Wyciek płynu chłodzącego z układu chłodzenia

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#61 Post autor: MieHor »

Twoja ZB jest z 24-08-2005 r. na rynek DE z silnikiem Z19DTL - wg EPC jest w zakresie do podanych wyżej nr VIN, zatem u ciebie jest chłodnica o nr: części = 13714432 i katalogowy = 1300275 - rdzeń chłodnicy o wymiarach 600 x 409 mm

Podaj na PW swój adres email - prześlę Ci zrzut ekranu z EPC dla Twojego nr VIN

Łysy

#62 Post autor: Łysy »

Dzięki :piwo:

[ Dodano: Pią Maj 13, 2011 15:21 ]
[ Dodano: Wto Paź 19, 2010 17:35 ]
Jestem po wymianie chłodnicy i mam ciekawą informację.
Są dwa rodzaje chłodnic płynu silnika 1,9 cdti 100 i 120KM

1) mniejsza rozmiar rdzenia 600x369x26 symbol OE 1300269, 13143570 Nissens 63029A

2) większa rozmiar rdzenia 600x399x26 OE 1300275 Nissens 630705

dlaczego piszę o tym?

Ponieważ obywie chłodnice pasują do wersji 100KM jak i 120 KM pomimo różnicy rdzenia, mają poprostu inne długości rantów, miałem większą a zmieniłem namniejszą

natomiast wersja większa prawie nie występuje w "przyrodzie" i jest droga, wersja mniejsza jest robiona także do Astry i łatwo dostępna = tańsza
Czyli według tej informacji mogę szukać chłodnicy mniejszej?Bo to jest fakt....chłodnica OE 1300275 w przyrodzie nie występuje.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#63 Post autor: Bodek »

Przy okazji robienia porządków wiosennych z klimą, zdjąłem grila i masz niespodziankę, wyciek przy górnym prawym mocowaniu chłodnicy wody.

Przy akcji serwisowej tego nie stwierdzili więc znowu czeka mnie wydatek :!: k..wa m.ć !, bo już nic innego nie powiem, dopiero wymieniłem chłodnicę klimy.

Moje pytanie co mam kupić do ZB Z19DT z 2007 i czy jakoś sobie z tym poradzę, czy od razu lecieć do magika.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

DaRek7

#64 Post autor: DaRek7 »

Najpierw poszukaj trochę ;)
Tutaj masz sporo informacji:
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... 014#100510

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#65 Post autor: Bodek »

DaRek7 pisze:Najpierw poszukaj trochę ;)
Tutaj masz sporo informacji:
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... 014#100510
Dzięki, jakoś przeoczyłem, tak mnie to wpieniło wczoraj :>
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

broda323

#66 Post autor: broda323 »

A czy nie taniej zastosować takie coś
http://allegro.pl/moje-auto-uszczelniac ... 41526.html
kiedyś miałem fiata tipo i jak go kupiłem to wycieków niewielkich było kilka a po zalaniu takim dodatkiem wszystko pozatykało

rejzer

#67 Post autor: rejzer »

witam wszystkich,

przerabiam problem z pękniętym/przetartym gumowym przewodem biegnącym od zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego do, zdaje się chłodnicy wody? (ten najgrubszy, wychodzący z dolnej części zbiorniczka)?
"zabandażowałem" go specjalną taśmą i szukam jakiegoś taniego zamiennika, póki co bezskutecznie...w ASO jest za prawie 100 zł.
a może ktoś z Was samoróbkę wykonał? :mrgreen:

miałczyk76
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 16 maja 2010, 18:02
Lokalizacja: warszawa
Model:

