Wymiana presostatu.

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Bodo

Wymiana presostatu.

#1 Post autor: Bodo »

Mam do wymiany presostat. Podobno przy jego wymianie nie trzeba ściągać czynnika. Czy to prawda?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#2 Post autor: Harry200 »

Pod presostatem jest zaworek,jak wykręcasz czujnik to zaworek się zamyka,jak jest szczelny to czynnik Ci nie ucieknie..

Bodo

#3 Post autor: Bodo »

Dzięki za info . Jutro się za to wezmę.

[ Dodano: Pią Cze 10, 2011 21:01 ]
Presostat wymieniony, klima chłodzi że aż miło. :D :D :D

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#4 Post autor: Jaymzarf »

Bodo, jakie miałeś objawy uszkodzenia? Możesz je opisać?
Moja klima działa tylko jak jest zimno na dworze lub na zimnym silniku i to tylko przez kilka minut potem włącza się kontrolka na desce i wiatrak chłodnicy wody na maxa jak odkurzacz mojej sąsiadki...
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

MZafira

#5 Post autor: MZafira »

witam

Czy ktoś mądrzejszy może podpowiedziec gdzie umiejscowiony jest presostat? Od jakiegos czasu w trakcie jazdy zapala mi sie na chwile kontrolka chlodnicy i na diagnostyce wyszedl blad czujnika cisnienia klimy. Podejrzewam, ze nie jest calkowicie walnietey bo kontrolka zapala sie sporadycznie i tylko na kilka lub kilkadziesiat sekund, glownie gdy zdarzy sie nierownosc na drodze lub w trakcie deszcz. Moze wiec tylko sprawdzic styk i ewentualnie przeczyscic. Nie moge jednak tego elementu namierzyc. Z innych, podobnych tematow wyczytalem, zeznajduje sie kolo osuszacza ale szczerze niewiele mi to mowi :-)
Czy moglby mi ktos łopatologicznie wyjasnic gdzie mam szukac i czy trzeba rozbierac pół auta by sie do tego dogrzebac? Mam nadzieję, że jest gdzieś na wierzchu.
Z góry dziekuje i pozdrawiam Zafirowiczów.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#6 Post autor: Harry200 »

Nic nie musisz rozbierać żeby się dostać do czujnika ciśnienia klimatyzacji,jest on wkręcony od góry w filtr osuszacza.Jak staniesz przodem do samochodu to z lewej strony na dole obok chłodnicy klimy jest okrągła banka to jest filtr,od góry do niego wchodzi jeden przewód ciśnieniowy i czujnik ciśnienia,do niego podłączona jest wtyczka.Można go samemu wymienić,pod nim jest zawór zwrotny i jak czujnik się wykręci to czynnik nie powinien wylecieć.( chyba że zawór zwrotny jest uszkodzony) ..

MZafira

#7 Post autor: MZafira »

Dzieki wielkie, to ide do garażu pogrzebać. Wyjme ta wtyczke i przeczyszczę.

Dziekuje i pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”