CB_Radio - jakie, gdzie i jak zamontować, anteny - jakie?

Tematy dotyczące CB - dla wszystkich modeli aut

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kriss15
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 15 lis 2009, 11:48
Imię: Krzysztof
Auto: Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: DTH
Gender:

#76 Post autor: kriss15 »

Dokładne oznaczenie tego kabla EKH155 50Ω YWLXpek 1.1/3.9 dobry kabel do mobila jest miękki ale trochę grubszy pamiętaj o większej średnicy otworu na kabel wtyczki UC1 .
Fale radiowe to moja pasja.

biedrona

#77 Post autor: biedrona »

Witajcie
Przymierzam sobie naby taki zestaw cb z antenka do mojej kochanej Zosi
TTI TCB-880 LUB 881 + Sirio ML-145
Wszystko chce zasilic z zapalniczki
Jak myslicie bo wy juz macie doswiadczenie z cb na Zosiach czy zestawik bedzie sie dobrze sprawował Dziekuje za odpowiedzi
Pozdrawiam

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#78 Post autor: Lorry »

Antena na pewno spoko, jednak dosyć sztywna jest i robi spore opory powietrza, poza tym jednak do dość wysokiej Zafi masz jeszcze 1,5m, nie lepiej coś mniejszego np sirio AS-100?

Radyjko nie jest złe, jedni chwalą drudzy mniej, najważniejsze by miało Squelch i dobre filtry przeciwzakłóceniowe.

Co do zapalniczki---- w benzynie nie powinno byc problemów, ale Ty masz diesla, i coś może się pojawiać, wtedy najlepiej podpiąć pod akumulator ;)

Awatar użytkownika
kriss15
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 15 lis 2009, 11:48
Imię: Krzysztof
Auto: Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: DTH
Gender:

#79 Post autor: kriss15 »

Witaj zestaw będzie dobrze działał jeżeli wszystko zrobisz tak jak powinno być zrobione ,jeżeli nie będziesz przekładał tego zestawu z auta do auta to zastanów się nad podłączenia zasilania na stałe . Pamiętaj o dobrym dopasowaniu anteny do karoserii samochodu. 73''
Fale radiowe to moja pasja.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#80 Post autor: MieHor »

Jak wiecie mam furę z dieslem i nie wiem skąd u Was tyle wątpliwości co do zasilania z gniazda zapalniczki. Korzystam już z niego do drugiego radia (wcześniej Midland 75-822, obecnie Midland 200 - radyjko za pkt Vitay) i nie mam żadnych zakłóceń. Może to efekt dobrej anteny - mam zamontowaną już nie produkowaną antenę Oregon w górnej części tylnej klapy, nie mam żadnych dodatkowych filtrów. Dodam, że z tego samego gniazda zasilana jest również navi i w razie potrzeby doładowywanie komórki.

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#81 Post autor: rzadki »

u mnie też wszystko gra, z tym że kol. MieHor, problem się pojawia w dieselach w Zafirach B. kilka razy czytałem że właśnie w tych samochodach coś zakłóca. a ja miałem problemy z całym zestawem, gdyż jakość komunikatów byłą bardzo słaba. trochę poeksperymentowałem bez miernika SWR. postawiłem antenę zamiast na środku to na prawym końcu dachu i dodatkowo przełączyłem samo radio na fale długie AM. kłopoty zniknęły i teraz spokojnie mogę rozmawiać na dystansie 5 km w trasie. więcej nie trzeba. dodam że antenę mam Presidenta Floridę, której się nie stroi.
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#82 Post autor: MieHor »

OK - czytając posty na ten temat rzeczywiście nie zwróciłem uwagi, że problem dotyczy głównie ZB, widać ten typ tak ma

cbm80

#83 Post autor: cbm80 »

U mnie w ZA 2.2DTI radyjko - szumofon za 200zl z antena tez dziala bardzo przyzwoicie. Zadnych szumow od samochodu. Tylko minimalnie chyba cos bylo slychac jak wlaczalem wycieraczki. Zasilane oczywiscie z gniazdka zapalniczki. Ciekawe co w dieslach ZB pokombinowali, ze sa takie problemy - moze wiecej elektroniki?

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#84 Post autor: timi68 »

MieHor pisze:Jak wiecie mam furę z dieslem i nie wiem skąd u Was tyle wątpliwości co do zasilania z gniazda zapalniczki.
Nie wiem jak u Was ale u mnie zapalniczka działa po stacyjce, co nie jest najwygodniejsze. Ddltego ja kupuje gniazdo zapalniczki i wpinam się w zasilanie radia, radio ma dodatkowo filtr co eliminuje zakłucenia. no i na postoju można posłuchać radia bez włanczania zapłonu.

cbm80

#85 Post autor: cbm80 »

timi68, skad wezmiesz to zasilanie - z kostki radia, czy z tablicy bezpiecznikow, bo tam tez daje sie wydlubac stale 12V?

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#86 Post autor: BajBus »

timi68 pisze:no i na postoju można posłuchać radia bez włanczania zapłonu
gorzej jak zapomniesz wyłączyć radia wysiadając z auta...
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

Awatar użytkownika
ADAMO_16
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: 12 sty 2009, 20:16
Lokalizacja: TYCHY
Model:

#87 Post autor: ADAMO_16 »

Czytam posty i uważam sie za szczęśliwca ;) zestaw Uniden 520XL wraz z Sirio AS 100 użwam od trzech lat.Najpierw chodził w skodilaku Felicji a teraz w zafirze i zawsze zasilany z zapalniczki. Problemów z zakłóceniami nie mam, więc od czego to zależy? Samochodu, sprzętu a może zestrojenia?
UNIDEN 520XL + SIRIO AS-100 oraz AFRICA TWIN RD07
Obrazek

Anony Mous

#88 Post autor: Anony Mous »

rzadki pisze:antenę mam Presidenta Floridę, której się nie stroi.
a kto ci takich głupot nagadał :>

a tak wogóle nie stroi się jej bo i nie ma po co.

zrób test:

zamiast tej antenki włóż kawałek drutu, gwarantuję ci że nie odczujesz różnicy ;)

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#89 Post autor: rzadki »

a widzisz, na wielu forach o tematyce CB wszyscy mówią że Floridy się nie stroi, że jest to antena helikalna. ewentualne strojenie polega na przesuwaniu takiego zgrubienia na bacie. stąd uprościłem moje stwierdzenie i napisałem że się jej nie stroi
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
jendrek
Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: 28 mar 2009, 08:46
Lokalizacja: Pabianice
Model:

#90 Post autor: jendrek »

Witam mam pytanko odnośnie takiego
zestawiku Lafayette Ermes + Sirio AS-100.
Jako że to ma być moje pierwsze radyjko to poproszę o opinie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CB Radio”