kolegi dodac a wyszlo ...jak zwykle /na koncu/ pozdr.

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#392 Post autor: tOmki »

Jak najłatwiej, najszybciej przeciągnąć przewód anteny cb z okolic siedzenia kierowcy do klapy bagażnika ?
ZB Obrazek
ZC Obrazek

swfr

#393 Post autor: swfr »

Jak mocno pociągniesz to będzie najszybciej :lol:

A tak serio.
1. Po lewej stronie wzdłuż 2 drzwi (możesz wcisnąć pod listwę na progu)
2. Wzdłuż 2 rzędu siedzeń - tak aby nie wszedł pod mechanizm kanapy i już jesteś w bagażniku.

Skasowany użytkownik 16406

#394 Post autor: Skasowany użytkownik 16406 »

Obrazek początkowo miałem przy fotelu z boku ale zawadzałem nogą przy wsiadaniu i wysiadaniu teraz jest dobrze nie przeszkadza mi i dobry dostęp mam do regulacji
Ostatnio zmieniony 06 mar 2015, 20:40 przez Skasowany użytkownik 16406, łącznie zmieniany 1 raz.

jurek 1771

#395 Post autor: jurek 1771 »

mam problem z szumami sa zbyt duze i czeste przewaznie po wlaczeniu stacyjki czy to antena moze byc przyczyna /spadla mi kilka razy przy wjezdzaniu do garazu ....ale sprawdzalem przerwy nie ma

Awatar użytkownika
Luko
Mieszkaniec
Posty: 493
Rejestracja: 09 lip 2013, 01:03
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#396 Post autor: Luko »

smerw4 ile msz wzrostu i jak ci się noga mieści ? kilka razy przykładałem swoje radio i ni cholery go tam nie widzę :/ tylko dosyć często używam tego "podstopnika" i może przez to.
I tak dla mnie to miejsce odpada z innych wględów... ;)

jurek 1771 jakie radio i antena? benzyna dosyć mocno "sieje" i to może być przyczyną... obawiam się, że zostaje ci wyciszanie radia przed odpaleniem silnika, bo filtry mogą nie dać rady.
Moja Zafira

Idiotów na świecie jest niewielu, ale są tak sprytnie porozstawiani, że spotykasz ich na każdym kroku...

Skasowany użytkownik 16406

#397 Post autor: Skasowany użytkownik 16406 »

Luko krk 168cm :-) nie jestem byk :-) i nie zawadzam o radio :-) pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 12 mar 2015, 21:04 przez Skasowany użytkownik 16406, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#398 Post autor: cns80 »

jurek 1771 pisze:mam problem z szumami sa zbyt duze i czeste przewaznie po wlaczeniu stacyjki czy to antena moze byc przyczyna /spadla mi kilka razy przy wjezdzaniu do garazu ....ale sprawdzalem przerwy nie ma
Być może antena nie ma masy. Sprawdź na SWR metrze (większość sklepów montujących CB ma na wyposażeniu więc podjedź na strojenie. Jeśli to sieje instalacja to świece z izolatorem zakłóceń (większość dobrych producentów ma). Następnie trzeba by odfiltrować resztę zakłóceń z instalacji. Są do tego dostępne filtry lub możesz sam zrobić jak się znasz na elektronice. Zobacz czy jak włączysz wycieraczki albo nawiewy to nie jest gorzej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Luko
Mieszkaniec
Posty: 493
Rejestracja: 09 lip 2013, 01:03
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#399 Post autor: Luko »

Patryk zapominasz że kolega nie podał żadnych danych jaki ma zestaw... a to jest dosyć istotna informacja. Nie mniej jednak to co doradziłeś jest jak najbardziej ok 8)
Moja Zafira

Idiotów na świecie jest niewielu, ale są tak sprytnie porozstawiani, że spotykasz ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#400 Post autor: cns80 »

Luko_krk pisze:Patryk zapominasz że kolega nie podał żadnych danych jaki ma zestaw...
Na pierwszym etapie to będzie mało istotne :) Zakładam że ma antenę magnetyczną jak 90% społeczeństwa bo napisał że kilka razy mu spadła więc już jakiś trop jest :P

A jak spadła i dyndała sobie na kablu to jeszcze bym się jej przyjrzał, bo być może ekran się oderwał na łączeniu przewodu.
Obrazek

Maciek083

#401 Post autor: Maciek083 »

Moja skromna instalacja
SIRIO ML-145
ALAN 121
Załączniki
Zdjęcie8795.jpg
Zdjęcie8801.jpg

Maciek083

#402 Post autor: Maciek083 »

Oraz moja instalacja domowa
Załączniki
DSCA00131.JPG
Zdjęcie5232.jpg

lbk

#403 Post autor: lbk »

:ok: Ile spędzasz czasu przed radyjkiem w domu? Jaki jest zasięg takiego "domowego" zestawu ?

Maciek083

#404 Post autor: Maciek083 »

Jak mam chwilę wolnego to siadam sobie przy radiu. A zasięg z takiej stacji bazowej jest dość daleki przy dobrej propagacji. Najdalej miałem łączność z Australią i Nową Zelandią :) http://www.dystans.org/Lubniewice/nOWA%20ZELANDIA

wspinacz

#405 Post autor: wspinacz »

Ja mam z prawej strony, między kierownica a tunelem. A gruche mam przymocowanaz boku uchwytu na telefon.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CB Radio”