[FAQ]Jak wywalić DPFa

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
ronin

#406 Post autor: ronin »

kicaj pisze:a ja mam inne pytania...
co z wycietym dpfem:
czy wyjmuje sie go w jednym kawalku? czy tez rozwala i po troche wydlubuje?
Z reguły robi się dziurę i wydłubuje - resztki idą do kosza a dziura zaspawana.
Ja mam akurat wycięty w całości a w jego miejsce wspawany tłumik środkowy - rozwiązanie droższe, czy lepsze to nie wiem
kicaj pisze:i czysto hipotetycznie - czy istnieje mozliwosc ponownego zalozenia dpfu?
hipotetycznie ja mam taką możliwość ale wierzę (i mam nadzieję) że nie będzie takiej potrzeby :)

kicaj

#407 Post autor: kicaj »

ronin, tzn cala puszka wycieta, w jej miejsce wstawiony nowy tlumik, a co z czujnikami? czy wklady?
ronin pisze:hipotetycznie ja mam taką możliwość ale wierzę (i mam nadzieję) że nie będzie takiej potrzeby
wlasnie o to mi chodzi ;)

ronin

#408 Post autor: ronin »

kicaj pisze:ronin, tzn cala puszka wycieta, w jej miejsce wstawiony nowy tlumik, a co z czujnikami? czy wklady?
Ja mam całą puszkę wyciętą (tuż za katalizatorem bodajże) i w to miejsce wspawany tłumik. Jak to wygląda u mnie to chyba nawet w tym wątku byś znalazł - robiłem fotki. Czujniki zostać muszą żeby nie sypało błędami w CAN.

artiart

#409 Post autor: artiart »

norbert_p pisze: Co do chipsa to powiedzmy 80%. :lol: Martwi mnie tylko to, że jakby było coś nie tak już po chipsie to do Poznania mam kawałek i jeżdżenie np 2 razy jest dość dokuczliwe (brak czasu, nie chęci).
Ja też się długo zastanawiałem co do chipa. Ale po dorzuceniu momentu spalanie spadło tak jak pisałem około 1 litr na 100km więc jak ktoś sporo jeździ to szybko się zwróci.


pards

#411 Post autor: pards »

Witam
Dzwoniłem do V-Tech pomorze
Koszt wywalenia DPF plus chip:
1250 zł program DPF
350 zł prace przy tłumiku
650 zł chip
Drogo, chyba pozostanę przy DPF-ie
Pozdrawiam

kicaj

#412 Post autor: kicaj »

poki dpf dziala nie ma powodu go wywalac, IMHO

Anony Mous

#413 Post autor: Anony Mous »

kicaj pisze:poki dpf dziala nie ma powodu go wywalac, IMHO
no tak, ale jak bedzie niespodzianka to na grupówke nie dojedziesz...i bedziesz słono płacił v-techowi.

mariano76
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 08 cze 2011, 10:54
Lokalizacja: wielkopolska
Model:

#414 Post autor: mariano76 »

jak wygląda sprawa wywalenia w 1.7 cdti 125 kM.da sie usunąć czy nie.szukałem ale nie znalazłem nic konkretnego.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#415 Post autor: MieHor »

mariano76, słabo szukałeś - czytaj tutaj http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=5640 , poza tym poczytaj ten temat poświęcony Twojemu silnikowi http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=1082

MIRKO8
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:57
Lokalizacja: Słupsk
Model:

#416 Post autor: MIRKO8 »

Witam Wszystkich. Jestem ze Słupska. Gdzie w mojej okolicy wywalić dpf-a za rozsądną cenę. Nie interesują mnie wielkie firmy ,które kasują kosmiczne pieniądze nabijając sobie kasę tylko za to, że reklamują się na forach proponując wycinkę grupową. To jest nabijanie w butelkę ludzi dotkniętych posiadaniem tego przeklętego filtra. Przeczytałem wszystkie 28 stron tego forum i twierdzę, że 50 procent postów to naciąganie klienta na kasę (nie powiem kto, ale pisanie, że tylko oni zrobią to profesjonalnie w/g mnie to nic innego jak auto-reklama. Jestem mechanikiem i wiele problemów technicznych rozumiem. Ale to co tutaj opowiadają WIELCY OD WYCINKI DPF-a (np. że koszt wgrania nowego softu 1500 zł lub rozcięcie gumówką tłumika ,wspawanie rurki i ponowne zaspawanie to 300 zł. zwala mnie z nóg. Każdy z Was ma komputer i wie ile wysiłku trzeba włożyć (fizycznego) by wgrać nowy soft, (wiem, że trzeba go zdobyć). I taki gość chce mnie przekonać, że za dwadzieścia minut roboty przy komputerze musi skasować klienta 1500 zł. niech spróbuje popracować fizycznie za tą sumę przez cały miesiąc (jak to robi 60 procent Polaków) to zrozumie co znaczy 1500zł. I na koniec. Mówienie, że gość który zrobił kompletną usługę wycinki dpfa za mniejszą sumę niż CI WIELCY Z BRANŻY jest druciarzem tylko mnie przekonuje, by szukać warsztatu małego
ps. nigdy nie zajmowałem się wycinką chwasta, a sam szukam dobrego warsztatu. Może moje wywody otworzą innym posiadaczą dpf-a oczy
UFF TO SĄ MOJE ODCZUCIA PO PRZECZYTANIU (UWAŻNYM) 28 STRON TEGO FORUM :roll:
MIRKO8

