CB_Radio - jakie, gdzie i jak zamontować, anteny - jakie?

Tematy dotyczące CB - dla wszystkich modeli aut

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
jaca19665

Gdzie zamontować CB

#1 Post autor: jaca19665 »

ja zamontowałem w taki sposób swoje cb zrobiłem tylko jedną dziurkę druga była fabryczna po wkręcie , który wykręciłem. niestety nie moge dodac fotek nie ma opcji dodaj załącznik wiec opisze. Cb przymocowałem po lewej stronie kierownicy pod klapką bezpieczników wykorzystałem jeden otwór po wykręconym wkręci od konsoli są tam trzy, a drugi otwór nawierciłem. Kabel od anteny pociągnąłem w progach aż do bagażnika i wyciągłem go przez klapkę schowka w lewym boczku, mam antene bez magnesu uchwyt przykręcony do klapy bagażnika. kable + pociagłem od akumulatora a mase z najbliższej srubki
nadal nie moge wkleic zdjęc dobija mnie to
Ostatnio zmieniony 26 gru 2010, 11:01 przez jaca19665, łącznie zmieniany 1 raz.

Rafik

#2 Post autor: Rafik »

tutaj masz link do wstawiania fotek;


http://www.zafiraklub.nazwa.pl/viewtopi ... +zdj%EA%E6

jaca19665

#3 Post autor: jaca19665 »

http://img20.imageshack.us/img20/4604/20090606190.jpg
dodałem fotki
Obrazek
Obrazek
mysle że sie udało dzieki Rafik pozdrawiam

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#4 Post autor: rzadki »

jak duża różnica jest między zasilaniem z zapalniczki a prosto z akumulatora? i którędy ewentualnie najlepiej przedostać się z kabiny do komory silnika? pozdrawiam :)

jaca19665

#5 Post autor: jaca19665 »

za akumulatorem bliżej środka (centralnej części grodzi) jest otwór w którym powinna byc guma korek gumowy ja miałem to szczęście że tego korka nie miałem ale wystarczy zrobic dziurę itamtędy poprowadziłem postaram sie zrobic fotke i wrzucic

cbm80

#6 Post autor: cbm80 »

rzadki pisze:jak duża różnica jest między zasilaniem z zapalniczki a prosto z akumulatora? i którędy ewentualnie najlepiej przedostać się z kabiny do komory silnika? pozdrawiam :)
W niektorych samochodach po zasilaniu z zapalniczki ida straszne zaklocenia. Na szczescie w Zafirze tego nie zaobserwowalem i tam sie wpinam soim CB.

cbm80

#7 Post autor: cbm80 »

A kolanem nie zawadzasz? Ja swoje zamontowalem na tunelu na rzepy, wrzuce fotki jak zrobie.

jaca19665

#8 Post autor: jaca19665 »

nie zawadzam radio jest poniżej klapki z bezpiecznikami a kolano masz wyżej ani troche nie przeszkadza

jaca19665

#9 Post autor: jaca19665 »

do kolana troche brakuje sooory że nie wydepilowałem nóg
Obrazek
Obrazek
atu fotka widac czerwony kabel od strony silnika za filtrem paliwa którym pociągłem napięcie do radia
Obrazek

KOPERNIK

#10 Post autor: KOPERNIK »

Witam. Ten UNIDENIK by ci pasował idealnie z prawej strony tak jak ja mam ale są gusta i guściki :mrgreen: .pozdrawiam



Obrazek

jaca19665

#11 Post autor: jaca19665 »

może i tak ale nauczyłem się operowac radiem lewą ręką prawą często trzymam na lewarku pozatym w taki sposób starczyło mi kabla z anteny do sameg tyłu prowadząc go w progu pozdrawiam

Siomex

#12 Post autor: Siomex »

A ja zamontowałem tak cb

Obrazek

Obrazek


i ładnie wszystko hula :)

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#13 Post autor: BajBus »

Siomex, cóż ty masz za niebieskie boczki? zaprezentuj jeśli możesz swoją zafirkę dokładniej w odpowiedznim dziale :)
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

sylmar

#14 Post autor: sylmar »

BajBus pisze:Siomex, cóż ty masz za niebieskie boczki? zaprezentuj jeśli możesz swoją zafirkę dokładniej w odpowiedznim dziale :)
Ja też chętnie zobaczyłbym "z bliska" to autko.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#15 Post autor: Lorry »

mam tak samo założone, ni trzeba nic wiercić, regulacja pod ręką, a gruche na kolana i jazda ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „CB Radio”