#68 Post autor: miałczyk76 »

rejzer pisze:witam wszystkich,

przerabiam problem z pękniętym/przetartym gumowym przewodem biegnącym od zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego do, zdaje się chłodnicy wody? (ten najgrubszy, wychodzący z dolnej części zbiorniczka)?
"zabandażowałem" go specjalną taśmą i szukam jakiegoś taniego zamiennika, póki co bezskutecznie...w ASO jest za prawie 100 zł.
a może ktoś z Was samoróbkę wykonał? :mrgreen:
Nie kombinuj kup orginał .100zł to i tak nie dużo za wężyk :D Przekonasz się jak puści inny :lol:

jojos
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 12 maja 2011, 12:23
Imię: Irek
Lokalizacja: Częstochowa
Auto: Opel Zafira B 1.9 Aut
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#69 Post autor: jojos »

Jeśli nie chcesz wydawać kasy ASO to weź złap średnicę węża i poszukaj na większym szrocie .Niekoniecznie musi być od Zafiry aby średnica się zgadzała .Może być dłuższy wtedy przytniesz na odpowiednią długość.Na szrotach tych przewodów mają setki.Jeżeli nie to poszukaj jakiegoś sklepu z automatyką powinni sprzedawać na metry przewody wysokotemperaturowe.Zapytaj może tu
Dystrybutor Węży Gumowych i PCV "VALVO-TEC" Lublin ul.Herc 7 tel. 81 5021699
,,wszystkim się zdawało,
że Wojski wciąż gra jeszcze, a to echo grało''.

Anony Mous

#70 Post autor: Anony Mous »

Często gęsto słyszałem opinie, że tego typu preparaty mogą zatkać nagrzewnicę a ją wymienić to już jest kłopot.

Jak mi wymieniałi chłodnicę wody to rozbierali cały przód tz. zderzak pas chłodnica klimy, intercooler i dopiero chłodnica wody.

Ktoś ostatnio ściągał spuszczając w dół.

Myślę, że da radę samemu tylko musisz mieć wolny weekend i dostęp do garażu.

broda323

#71 Post autor: broda323 »

- Środek najnowszej generacji do uszczelniania wycieków z układów chłodzenia.
Eliminuje pęknięcia do 0,9mm.
Bezpieczny dla wszystkich typów chłodnic metalowych oraz aluminiowych

cytat z aukcji
:>
i nie uwierzę w to że zatkana nagrzewnica to wina jakiegoś dodatku tylko ewentualnie była bardzo zakamieniona do tego stopnia że środek do uszczelniania wycieków odpowiednio ją uszczelnił :mrgreen:

DaRek7

#72 Post autor: DaRek7 »

broda323 pisze:i nie uwierzę w to że zatkana nagrzewnica to wina jakiegoś dodatku
I tu się mylisz.... środek do uszczelniania chłodnic osadza się w całym układzie chłodzenia(w końcu nie jest to tak inteligentny środek żeby sam znalazł dziurę i ją zakleił ;) ) W nagrzewnicy są najmniejsze kanały więc może się tak zdarzyć że je zablokuje....
Jeśli dobrze poczytasz o tych środkach to jest wyraźnie napisane że jest to środek do zastosowania doraźnego, np.na drodze daleko od warsztatu, potem należy usunąć usterkę, zlać cały płyn i dobrze przepłukać układ po czym napełnić nowym płynem...
Zdecydowanie odradzam stosowania takich "ziół" ;)

Hanys

#73 Post autor: Hanys »

witam.czy moze mi ktos powiedziec ile wchodzi plynu do ukladu chlodzenia w zafira b 1.9 cdti

kubik_CDTi

#74 Post autor: kubik_CDTi »

Możesz spróbować ,,spawania na zimno",tak czy siak przód zwalić trzeba.

Anony Mous

#75 Post autor: Anony Mous »

Do pustego układu wchodzi 6-7 litrów.

Co do wymiany są dwa sposoby.

1.Od przodu przy tym jest demontaż zderzak, pas przedni, gril, intercoler, chłodnica klimatyzacji. Problem trzeba mieć sprzęt do spuszczania płynu z klimatyzacji.

2.Od dołu, demontujesz osłonę silnika, spuścić płyn chłodniczy, odkręcić dolne łapy i delikatnie zsunąć chłodnicę w dół. Problem jest taki że musisz mieć auto na podnośniku lub kanał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”