Problemy dotyczące CD70 Navi _ DVD90

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Mihó

#226 Post autor: Mihó »

Jak szukasz auta dla żony, to odpuść sobie Rawicz, Leszno, Pleszew, Gniezno i okolice.

norbert_p

#227 Post autor: norbert_p »

Mihó, może nie jest tak źle. W Rawiczu kupuję jutro (wpłaciłem zaliczkę) Grande Punto od pierwszego właściciela. Ma fakturę kupna w Lesznie tego auta (z 2006 roku) na siebie (kosztowało wtedy 44600zł) oraz świadectwo homologacji (oczywiście wszystko w oryginale i na siebie) oraz faktury na naprawy z tamtejszego serwisu ASO. Gościu nawet opony zmieniał w ASO (faktura). Wygląda na uczciwego. I najważniejsze, że nie jest jakimś handlarzem tylko zwykłym człowiekiem, któremu miesiąc temu się urodziła córka i zmienia auto na większe i przede wszystkim 5-drzwiowe (to GP jest dość biedne i 3 drzwiowe, ale mnie akurat to nie przeszkadza).
A generalnie o Raiwczu i Gnieźnie słyszałem, że to niezłe kuźnie aut.

ALE TO TAK OFF-TOPICOWO ;)

kicaj

#228 Post autor: kicaj »

norbert_p, bo Mihó mowil o komisach...
co innego osoba prywatna z rachunkami a co innego komis

Sig_Man

#229 Post autor: Sig_Man »

Co ma Punto do NAVI i problemów CD70??????????????????????
Te navi jak każde inne mają swoje zalet i wady... ja wolę swoje DVD90 od czegokolwiek navigacyjnego.
1 - nie kasuje się mapa
2 - fabryczne
3 - jak mi się znudzi mapa puszczam sobie na CiDzie film :)

tradelux

#230 Post autor: tradelux »

Panowie gdyby ktos byl chetny na cos takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=XOnY1flxfIk
To znalazlem namiary na modul w cenie 160Euro + wysylka. W przypadku zamowienia

5 pieces -15% off
10 pieces - 20% off
15 pieces - 25% off

Moze ktos sie pisze, bo ja bym byl chetny na 1 szt :)

Anony Mous

#231 Post autor: Anony Mous »

SIG_Man pewnie robi to taniej niż 160 euro. Widziałem na allegro moduł zwany potocznie "multimedia converter" za około 300-400zł który daje właśnie takie możłiwości. Miał go gościu co miał kamery cofania montowane w oświetleniu rejestracji

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#232 Post autor: Bodek »

Sig_Man pisze:navi jak każde inne mają swoje zalet i wady... ja wolę swoje DVD90 od czegokolwiek navigacyjnego. ........ jak mi się znudzi mapa puszczam sobie na CiDzie film :)
Masz na dvd90 fotoradary 9 (w oplu), da się coś takiego zrobić :?:
Sig_Man pisze:.. jak mi się znudzi mapa puszczam sobie na CiDzie film :)
Co potrzebne jest żeby dzieciom filmik puścić :?: (będzie chwile spokoju).
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

DJ_Tomcat

#233 Post autor: DJ_Tomcat »

Bodek_K pisze: Masz na dvd90 fotoradary 9 (w oplu), da się coś takiego zrobić :?:
Można zrobić i jak czas pozwoli może niedługo się ukaże :)
Bodek_K pisze: Co potrzebne jest żeby dzieciom filmik puścić :?: (będzie chwile spokoju).
Interfejs do wyświetlacza CID, który pozwoli Ci odegrać video z zewnetrznego zrodla.

greco

#234 Post autor: greco »

Mam mały problemik z CD70.
Otóż radio częstko gubi fale, tzn. odczuwa się jakby spadała siła sygnału i radio zaczyna grać nieczysto oraz ciszej. Występuje to w miejscach stałych (dojazd do pracy). Wcześniej miałem w innym autku stare radyjko i problemów takich nie było :?:
Co może być przyczyną :(
Ostatnio zmieniony 01 lip 2011, 06:26 przez greco, łącznie zmieniany 1 raz.

Miszkaaa

#235 Post autor: Miszkaaa »

A ja mam problem w postaci radia, które po prostu jest martwe.

Próbowałem je sobie spolszczyć. Coś tam wynalazłem na chomiku. Wyglądało na soft od Wołka z projektnavi.pl (temat znany) i po próbie załadowania do radia nastąpiła zwiecha.

