Trzęsie silikiem na wolnych obrotach i puszczonym sprzegle

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Marekww33

Trzęsie silikiem na wolnych obrotach i puszczonym sprzegle

#1 Post autor: Marekww33 »

Witam!

Mam nowy dylemat. Ostatnio zauważyłem, że jak odpalę swoją zafire jak jest zimna to strasznie trzepie silnikiem, ale nie od razu tylko jak przejadę parę metrów zatrzymam się wrzucę luz i puszcze sprzęgło i wtedy się zaczyna szarpanie silnika, obroty są normalne 750, ale jak wcisnę sprzęgło przestaje, puszcze znów zaczyna, podwyższę obroty na 900-1000 przestaje i jak się rozgrzeje to tez jest cisza.
I jaka może być tego przyczyna

kowalczyk

#2 Post autor: kowalczyk »

80 procent to poduszki pod silnikiem jak zapalasz i gasisz silnik to też nim pewnie trzepie u mnie tak było

zymek

#3 Post autor: zymek »

witam
mi też sie wydaje że to może być poduszka. W tamtym tygodniu wróciłem z tym od mechanika. Zaczeło się tłuc i okazało sie że zrobił sie luz i wjechalem w jakąś dziure. Poduszka trzymała się na jednej śrubie jednej nie było a w drugiej nie było łebka i gwint był w środku. Trzyma sie na trzech śubach.

Marekww33

#4 Post autor: Marekww33 »

Jeśli to poduszka to dlaczego jak wcisne sprzęgło to przestaje sie tłuc :!:

kowalczyk

#5 Post autor: kowalczyk »

no wiesz kolego może być tak ze jak wciskasz sprzegło działa bądz co bądz dosc duża siła nacisku i może łapać dodatkowy punkt zaczepienia najlepiej wez osobe towarzyszaca i niech ona zapala i gasi silnik a ty obserwój jak sie zachowuje bedziesz miał wiecej pewności czy to poduszki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”