Drganie kierownicy podczas hamowania.

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

Drganie kierownicy podczas hamowania.

#1 Post autor: marwisn »

Jak w temacie Panowie.

Podczas naciskania pedału hamulca kierownica wpada w drgania (minimalnie pracuje prawo -lewo).

Problem pojawił się kilka tygodni temu. Chciałem wiedzieć czy to nie jest wina kół. Przedwczoraj założyłem koła letnie (felgi+opony), które zostały ponownie wyważone jednak problem nie ustąpił.

Klocki i tarcze wymieniane pół roku temu. Mam do wymiany sworzeń wahacza (jutro to zrobię).

Macie pomysł na co jeszcze zwrócić uwagę i co może być przyczyną.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2011, 20:43 przez marwisn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#2 Post autor: Dziadek13 »

Pedał hamulca ma tylko wpływ na drgania wtedy gdy płyn hamulcowy odbija go z powrotem a żeby płyn go odbijał to musi pracować tłoczek a pracuje wtedy gdy tarcza jest krzywa stąd drgania pedału hamulca.Jak byś nie wyczyścił podczas zakładania kół powierzchni piasta koło to by ci drgało cały czas po przekroczeniu pewnej szybkości.Może spróbuj zdjąć koła i tarcze pod którymi wyczyść rdze żeby dobrze dolegały to samu piasta koło.No a sworzeń wachacza to podstawa może tam już jest duży luz.

boogoo

#3 Post autor: boogoo »

A i jeszcze sprawdź prowadnice poprzeczne od jarzma klocków,czy nie są zapieczone-ruch prawo,lewo musi być!

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#4 Post autor: Dziadek13 »

marwisn pisze:Jak w temacie Panowie.
Problem pojawił się kilka tygodni temu. Chciałem wiedzieć czy to nie jest wina kół. Przedwczoraj założyłem koła letnie (felgi+opony), które zostały ponownie wyważone jednak problem nie ustąpił.
I tu koła nie mają według mnie nic wspólnego z tym drżeniem kierownicy bo zimówki i letnie a ta sama usterka,sworzeń lub tarcze.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#5 Post autor: Harry200 »

A wymieniałeś całe koła czy tylko opony.. :?:

Awatar użytkownika
sesorek
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:14
Lokalizacja: WWL
Model:

#6 Post autor: sesorek »

też miałem tzw. bicie na kierownicy podczas hamowania jak miałem wytrzepane końcówki drążków skrętnych dodatkowo słychać było delikatne stukanie.

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#7 Post autor: marwisn »

Wymieniałem całe koła.

Byłem na stacji diagnostycznej, żeby obejrzeli zawieszenie pod kątem ewentualnych luzów. Jedyne co znalezli to ów sworzeń.

arthez

#8 Post autor: arthez »

Nie wiem kolego jakiej firmy żeś tarcze kupił ale proponuje zainwestować troszeczke grosza i kupić porządne tarcze miałem taki sam objaw kupiłem tarcze zibermana czy jakoś tak nie pamiętam jak się pisze dałem za nie 290zł sam przód + klocki 95zł przejechałem na nich prawie 4tyś i nic się nie dzieje zero drgań taka moja rada.

calus18

#9 Post autor: calus18 »

wita panowie tak sobie siedze na forum, czytam i mam taki sam problem podczas hamowania mi też lekko drga kierownica tylko u mnie nie w prawo- lewo tylko minimalnie góra-dół i czasem (nie zawsze) słychać lekkie stukanie, czy to będą końcówki drążków skrętnych ????

Awatar użytkownika
sesorek
Przeglądacz
Posty: 96
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:14
Lokalizacja: WWL
Model:

#10 Post autor: sesorek »

góra dół? :shock: myślę że to bardziej ma związek z kolumną kierownicy/może maglownica ci się odkręca a może jak masz regulację fajerki to tam powstał jakiś luz?

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#11 Post autor: Szuwarek »

Wczoraj stwierdziłem w mojej Zosi mocniejsze drganie kierownicy zwłaszcza przy hamowaniu i jeździe powyżej 120/h . Wjechałem na kanał i oblukałem co tak się chybocze :) Wynik kontroli - wyrobiona prawa końcówka drążka kierowniczego i lewy sworzeń wahacza. Po przeczytaniu paru tematów doszedłem do wniosku że kupno samych tych elementów (oczywiście końcówek drążków sztuk dwie :) )i zabawa w roznitowywanie itd. bez narzędzi to nie jest dobry pomysł. W związku z powyższym chcę kupić całe zawieszenie (końcówki,wahacze i drążki stabilizatora) - jakiej firmy polecacie - oczywiście z praktyki. Kraft jest najtańszy , ale czy to jest dobry wybór ? Pytam tych którzy już podobny temat przerobili.

pająk210584

#12 Post autor: pająk210584 »

marwisn pisze:Jak w temacie Panowie.

Podczas naciskania pedału hamulca kierownica wpada w drgania (minimalnie pracuje prawo -lewo).

Problem pojawił się kilka tygodni temu. Chciałem wiedzieć czy to nie jest wina kół. Przedwczoraj założyłem koła letnie (felgi+opony), które zostały ponownie wyważone jednak problem nie ustąpił.

Klocki i tarcze wymieniane pół roku temu. Mam do wymiany sworzeń wahacza (jutro to zrobię).

Macie pomysł na co jeszcze zwrócić uwagę i co może być przyczyną.
siemka marswin ja mialem ten sam problem i okazalo sie ze mam do wymiany koncókwa drążka łącznik stabilizatora i gumy stabilizatora wymienilem i jest ok

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#13 Post autor: marwisn »

Byłem u diagnosty i nic nie stwierdził. Mechanik również nic nie widzi. Rozebrałem zaciski i po złożeniu przez pewien czas było ok. Obstawiam krzywe tarcze :/ .

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#14 Post autor: Dziadek13 »

marwisn pisze:Byłem u diagnosty i nic nie stwierdził. Mechanik również nic nie widzi. Rozebrałem zaciski i po złożeniu przez pewien czas było ok. Obstawiam krzywe tarcze :/ .
Dobrze myślisz jeżeli podczas naciskania pedału hamulca drga pedał.

DAREK 78

#15 Post autor: DAREK 78 »

tez stawiałbym ze tarcze masz krzywe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”