[B]Problemy z BC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#226 Post autor: Harry200 »

W ZA jest podobnie gdy zatankuje niedużą ilość paliwa ale jak skasuje na komputerze przyciskiem resetu ilość kilometrów które mogę zrobić, to komputer przeliczy i pokazuje już prawidłową wartość,myślę że w ZB też jest taka możliwość..

Anony Mous

#227 Post autor: Anony Mous »

heh, cały ten "zasięg" służy mi jedynie do wkurzania podczas wypalania DPFa - na ile km jazdy mi zżarło ropy, jak zeżre 30-40 km to wypalanie można uznać za zakończone :mrgreen:
Tankuje zawsze pod korek i nie schodzę poniżej 100 km pozostałego zasięgu.

Mundurowy

#228 Post autor: Mundurowy »

Zapaliła się kontrolka (żółta) DDSu. O co chodzi ? Trochę powietrza upuszczałem , bo do letnich "nabili" prawie po 3 ! Na diagnostyce pokazuje 2,5 komputer 2,2 - 2,1 . Ten guzik to trzeba nacisnąć czy przytrzymać ? Jesteśmy z Zofią krótko to nic nie kumam. Zośka jest z 2006r Kosmo 150KM + Sport . Pomóżcie dobrzy ludzie. :piwo:

marrybus

#229 Post autor: marrybus »

Jeżeli świeci na żółto to albo wystąpiła usterka albo któreś z kół ma problem z czujnikiem ciśnienia.

Możliwe też ze po tym jak upuszczałeś powietrza musisz wykonać ponowną inicializacje systemu. Włącz zapłon i wciśnij przycisk przez ok 4 sekundy.

tomy_

#230 Post autor: tomy_ »

http://zapodaj.net/9fd806637c39.jpg.html
A to zdjęcie z neta sciągniete ale ten sam komputer !
Mój wyświetlacz dokładnie tak wygląda.jak pod powyższym linkiem. Po naciśnięciu BC miałem komunikat NO FUNCTION.
Interfejsem OP-COM i oprogramowaniem (ważne z roku 2010), udało się uruchomić funkcjonalności
Spalanie średnie, stoper, zasięg.
Tak więc funkcjonalność była tylko nieaktywna, prawdopodobnie masz tak samo

Dark

#231 Post autor: Dark »

Witam koledzy i koleżanki ;)
Mam takie pytanie jak kupiłem z Niemiec Zośkę przyrządy pokazywały pełen bak paliwa (odczyt na wskazówce licznika maksymalny ) komputer pokazywał ( Reichweite 590 km) przejechałem 60 - 70 km skazówka od paliwa dalej maksymalnie wychylona, a na komputerze (Reichweite 627 km )
hmmmm w czym może być problem ?

Piotrek413

#232 Post autor: Piotrek413 »

Komputer oblicza dystans jaki można przejechać z ostatniego spalanie czy tam z 25km czyli jak spokojniej sie jedzie niż wcześniej to dystans zawsze się podwyższy.
Mój rekord po zatankowaniu do przejechania. 1250km :lol:

Było gdzieś o tym na forum

Dark

#233 Post autor: Dark »

ciekawa sprawa z tym przeliczaniem ;)
ps. Ale czy skazówka od stanu paliwa nie powinna opaść po przejechaniu takiej ilości km hmmm ??(jak włączam zapłon to to śmiga do samego końca-do oporu, może coś się zawiesiło )??

Anony Mous

#234 Post autor: Anony Mous »


Anony Mous

#235 Post autor: Anony Mous »

Dark,
To jeszcze się zdziwisz jak się "zasięg" zmniejszy po wypalaniu DPFa (jeśli masz) :)
U mnie przez pierwsze 100 km od zatankowania wskazówką nawet nie drgnie - im dalej tym szybciej leci. Druga polowka skali pełni w sumie role "rezerwy".

Ale to nie tylko urok Opli (miałem tak samo w astrze F).
W Fabii przez pierwsze 400 km zbiornik jest na full ;)

GDA

#236 Post autor: GDA »

W każdym aucie wskaźnik paliwa tak działa że na początku wskazówka opada powoli, ale od 1/2 stanu opadanie gwałtownie rośnie i nieubłaganie zbliża się do "księgowego" czyli kontrolki rezerwy

btw: czemu OPEL jej nie stosuje w swoich autach to nie wiem ;)

Anony Mous

#237 Post autor: Anony Mous »

GDA, jaką kontrolke masz na myśli?
Symbol dystrybutora? U mnie świeci a nawet migac potrafi (ale nie dopuszczam do tego oczywiście). ;)

GDA

#238 Post autor: GDA »

Tak piszę o "księgowym" w Vectrze takiej kontrolki nie ma (a tym modelem do tej pory powożę), a powiadasz że Zafira ma? jeżeli tak to nie zdążyłem jeszcze zauważyć ;-)

Anony Mous

#239 Post autor: Anony Mous »

Można Op-Comem ustawić procent paliwa przy jakim ma się zapalić a przy jakim migac. U mnie 12% świeci , przy 6% miga.

Mundurowy

#240 Post autor: Mundurowy »

marrybus pisze:Jeżeli świeci na żółto to albo wystąpiła usterka albo któreś z kół ma problem z czujnikiem ciśnienia.

Możliwe też ze po tym jak upuszczałeś powietrza musisz wykonać ponowną inicializacje systemu. Włącz zapłon i wciśnij przycisk przez ok 4 sekundy.
Dzięki bardzo. Sprawdzę. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”