Automatyczny włącznik świateł mijania

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#31 Post autor: Lorry »

A dałeś zapisz albo programuj....

yoggi1
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2010, 22:49
Lokalizacja: warszawa
Model:

#32 Post autor: yoggi1 »

Lorry pisze:A dałeś zapisz albo programuj....
dałem programuj

Kocur_001

#33 Post autor: Kocur_001 »

a w op-com ie warianty przestawiły się same ??
u mnie nawet po odpięciu akumulatora wszystko zostaje tak jak zaprogramowałem.
A sprawdzałeś to ??
Wszystko się zgadza :) wariant 5 działa :) tylko że dopiero po przekręceniu pokrętła świateł w pozycje zapalone i przełączeniu z powrotem w pozycje AUTO(wariant 5 tylko w urc przednie światła świecą a tablica, tylne światła i zegary po zadziałaniu czujnika),a po ponownym przekręceniu w pozycje świateł i powrocie do AUTO działa normalnie, wszystko po zmierzchu.

Anony Mous

#34 Post autor: Anony Mous »

KOCUR pisze:po włączeniu wariantu 5 wyłącznik świateł w pozycji AUTO po zmierzchu działa wszystko z czujnika a na pozycji 0 cały czas świecą światła do jazdy dziennej nic poza tym, a w pozycji załączone świeci normalnie wszystko.
Ustawiłem OP-COMem program 5 wczorajszym wieczorem i mam dokładnie tak samo. Na pozycji 0 palą się wyłącznie światła do jazdy dziennej z przodu. Jak zachowują się na AUTO nie wiem - ciemno było :D

Anony Mous

#35 Post autor: Anony Mous »

yoggi1 pisze:dzisiaj ustawiłem sobie wariant 5 przez op-com. Wszystko działało poprawnie tak jak większość z was opisuje tzn. z przodu świeciły światła mijania, z tyłu nie, przy ustawieniu przełącznika na auto. Po jakimś czasie gdy ponownie uruchomiłem Zośkę ustawienia zniknęły, wszystko wróciło do stanu początkowego. Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi, czy jakiś błąd popełniłem przy ustawianiu?
Witam - czytajac twojego posta doszedlem do wniosku ,ze przez przypadek ty sam wyłaczyleś sobie tą funkcję na wyłączniku zmiany świateł. Przekręć jeszcze raz wyłącznikiem w prawo na światła mijania a póżniej w lewo na pozycję Auto i potem na 0 (całe kręcenie pokrętłem wyłącznika świateł musi być płynne czyli bez kombinowania i przerywania)
To tyle - tak można załączać i wyłączać tę funkcję nr.5 z pokrętła :lol:

yoggi1
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2010, 22:49
Lokalizacja: warszawa
Model:

#36 Post autor: yoggi1 »

Ustawiłem jeszcze raz wariant 5 op-comem i wszystko działa tak jak powinno. Przy uruchomieniu pojazdu bez względu na jakiej pozycji jest pokrętło świateł świecą światła mijania. Pozycja auto również działa. Bardzo wygodne ustawienie. Dzięki za podpowiedzi

Anony Mous

#37 Post autor: Anony Mous »

Spoko trzeba sobie pomagać

Awatar użytkownika
kwazaar
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 25 sie 2009, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#38 Post autor: kwazaar »

a powiedzcie czy automat zapali również światła gdy w dzień będzie padał deszcz?
tzn czy reaguje również w jakiś sposób na czujnik deszczu?
w poszukiwaniu godnego następcy ZB OPC :)
edit: następca znaleziony... zobaczymy czy okaże się godny :)

Anony Mous

#39 Post autor: Anony Mous »

No niestety nie. Ja muszę ustawić wtedy ręcznie.

Stefano

#40 Post autor: Stefano »

Mam Zafirkę B od 1,5 miesiąca.Pierwsze co zrobiłem poza sprawdzeniem w serwisie Opla przed zakupem to kupiłem na allegro książkę po polsku /auto z rynku niemieckiego/ a niemieckiego nie znam.Tam o większości rzeczy o których piszecie jest mowa.Nigdzie niestety nie trafiłem na posty na temat oświetlenia dziennego.Ponieważ mam w swojej Zośce biksenony chciałbym zamontować światła do jazdy dziennej.Może ktoś umiałby podpowiedzieć gdzie je zamontować.W dolnym grilu rozstaw byłby poniżej 60 cm ,co jest niezgodne z przepisami.Mam również światła przeciwmgielne i odpada montaż w tch miejscach świateł dziennych okrągłych/takowe też są/.Proszę o podpowiedz.Różne pomysły mile widziane.

DaRek7

#41 Post autor: DaRek7 »

Stefano pisze:Nigdzie niestety nie trafiłem na posty na temat oświetlenia dziennego
Niemożliwe :>
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=3160

Stefano

#42 Post autor: Stefano »

Dzięki DaRek 7 za podpowiedz.Poczytałem i stwierdzam,że nie ma prostego sposobu zamontowania LED-ów dziennych.Chyba gra nie warta świeczki.Konstrukcja i profil zderzaka w Z B praktycznie to uniemożliwia. Na razie trochę niezgodnie z przepisami jeżdżę na światłach przeciwmgielnych.Chyba nikogo nie oślepiają, bo nikt mi nie migał światłami..A potem pomyśle jak wrócę od córki z Włoch.Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Lip 18, 2011 20:56 ]
Stefano,

grze123

#43 Post autor: grze123 »

jak zaprogramować światła op-comem?

Awatar użytkownika
KIT GTO
Mieszkaniec
Posty: 412
Rejestracja: 10 cze 2011, 21:57
Lokalizacja: lbn
Model:

#44 Post autor: KIT GTO »

devils pisze:Witam wszystkich

Mam takie pytanko, posiadam biksenony swiatła zaprogramowane tak że sie włączają z przodu i z tyłu po odpaleniu silnika.Mam przełącznik świateł bez napisu (funkcji) AUTO i mam czujnik deszczu, chodzi o to że chce zamienić pokretło na takie z napisem AUTO tylko nie wiem czy mam czujnik zmierzchu i czy bedzie to działało tak jak ma działac. Mam zamiar zamontować ledy zeby w dzień świeciły tylko one a po wjezdzie np do tunelu lub gdy zrobi sie mroczno ledy gasły i włączały się ksenony to wszystko na funkcji AUTO w pokrętle.
Da rade to zrobić tak jak napisałem czy trzeba większej ingerencji?
podmianka włącznika wystarcza o ile posiadasz czujnik zmierzchu

jak by co to posiadam takowy na sprzedaż :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2015, 21:15 przez KIT GTO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#45 Post autor: Bodek »

CE1 = WYCIERACZKA,PRZEDNIA,SYSTEM PRACY IMPULSOWEJ
T2Q = REFLEKTORY,AUTOMATYCZNE WŁĄCZANIE-WYŁĄCZANIE
TT2 = REFLEKTORY KIERUNKOWE,WYSOKA INTENSYWNOŚĆ WYŁADOWANIA,ŚWIATŁA KRÓTKIE KSENONOWE, ŚWIATŁA DŁUGIE KSENONOWE/HALOGENOWE

To są dane z Twojego nr VIN.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”