[A] Domykanie szyb z pilota

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
buli

#166 Post autor: buli »

Witam koledzy moze ktos pomóc? Jakis czas temu domykanie szyb z pilota mi działało a teraz zauważyłem ze nie działa! Wyciagałem aku kilka razy i nie wiem czy to nie przez to? Czytałem o programowaniu szyb próbowałem ale niestety dalej nic domykaja sie tylko przez przytrzymaniu kluczyka! Moze ktos podac dokładne programowanie tych szyb bo moze zle to robie! Pozdrawiam!

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#167 Post autor: Harry200 »

A jak naciśniesz przycisk podnoszenia szyb to musisz trzymać do końca czy same Ci się zamykają po jednorazowym naciśnięciu. :?:

buli

#168 Post autor: buli »

Same sie zamykaja jak przytrzymam przycisk chwilke!

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#169 Post autor: MieHor »

buli, musisz na nowo zaprogramować wszystkie szybki - naciśnij przycisk i przytrzymując go opuść szybę do końca, po opuszczeniu przytrzymaj przycisk jeszcze ok. 3 sek., następnie ponownie wciśnij ten sam przycisk i przytrzymując go podnieś szybę do całkowitego zamknięcia, przytrzymaj ten przycisk jeszcze ok. 3 sek.

Te same czynności powtórz dla wszystkich pozostałych szyb. Na koniec wykonaj próbę domknięcia szyb z kluczyka - powinno zadziałać, jeśli nie to szukaj usterki w tym dodatkowym układzie w sterowniku CZ

nowy76

#170 Post autor: nowy76 »

Witam!
ja trochę z innej beczki przy zamykaniu przedniej prawej szyby w pewnym momencie słyszę " skrzypienie " ...
może to jakoś trzeba nasmarować czy coś w tym stylu ????
czekam na poradę -pozdrawiam

Anony Mous

#171 Post autor: Anony Mous »

Mam pytanie do tych co mają już zrobione domykanie szyb z pilota i mają elekt. szyberdach. Czy też szyber zamyka się Wam razem z szybami ?

wojtasek
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2010, 01:20
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Mosina/Poznań
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#172 Post autor: wojtasek »

jasne że tak

Anony Mous

#173 Post autor: Anony Mous »

wojtasek pisze:jasne że tak
Jeżeli odpowiedałeś na mój post to dzięki. :piwo:

Stwierdzam że mi taki bajer niepotrzebny. W astrze F miałem i jest to super (ale nie miała szyberka) ale w Zosi wolę aby szyber się nie domykał. W te upały jakie są właśnie, cały dzień stoi w uchylonym aby się tak nie nagrzewał, więc dla mnie niepotrzebna zmiana.

Krico

#174 Post autor: Krico »

Witam, czy ktoś z Zafirowiczów wypróbował już ten patent z szybkami ?, bo jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie.
Link do tematu:
http://forum.vectra-unlimited.pl/showth ... 90&page=31
piąty post na stronie-karols77

Pozdro
K

darkp1

#175 Post autor: darkp1 »

Krico, zobacz parę stron wcześniej.

Krico

#176 Post autor: Krico »

Witam , zobaczyłem parę stron wcześniej ( zaczynając od pierwszej str.), forum z vectry też przeglądnąłem jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Darkp1 może troche jaśniej, to opiszesz.
Autor linku ( karols77) który podałem ,parę postów niżej opisuje ,że może zatrzymać pilotem szyby aby nie domykały sie do końca a następnie zaryglować drzwi.


Pozdr.
K

darkp1

#177 Post autor: darkp1 »

Krico, aha, to o to chodzi ;) sorki. Ja tak mam w oryginale ;)

vinopij

#178 Post autor: vinopij »

Ok w końcu znalazłem chwilę i podłączyłem ustrojstwo od pana z allegro :) Szyby i szyberek domykają się przy ryglowaniu. Generalnie pełen wypas :)

Krico On ma zbudowany sterownik od początku, my mamy tylko możliwość przesłania i wzmocnienia sygnału z zamykania/ryglowania drzwi z pilota na moduł komfortu (domykanie wszystkich szyb z kluczyka), myślę że on ma sterownik zrobiony tak że reaguje na ilość naciśnięć na guzik zamykania i np ryglowanie jest u niego na 3 naciśnięciu - 2 zatrzymuje szyby.

Chyba że ma na pilocie oddzielny przycisk do ryglowania, wtedy gdy 2 raz naciska zamykanie sygnał idzie na sterownik i daje szybom komendę stop, a rygluje innym guzikiem. Trzeba by go zapytać jak to zrobił :)

Anony Mous

#179 Post autor: Anony Mous »

vinopij sorki że nie do końca na temat ale mógłbyś się odnieść do tego mojego tematu : LINK
bo widzę że masz Zośkę z podobnego rocznika jak ja i że masz szyberek a tego temat się tyczy.

vinopij

#180 Post autor: vinopij »

celius nie ma problemu, temat uaktualniłem jednak nie za bardzo :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”