[FAQ]Tempomat

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
twoj_cien1

#76 Post autor: twoj_cien1 »

i komus udalo sie to naprawic?

kubik_CDTi

#77 Post autor: kubik_CDTi »

Skoro działał tempomat to po co?
Wynika to prawdopodobnie ze zbyt ubogich wskaźników,bo dioda to nie wszystko

twoj_cien1

#78 Post autor: twoj_cien1 »

Najwazniejsze ze dziala tempomat to fakt... ale ta kontrolka tez by sie przydala.#
Co do wskaznikow to skoro dioda jest wmontowana to raczej powinna swieciec w okleslonych warunkach (wlaczony tempomat) bo inaczej po co lutowac elementy ktore fizycznie nie moga byc wykorzystane? strata czasu i pieniedzy, watpie zeby w dzisiejszych czasach przy takiej ilosci produkowanych sprzetow ktos by sobie pozwolil na takie marnotractwo.
Tak na moje oko to modul IPC odpowiada wlasnie za deske rozdzielcza... skoro w konfiguracji nie ma zapisanej obecnosci tempomatu to pewnie to jest przyczyna tego ze kontrolka sie nie zapala. Nurtuje mnie to dlaczego nie moge zapisac zmian w IPC Variant configuration, myslicie ze to soft/kabel ???

a tak przy okazji to...
czy tempomat ma swoj bezpiecznik??? jesli tak to gdzie go szukac (sprawdzilem instrukcje i nic nie znalazlem)

andwi
Przeglądacz
Posty: 53
Rejestracja: 19 mar 2010, 20:26
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Tychy
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z16XER
Gender:

#79 Post autor: andwi »

A zrobiłeś sobie test kontrolki?

twoj_cien1

#80 Post autor: twoj_cien1 »

probowalem znalezc opcje w opcomie zeby sprawdzic kontrolke i niestety nie znalazlem.
Jak mozna sprawdzic ta kontrolke?

[ Dodano: Wto Maj 17, 2011 18:37 ]
Poradzilem sobie!
Problem tkwil w opcomie, w wersji ktora dostalem wraz z kablem nie moglem zapisac zmian w IPC, wiec sciagnalem wersje OP-COM CHINA 08-2010 i w niej juz wszystko ladnie dalo sie zapisac. Po zmianie "IPC Variant configuration - cruise control - present" kontrolka pieknie swieci :D i oczywiscie tempomat dziala jak nalezy
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maglo18
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 12 gru 2009, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#81 Post autor: maglo18 »

Proszę o podpowiedź jak zdemontować po kolei plastik z pod kierownicy aby dostać się do czujnika stopu.

Anony Mous

#82 Post autor: Anony Mous »

maglo18 pisze:Proszę o podpowiedź jak zdemontować po kolei plastik z pod kierownicy aby dostać się do czujnika stopu.
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... ght=#90476
Ostatnio zmieniony 27 lis 2017, 19:36 przez Bodek, łącznie zmieniany 1 raz.

kubik_CDTi

#83 Post autor: kubik_CDTi »

Żeby sprawdzić czy jest,wystarczy odkręcić plastik na klipsach przy pedałach,potem lusterko i latarka i widać.

smynioo

#84 Post autor: smynioo »

Właśnie skakałem po eBay'u szukając manetki do kierunkowskazów z opcją Cruise Control (tempomatu) i gościu który to sprzedaje pracuje w serwisie Vauxhall'a napisał że bez żadnych problemów [za kwotę około £65 (290PLN) wszystko montuje i instaluje] można instalowac w Zafirach B z początkiem VIN W0L0AHM**********. z silnikami diesel'a i benzynek 1.8 i powyżej, natomiast 1.6 trzeba się upewnić czy jest czujnik położenia sprzęgła.

twoj_cien1

#85 Post autor: twoj_cien1 »

Ja mam 1.6 i czujnika sprzegla nie bylo, co wcale mi nie przeszkodzilo w zamontowaniu tempomatu, zakupilem odpowiedni czujnik za okolo 10 funtow, wiazka byla juz gotowa takze wsadzenie czujnika na miejsce i podpiecie wiazki zajelo doslownie 5 minut, wiecej sie nameczylem zeby wszystkie plastiki posciagac zeby ich nie uszkodzic.
Ogolnie mysle ze to bardzo prosta sprawa i kazdy nawet srednio rozgarniety kierowca powinien sobie poradzic :)

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#86 Post autor: MieHor »

smynio pisze:z początkiem VIN W0L0AHM**********
wszystkie ZB - bez względu na typ silnika mają taki początek nr VIN - stałym elementem są też kolejne 2 znaki, tzn. W0L0AHM75******** - właśnie w tej zagwiazdkowanej części kryje się rok modelowy, miejsce zakładu produkującego oraz nr seryjny nadwozia - jemu jest przypisany typ silnika, nr fabryczny, data produkcji auta i całe wyposażenie z jakim auto opuściło fabrykę, często też przypisany jest pierwszy nr rejestracyjny z jakim nabywca wyjechał z salonu

widaw
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2011, 11:43
Lokalizacja: wawka
Model:

#87 Post autor: widaw »

Proszę, napiszcie czy dźwigienka - manetka kierunkowskazów z tempomatem od Vectry C - pasi do Astry III (H).
Wiem wiem ze to forum szacownej zafirki, ale to pzecież blixniaki :).

na przykład taka:

jakiś przykład


pozdr. widaw
Ostatnio zmieniony 11 cze 2011, 12:54 przez widaw, łącznie zmieniany 1 raz.

andwi
Przeglądacz
Posty: 53
Rejestracja: 19 mar 2010, 20:26
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Tychy
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z16XER
Gender:

#88 Post autor: andwi »

kaliope pisze:
widaw pisze:Proszę, napiszcie czy dźwigienka - manetka kierunkowskazów z tempomatem od Vectry C - pasi do Astry III (H).
Wiem wiem ze to forum szacownej zafirki, ale to pzecież blixniaki :).

na przykład taka:

jakiś przykład


pozdr. widaw
według moje wiedzy NIE
Z całą pewnością nie pasuje. Wiem, bo sam kupiłem taką z Vectry i nie było szansy jej założyć. Musisz kupić taką przeznaczoną do astry/zafiry

widaw
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2011, 11:43
Lokalizacja: wawka
Model:

#89 Post autor: widaw »

według moje wiedzy NIE
thx
Z całą pewnością nie pasuje. Wiem, bo sam kupiłem taką z Vectry i nie było szansy jej założyć. Musisz kupić taką przeznaczoną do astry/zafiry
thx


Dzięki za podpowiedzi.
Na allegro cena za dźwigienkę, nie schodzi poniżej 150 zł, a sprzedawcy, nie są skorzy do obniżenia ceny :(
Dziwne bo od vectry tylko 80 zł.

smynioo

#90 Post autor: smynioo »

Witam. Czy ten sensor wygląda tak?

Obrazek

Obrazek

Kolejne pytanko.

Jak zdjąć obudowę kolumny kierownicy (żeby nic nie uszkodzić) w celu sprawdzenia czy jest pociągnięta wiązka do Tempomatu?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”