Problem ze wspomaganiem kierownicy

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Piuma

#91 Post autor: Piuma »

Alternator sprawdzony przez fachowce i jest oki. Po założeniu wspomaganie nadal radośnie zanika. I co teraz?

emjot

#92 Post autor: emjot »

Podepnę się. Kupiłem Zafirkę podobno po świeżej regeneracji maglownicy, dostałem dodatkowo płyn jakiś Prestone, na ewentualne dolewki. Do tej pory musiałem tylko raz troszkę dolać, od spodu widać że trochę przekładnia zapocona, ale nie widać nigdzie świeżego oleju. Ostatnio zauważyłem, że kierownica trochę ciężej chodzi - wspomaganie działa, ale przy skręcaniu kierownicy słychać co kilka stopni takie jakby "terkotanie" w przekładni. Na początku myślałem, że to coś z plastikami i osłoną kolumny kierowniczej, ale teraz mi się wydaje że chyba nie... co to może być? Czy to maglownica do wymiany?

David

#93 Post autor: David »

mostek diodowy w altku albo regulator napięcia. Nic innego raczej nie, sprawdź jeszcze płyn do wspomagania

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#94 Post autor: Harry200 »

Piuma ale masz ładowanie czy nie masz,bo wcześniej napisałeś żę zapala Ci się kontrolka ładowania a teraz że alternator sprawdzony i jest ok.. :?:

Piuma

#95 Post autor: Piuma »

Lampka kontrolna ładowania nadal się zapala a alternator sprawdzony i jest dobry.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#96 Post autor: Harry200 »

Wspomaganie żeby działało musi dostać sygnał z lampki ładowania,albo masz uszkodzony alternator albo gdzieś zwarcie na przewodzie lampki ładowania..Sprawdź miernikiem jakie masz napięcie na akumulatorze jak lampka Ci się świeci i jak się nie świeci..

plutmen1
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 24 lip 2010, 21:54
Imię: Karol
Lokalizacja: Tychy
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#97 Post autor: plutmen1 »

Ja mam w pompie taki jakby bagnet zrobiony z siateczki i odkręcam korek a potem wyjmuje tą siateczke(bagnet) i mam oleju tak połowe tego bagnetu myśle że to prawidłowy stan płynu co myślicie, wspomaganie mi chodzi dobrze a jak na postoju kręce to tez słychać pompe takie mruczonko ale jak przestaje kręcić to nic nie słychac czy to normalne czy też tak jest u was??? Bo nie wiem czy to jest dobrze czy mam się brać za wymiane łóżysk?
Poradzie

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#98 Post autor: Harry200 »

Takie odgłosy przy kręceniu kierownicą to jest objaw normalny,jak się będzie pogłębiać mogą oznaczać początek końca łożysk w pompie i wtedy wymiana..

David

#99 Post autor: David »

Piuma pisze:Lampka kontrolna ładowania nadal się zapala a alternator sprawdzony i jest dobry.
ja miałem tak samo w moim delco, świeciła się lampka ładowania a na mierniku było 14,2-14,4V, znajomy wymienił w nim mostek diodowy i wszystko wróciło do normy

Piuma

#100 Post autor: Piuma »

mostek diodowy to regulator napięcia?

David

#101 Post autor: David »

Piuma pisze:mostek diodowy to regulator napięcia?
aż taki mądry to nie jestem , nie znam się na tym, tak powiedział mój elektryk a wymieniając mostek to widziałem jakzdejmował z alternatora jakąś plastikową osłonę i potem coś wylutował i następnie wlutował. chyba coś takiego http://allegro.pl/plytka-mostek-diodowy ... 90492.html

Piuma

#102 Post autor: Piuma »

Po mierzeniu:
przy wyłączonym silniku na akumulatorze było 12,3 V
przy włączonym silniku spadło do 10,8 V

lampka ładowania świeci się teraz bez przerwy

darkp1

#103 Post autor: darkp1 »

Piuma, albo regulator napięcia albo cały alternator do wymiany skoro na klemach masz takie napięcie..

Piuma

#104 Post autor: Piuma »

No to ja już nie wiem jak ten fachowiec sprawdził alternator i podsumował, że z nim wszystko jest w porządku.

darkp1

#105 Post autor: darkp1 »

No bo tak naprawdę to nie ma się co innego zepsuć. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”