Skontaktowałem się z Wołkiem. Dostałem namiary na prawidłową instalację SW-CD spolszczającą nawigację i zdaje się menu radia i... gucio.

Schodzę do auta a radio martwe... czytnik się nie odzywa, wcześniej chociaż reakcja na guzik włącznika była jakaś. Teraz nic.

Sprawdzałem bezpiecznik. Wygląda na sprawny (bezpiecznik nr 36 bodajże skrajny prawy w dolnym rzędzie w puszce pod maską).

Ma ktoś pomysł jak to radio w tym stanie ożywić?
------------------------------------------------------------------------------------------------------
EDIT. Godzinę później.

Nie miałem na tyle cierpliwości by siedzieć i nic nie robić. Więc ruszyłem do auta jeszcze raz.
Dałem "Zosi" po bezpieczniku nr 36 taki dłuższy reset... bodajże na dwie fajki. Coś z 10 minut było...
No i po zapodaniu płyty "zassała" i dała się zaktualizować.

Chimeryczny ten CD70. A wybredny dziad jeśli chodzi o płyty... Niemniej jednak został obłaskawiony. No i nawigacja gada grzecznie po polsku już.

Pozdrawiam.

jakes

#236 Post autor: jakes »

Witam,kupiłem niedawno Opla Zafira B 1,9 CDTI 2006r,mam pytanie?auto ściągnięte z Niemiec,czy jest możliwość wgrania języka polskiego CD70 Navi w radyjko,bo jak na razie mam wszystkie języki oprócz polskiego,i tez mam zamiar zmienić akumulator czy jak odłonczę zasilanie od samochodu to radio mi się zakoduj?Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#237 Post autor: Bodek »

Radio zaloguje się automatycznie, w ZB nie ma kodu do radyjka.
Jeżeli chodzi o spolszczenie navi poczytaj na:

ProjektNavi

czy jest samo spolszczenie radyjka to nie wiem.

Jak ktoś ma to proszę wrzucić.

Całego kompa nie spolszczysz, chyba, że mam nieaktualne informacje.

DJ_Tomcat - ma w podpisie może udostępni ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#238 Post autor: MieHor »

W przypadku tego radia kodowanie odbywa się na zupełnie innej zasadzie, odłączenie akumulatora nie spowoduje żadnych niespodzianek. Odnośnie spolszczenia CD70 Navi jest taka możliwość - ale podkreślam tylko zakładki Nawigacji - odwiedź stronę www.projektnavi.pl - niestety musisz się zarejestrować - w odpowiednim dziale - zgłoś prośbę o przesłanie wersji do testów.

Od ok. 2-3 tygodni jest dostępna druga możliwość spolszczenia (z ogonkami) CD70_DVD90 - już nie tylko zakładki Navi, ale także radia (w planach jest też reszta funkcji - BC i UWA - prace trwają). Autorem jest DJ-Tomcat obecny również na naszym forum. Niestety oprogramowanie jest dostępne (przynajmniej na razie) tylko u niego bezpośrednio i odpłatnie. Więcej na ten temat tutaj http://forum.vectraklub.pl/index.php/to ... e__st__140

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#239 Post autor: Bodek »

MieHor pisze:Od ok. 2-3 tygodni jest dostępna druga możliwość spolszczenia (z ogonkami) CD70_DVD90 - już nie tylko zakładki Navi, ale także radia (w planach jest też reszta funkcji - BC i UWA - prace trwają). Autorem jest DJ-Tomcat obecny również na naszym forum. Niestety oprogramowanie jest dostępne (przynajmniej na razie) tylko u niego bezpośrednio i odpłatnie. Więcej na ten temat tutaj http://forum.vectraklub.pl/index.php/to ... e__st__140
Radio ma tak proste menu, że nie ma potrzeby spolszczać, co innego cały komp, wolałbym PL, chociaż nie jest to konieczne.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

DJ_Tomcat

#240 Post autor: DJ_Tomcat »

Radio ma tak proste menu, że nie ma potrzeby spolszczać, co innego cały komp, wolałbym PL, chociaż nie jest to konieczne.
Napisałbym wręcz odwrotnie. Radio to ma dosyć zawiłe menu i wiele osób niewykorzystuje nawet połowy funkcji jego funkcji, bo nie wie jak działa. A BC? średnie spalanie, zasięg i BC ;) co tam trudnego?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”