[A/B] Spryskiwacze mgłowe od Opla Insigni.

To jest miejsce do prezentowania własnych modyfikacji w Zafirach - co ulepszyliśmy, usprawniliśmy i chcemy podzielić się tym z innymi.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#211 Post autor: Bodek »

norbert_p pisze:
Bodek_K pisze:fajnie chodzą tyle, że trzeba podregulować
Może musisz je bardziej wcisnąć. Wtedy będą bardziej wystawać i psikać trochę wyżej (jeśli psikają za nisko). U siebie wcisnąłem bardzo mocno i nic nie muszę regulować.
Raczej powiem, że za wysoko ;) opryskane miałem auto dookoła :D
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#212 Post autor: MieHor »

Bodek_K pisze:Wie ktoś może, jak wygląda końcówka przewodu przed spryskiem od strony kierowcy :?:
tam nie ma jakiejś specjalnej końcówki na tym przewodzie - to zwyczajny wężyk gumowy (igielitowy) o średnicy wewnętrznej dopasowanej do końcówki spryskiwacza, możliwe że Helmut coś tam grzebał, np w czasie niskiej temperatury i stwardniały wężyk mu po prostu pękł wzdłużnie i dlatego owinął go taśmą w celu uszczelnienia

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#213 Post autor: Bodek »

MieHor pisze:
Bodek_K pisze:Wie ktoś może, jak wygląda końcówka przewodu przed spryskiem od strony kierowcy :?:
tam nie ma jakiejś specjalnej końcówki na tym przewodzie - to zwyczajny wężyk gumowy (igielitowy) o średnicy wewnętrznej dopasowanej do końcówki spryskiwacza, możliwe że Helmut coś tam grzebał, np w czasie niskiej temperatury i stwardniały wężyk mu po prostu pękł wzdłużnie i dlatego owinął go taśmą w celu uszczelnienia
Patrzyłem w EPC i nic ciekawego nie znalazłem, u mnie jest gumowy pomiędzy spryskami, a do pierwszego od strony kierowcy dochodzi przewód z jakiegoś plastiku lub masy plastycznej (karbowany), nie jest to guma, a końcówka jest rozwalona i luźno chodzi na spryskiwaczu, dlatego zrobiłem na razie to co helmut - zakleiłem taśmą :lol: , ale jak dla mnie to tak nie może zostać i coś z tym muszę zrobić.
Szkoda, że nie zrobiłem fotki :(
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

norbert_p

#214 Post autor: norbert_p »

Bodek_K pisze:Patrzyłem w EPC i nic ciekawego nie znalazłem, u mnie jest gumowy pomiędzy spryskami, a do pierwszego od strony kierowcy dochodzi przewód z jakiegoś plastiku lub masy plastycznej (karbowany), nie jest to guma, a końcówka jest rozwalona i luźno chodzi na spryskiwaczu, dlatego zrobiłem na razie to co helmut - zakleiłem taśmą , ale jak dla mnie to tak nie może zostać i coś z tym muszę zrobić.
Szkoda, że nie zrobiłem fotki
Dla mnie to banalna sprawa. Bierz stary sprysk z końcówką, idź do castoramy lub obi itp, dobierz wężyk (najtańszy, bez jakiś wzmocnień - bo po co), kup ile trzeba (z nawiązką) i wymień.
Ja myślałem, że masz ułamany jakiś króciec, a jeśli chodzi o wężyk to patrz wyżej :driver:

grynia

#215 Post autor: grynia »

Czy wiecie może jak wyciągnąć silniczek ze zbiorniczka spryskiwacza. Piekielnie trudny jest dostęp do tego silniczka, a jest spalony i muszę go wyciągnąć i nie chcę nic pourywać.

d.marco

#216 Post autor: d.marco »

Witam wszystkich właśnie jestem po montażu spryskiwaczy co do efektu nie mogę się wypowiedzieć po mimo przeczytaniu parę razy tego całego postu niestety moje spryskują bardzo nisko i dlatego się pytam czy ta regulacja reguluje również w pionie czy tylko w poziomie (wiem, że trzeba dorobić kluczyk) - proszę o poradę znawców tematu. ;)

d.marco

#217 Post autor: d.marco »

celius, oki dzięki a cha a pamiętasz może jakiej jest średnicy ta rurka z jakiej wykonuje się ten "kluczyk" ;)

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#218 Post autor: MieHor »

d.marco, wróć do początku tematu (str. 1), tam masz to co potrzeba

d.marco

#219 Post autor: d.marco »

MieHor, tak też uczynię dzięki ale chyba chyba wydaje mi się, że troszkę za słabo wcisnąłem te spryskiwacze jutro sprawdzę raz jeszcze. ;)

d.marco

#220 Post autor: d.marco »

celius pisze:Ja jak założyłem to psikały mi pod wycieraczki
to tak jak u mnie dlatego spytałem o tę regulacje

h-doc

#221 Post autor: h-doc »

Dzisiaj to zrobiłem :)
Pstryknąłem kilka fotek i chciałem wrzucić na forum, okazało się jednak, że piowit zrobił to przede mną (http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=6708)
Niestety odnośniki do zdjęć nie działają a w dodatku temat jest zamknięty, więc swoich fotek nie wrzuciłem :cry:
W Katowicach aktualna cena to 18 pln za komplet końcówek.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2017, 11:43 przez Rybka, łącznie zmieniany 2 razy.

Dek
Bywalec
Posty: 190
Rejestracja: 25 cze 2010, 10:09
Imię: Adrian
Lokalizacja: Środek Opolszczyzny
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#222 Post autor: Dek »

d.marco pisze: to tak jak u mnie dlatego spytałem o tę regulacje
Ja do regulacji tych spryskiwaczy używałem pęsety.

Da się wtedy regulować bez problemu góra-dół i lewo-prawo.

Taka jedna uwaga , przed regulacją psiknąłem w te dysze jakimś WD40 i lekko poruszałem dyszami żeby lżej chodziła regulacja. Jak już uszczelka "załapała" to smarowidło to bez problemu dało się regulować.

Nie zmienia to faktu że te dysze zużywają równie dużo wody jak te oryginalne.

Nie za bardzo wiem jak powinno wyglądać prawidłowe "olewanie". Jak na razie u mnie to oprócz przedniej szyby (to jest ok) lekko mokrzy są przechodnie po bokach samochodu jak również dach lekko moknie.

pozdrawiam

zbyszekm80

#223 Post autor: zbyszekm80 »

witam
ja też dziś zamontowałem nowe dysze. Koszt w bielsku w ASO to 18 zł. Pryskają na szybę bardzo dobrze bez żadnej regulacji.
Jeden minus to wydaje mi się że zużywają więcej płynu niż stara wersja.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#224 Post autor: Lorry »

zbyszekm80 pisze:wydaje mi się że zużywają więcej płynu niż stara wersja.
wybitnie Ci się wydaje ;) Od kiedy zamontowałem mgłowe zużycie płynu spadło o połowę :!: Zobaczysz to zwłaszcza przy złej pogodzie,gdy często myjesz szybę i lampy ;) Pierwsza zima z ZB poszło chyba z 4,5 bańki 5l płynu, od montażu w porywach 2 przez zimę ;)

zbyszekm80

#225 Post autor: zbyszekm80 »

pożyjemy , zobaczymy :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Własne modyfikacje”