Wymiana chłodnicy klimatyzacji.

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#46 Post autor: Dziadek13 »

Może i dobre to rozwiązanie aleeee jakie drobne są oczka siateczki bo będzie stawiała opór zimnemu powietrzu i wtedy będzie sie grzał silnik a w dodatku jak będzie klima działać i z chłodnicy klimy gorące powietrze będzie grzało chłodnice chłodzenia silnika to szybko temperatura przeskoczy 95' i dwa wentylatory będą huczeć.Szybki test dmuchnij przez siatke za którą wisi wstążka i sprawdź jaka będzie jej reakcja a jaka reakcja będzie bez siatki dmuchając z jednakową siłą a siłapodmuchu musi być bardzo duża żeby chłodzić dwie chłodnice czyli przelecieć przez obie.Chłodzenie interculera też ważne.

robertgl17
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:26
Imię: Rob
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira A 1.9 Comfort
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#47 Post autor: robertgl17 »

Witam.

Przez te parę dni, które jeżdżę z siatką nie zauważyłem żadnej różnicy w temperaturze silnika ani w szybkości dochodzenia do temperatury roboczej.
Poza tym chłodzenie jest jeszcze realizowane poprzez otwory w atrapie chłodnicy maski.

Potrzebowałem do tego siatki do okien.
W CASTORAMIE kupiłem czarną siatkę do okien o wym. 130 cmx150 cm za 10,70 zł,
czarne opaski zaciskowe i trochę czas.

Od środka wygląda to tak

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
sm
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 27 sty 2011, 21:07
Lokalizacja: Malbork
Model:

#48 Post autor: sm »

Dzięki robertgl17 . Widzę ,że to prosta robota. Kolega w Hondzie jeździ z taką siatką już od wiosny , bo kamyk zrobił mu na złość. Podpytam czy nie ma problemu z utrzymaniem temperatury i dam znać.
sm

robertgl17
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:26
Imię: Rob
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira A 1.9 Comfort
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#49 Post autor: robertgl17 »

Generalnie cała robota zajęłaby mi jakieś 40 minut gdyby nie ......
Wku ... ający wkręt przy prawym nadkolu.
Wiedziałem, że są one skorodowane więc kilka dni przed planowanym demontażem zderzaka, codziennie smarowałem je środkiem odrdzewiającym, ale jak doszło do odkręcania prawy wkręt powiedział "ni chuchu" niestety trzeba było wyrwać chwasta siłą i żeby nie zniszczyć zderzaka same jego ściągnięcie zajęło mi ponad godzinę.
Ale później robota poszła jak po maśle.

darkp1

#50 Post autor: darkp1 »

robertgl17, u mnie był dokładnie ten sam problem z wkrętem i też musiałem wyrwać..

Awatar użytkownika
johanes
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:03
Imię: Johanes
Lokalizacja: Gorlice
Auto: opel zafira a
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#51 Post autor: johanes »

Witam jestem w trakcie wymiany chłodnicy wody i klimatyzacji na nową ponieważ miałem stłuczkę i obydwie są do wymiany. Obydwie chłodnice zakupiłem w sklepie ale nie mogę
dostac opaski ktróra jest miedzy chłodnicami, szukałem w kilku sklepach i na allegro . Czy ktoś mogłby dac jakies namiary gdzie jeszcze morzna szukac?? Z góry dziekuje.

olo018

#52 Post autor: olo018 »

Mam taką siatkę u siebie od roku i nie ma żadnej różnicy w temperaturze silnika,zamontowałem takową ,bo w astrze G miałem w nowej chłodnicy po roku znów dziurę ,i znajomy mechanik podpowiedział mi że to pomaga,i jest to przypadłość astry G i zosi A.

kinio

#53 Post autor: kinio »

witam chce wymienic chłodnice klimy ale niewiem jak sie do tego zabrac . prosze o pomoc . pozdrawiam .

ZAKROPIOLO

#54 Post autor: ZAKROPIOLO »

Można było trochę o wymianie skraplacza poczytać w tym temacie lecz gdyby ktoś podpowiedział kolejność prac w ZA również byłbym wdzięczny.
Faq na ten temat do ZB znalazłem do ZA nie. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich trafionych w skraplacz.
P.S.
kupiłem zamiennik z roczną gwarancją...zobaczymy. Planuję też zamontować siatki na wloty powietrza.

Chłodnica wymieniona wszystko bangla jak ta lala. Obadamy jak długo.

lukaszek_0583

#55 Post autor: lukaszek_0583 »

Cześć. Właśnie jestem po wymianie skraplacza. niestety nie udało mi się zdjąć zderzaka (torx-y na maxa zardzewiałe) więc musiałem to robić bez zdejmowania. Napotkałem na następujące problemy :
- przy próbie odkręcenia śruby przy której jest zawór do napełniania klimy oderwało się całe ustrojstwo od skraplacza (przecisnąłem go pod auto i metodą siłową odkręciłem)
- śruba znajdująca się w połączeniu obu chłodnic z lewej strony obkręcała się z nakrętką, niczym nie szło nakrętki zahamować, pozostało wycięcie brzeszczotem (nie kątówką co by wodnej nie uszkodzić)
- następnie po wyciągnięciu skraplacza kątówką rozciąłem tą śrube i juz wszystko pochytane

składanie ok godziny. całość prac 3,5h.

koło środy idę nabić. Wszystko na maksa dokręcone, oringi wymienione, mam nadzieję że będzie chodzić. Pozdrawiam, ps. skraplacz za 275 zł made in Taiwan. :( niestety z powodu braku mamony.

emjot

#56 Post autor: emjot »

Miałem identyczny problem z lewą śrubą. U mnie podszedłem kątówką - udało się niczego nie zniszczyć.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#57 Post autor: Harry200 »

Ta obracająca się śruba to jest chyba zmora wszystkich Zosiek podczas wymiany chłodnicy klimy..

jacek76
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 04 paź 2009, 15:17
Lokalizacja: Pruszków
Model:

#58 Post autor: jacek76 »

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Tak wygląda zamiennik chłodnicy z allegro po roku. Ciekawostka - nie ważne od kogo kupujemy i za jaką cenę , wszystkie są od tego samego producenta , czyli takie same.
Ta , którą kupiłem teraz ma ponoć być lepsza . Zobaczymy.
Co do wymiany. Najlepiej zdjąć zderzak i wszystko co jest za zderzakiem Aż do chłodnicy. Po prostu najwygodniej.
x18XE1 nie ma silnika krokowego wolnych obrotów
X18XE1 nie ma kabli wysokiego napięcia

radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#59 Post autor: radziko »

Ja również wymieniałem chłodnicę w ubiegłym roku i odpukać wszystko jest ok. Podczas montażu wentylatora do nagrzewnicy został on nieco odsunięty od chłodnicy.

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#60 Post autor: oki »

Witam w klubie, też mam chłodnicę klimy do wymiany :(
Na dole pod wentylatorem spory wyciek, a dopiero co wymieniłem parownik w kabinie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”