Błędy układu chłodzenia, kontrolka, problemy - porady

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
podbiel

#136 Post autor: podbiel »

Podciśnieniowy taki czarny plastikowy

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#137 Post autor: Harry200 »

Ten jest łatwiejszy do regeneracji,jak wymienisz czujnik to sprawdź czy błąd EGR będziesz miał nadal,jak odczytywałeś to przy błędach powinno być jeszcze czy błąd jest obecny czy nieobecny.Błąd EGR mogłeś załapać wcześniej..

podbiel

#138 Post autor: podbiel »

Czujnik zmieniony(bosch, 110PLN), nie mam możliwości teraz podłączenia do kompa ale błędu nie wywala, zobaczymy jeszcze jutro. Wymienić można bez kanału pod warunkiem że pod spodem nie ma osłony i trzeba mieć te francowate klucze.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#139 Post autor: Harry200 »

Jak trochę pojeździsz to napisz czy kontrolka chłodzenia się nie zapala,potwierdziłoby to że jak padnięty czujnik wału to i kontrolka chłodzenia się może zapalić..

podbiel

#140 Post autor: podbiel »

OK, Dzięki za rady
Spełniając prośbę kolegi po przejechaniu ok 300 km po wymianie czujnika żadnych kontrolek nie zaświeciło czyli świecenie kontrolki układu chłodzenia przy tej usterce musi mieć coś wspólnego - co - nie wiem ale żadna już nie świeci i autko śmiga. Jak będę miał dostęp do kompa to sprawdze jeszcze ten EGR.

grzegorzwww

#141 Post autor: grzegorzwww »

Witam
To i ja podepnę się do tego starego tematu
Od jakiegoś czasu świeci mi się ta pomarańczowa kontrolka kwadracik z gwiazdką (świadcząca o awarii układu chłodzenia silnika) - częstotliwość pojawiania się jest zależna od włączenia klimatyzacji.

Do poniedziałku miałem niesprawną klimę gdyż poszła cewka ale układ był szczelny więc do tego czasu jeżdziłem z wyłączoną klimą (ECO) i problem prawie wogule się nie pojawiał, prawie tzn. ok 2 razy zaświeciła mi się ta kontrolka gdy samochód był mocno rozgrzany i stałem na światłach czyli był na wolnych obrotach.

Po naprawie klimy w/w kontrolka świeci mi się cały czas zaraz po odpaleniu autka i po włączeniu klimy. Jak wyłączam klimę to po zapaleniu auta kontrolka się nie pojawia. Klimiarz który reperował sprężarkę stwierdził iż sprawdzał błąd i niema ona nic wspólnego z klimą :roll:

Po sprawdzeniu błędów na opcomie wyskoczyły błędy:
21 dmuchający motor dmuchawy, nieprawidłowe działanie
17 brak sygnału obr/min z silnika

po skasowaniu 21 znikł a 17 pozostała (sprawdzanie było przy wył. silniku tylko na wł. zapłonie)

No więc czego może dotyczyć ta zapalająca się kontrolka podczas włączania klimy???
Zofia chodzi normalnie, klima działa... a kontrolka się zapala

A może z tym ma coś wspólnego czujnik temperatury oleju, gdyż jak byłem niedawno u gościa który sprawdza na kompie m.in. żywotność pompy wtryskowej to mówił iż czujnik temp. oleju może być zepsuty gdyż wyskoczyła mu wartość temp. oleju -175 ???

HELP!!!

AndrzejS

#142 Post autor: AndrzejS »

17 zniknie jak uruchomisz silnik.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#143 Post autor: Harry200 »

Klima Ci działa, tylko jak włączysz klimę to czy po chwili startuje Ci wentylator ten mniejszy z przodu ,odnośnie drugiego błędu to tak jak napisał AndrzejS zniknie on po odpaleniu silnika..

grzegorzwww

#144 Post autor: grzegorzwww »

[b]H,Łajszczak[/b] pisze:Klima Ci działa, tylko jak włączysz klimę to czy po chwili startuje Ci wentylator ten mniejszy z przodu
Panie H,Łajszczak jest Pan jasnowidzem? bo e-uzdrowicielem naszych Zofii na pewno :driver: Ja tu się rozpisuję a Pan kwitujesz sprawę jednym stwierdzeniem abym sprawdził wentylator...
no i sprawdziłem....
nie działa.....
Teraz już zaczynam kumać co z czego powstało i co z tego wynikło:
- padnięty wentylator chłodnicy klimy mógł spowodować po pewnym czasie awarię cewki sprężarki klimy i ta została na pewien czas unieruchomiona no i to zapewne jest związane z tym pojawiającym się błędem :DDD

Jeszcze raz :piwo: i :piwo: za koleją pomoc :D

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#145 Post autor: guma75 »

Witam . Wczoraj wracając do domu pokazała mi się żółta lampka z gwiazdką- (elektronicznie sterowany układ chłodzenia) i świeci nonstop :( Podpiołem pod kompa i zczytałem błąd - ( 21 Dmuchający motor dmuchawy, nieprawidłowe działanie ) -obecny. Zapala się po paru minutach od zapalenia silnika. Czy ma ktoś pomysł z czego idzie ten błąd?



Dzięki H,Łajszczak za szybką reakcję jde zerknąć zaraz będe ..
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 13:09 przez guma75, łącznie zmieniany 1 raz.
GUMA75

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#146 Post autor: Harry200 »

Odpal silnik i włącz klimatyzację,zobacz czy po chwili włączy Ci się ten mniejszy wentylator z przodu,ten błąd sugeruje że prawdopodobnie on Ci nie działa..

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#147 Post autor: guma75 »

No i miałeś racje wentylator nie chodzi . Ostatnio słyszałem podczas jazdy taki odgłos jakby kanień uderzył w blache myślałem że to kamień a to może tam w wentylatorze coś strzeliło. wentylator nawet nie drgnie. Sprubowałem go popchnać patykiem a on ani rusz :( To teraz począć
GUMA75

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#148 Post autor: Harry200 »

Jak silniczek wentylatora się nie spalił to można jeszcze spróbować go rozebrać i nasmarować łożyska ale raczej trzeba będzie poszukać jakiejś używki..

kecajx26

#149 Post autor: kecajx26 »

Mam mały problem a mojej zafirce 2.0 dtl zapala się kontrolka żółta choć zegar pokazuje 90 stopni a obydwa wiatraki chodzą jak głópie wspominam o klimie pół chłodnicy gorące pół zimne termostat niedawno wymieniałem gówniana wkładka kosztowała 146 zł temperatura nie wzrośnie powyżej 91 stopni

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#150 Post autor: Harry200 »

A błędów nie odczytywałeś.. :?: Ten pierwszy większy może nie wchodzić na przykład na drugi bieg..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”