Anony Mous

#417 Post autor: Anony Mous »

MIRKO8 pisze:Witam Wszystkich. Jestem ze Słupska. Gdzie w mojej okolicy wywalić dpf-a za rozsądną cenę. Nie interesują mnie wielkie firmy ,które kasują kosmiczne pieniądze nabijając sobie kasę tylko za to, że reklamują się na forach proponując wycinkę grupową. To jest nabijanie w butelkę ludzi dotkniętych posiadaniem tego przeklętego filtra. Przeczytałem wszystkie 28 stron tego forum i twierdzę, że 50 procent postów to naciąganie klienta na kasę (nie powiem kto, ale pisanie, że tylko oni zrobią to profesjonalnie w/g mnie to nic innego jak auto-reklama. Jestem mechanikiem i wiele problemów technicznych rozumiem. Ale to co tutaj opowiadają WIELCY OD WYCINKI DPF-a (np. że koszt wgrania nowego softu 1500 zł lub rozcięcie gumówką tłumika ,wspawanie rurki i ponowne zaspawanie to 300 zł. zwala mnie z nóg. Każdy z Was ma komputer i wie ile wysiłku trzeba włożyć (fizycznego) by wgrać nowy soft, (wiem, że trzeba go zdobyć). I taki gość chce mnie przekonać, że za dwadzieścia minut roboty przy komputerze musi skasować klienta 1500 zł. niech spróbuje popracować fizycznie za tą sumę przez cały miesiąc (jak to robi 60 procent Polaków) to zrozumie co znaczy 1500zł. I na koniec. Mówienie, że gość który zrobił kompletną usługę wycinki dpfa za mniejszą sumę niż CI WIELCY Z BRANŻY jest druciarzem tylko mnie przekonuje, by szukać warsztatu małego
ps. nigdy nie zajmowałem się wycinką chwasta, a sam szukam dobrego warsztatu. Może moje wywody otworzą innym posiadaczą dpf-a oczy
UFF TO SĄ MOJE ODCZUCIA PO PRZECZYTANIU (UWAŻNYM) 28 STRON TEGO FORUM :roll:
No cóż, każdy ma prawo do swojego zdania. Takich dyskusji było już wiele u nas forum i pewnie bedzie kolejna. Popytaj kolegów z regionów, może ktoś ma jakieś namiary
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=4771
Najtanśza cena jaka się pojawiła na forum to chyba 600zł za całość, gdzies na śląsku z tego co pamiętam. Może znajdziesz kogoś w takiej cenie w swoim regionie.
MIRKO8 pisze:Każdy z Was ma komputer i wie ile wysiłku trzeba włożyć (fizycznego) by wgrać nowy soft, (wiem, że trzeba go zdobyć). I taki gość chce mnie przekonać, że za dwadzieścia minut roboty przy komputerze musi skasować klienta 1500 zł.
Też zadałem takie pytanie kiedyś. Pytanie tylko czy ma ten komputer z legalnym oprogramowaniem. Op-coma też można kupić za 90 zł z CHin albo za 3 tyś z Adako i ciekawe czy np. diagnoza u posiadaczy takich fejsów z dwóch źródeł byłaby w tej samej cenie?

Masz pewnie racje, że ktoś ogłuszając sie na forum ma łatwy dostęp do potencjalnych klientów i być może nie powinno tak być i pewnie są fora gdzie taki marketing jest zabroniony. Tylko wtedy taka historia właśnie kosztuje około 1500zł a każdy z nas, jak również Ty, chce wydać mniej....i zapewne w sprawdzonym źródle. A że można to zrobić grupowo za 900zł, to są chętni... pierwsza grupa miała jeszcze taniej, tj 700. Zawsze możesz otworzyć drogę do kolejnego źródła. Nikt tu nie ma monopolu i zapewne nie damy bana kolejnemu userowi ogłaszającemu taką usługę skoro inni już się ogłaszają. Chyba, że szefostwo uzna, że dość darmowego marketingu, bo trzeba uczciwie przyznać, że tak jest.

Także nie dziw się, że ludzie jeżdżą na grupówkę, bo znajdują namiary na forum i nie robią tego za kosmiczne 1500zł, a jak widać Ty jesteś nowy i też szukasz. Ja nie reklamuje nikogo, ale jak mnie zapytasz czy jestem zadowolony to przecież nie będę kłamał, że nie. I tak się łańcuszek klientów zrobił.

Więc czekamy na konkurencyjne źródło, pewnie cena spadnie też u innych :) i userzy będą zadowoleni.

Anony Mous

#418 Post autor: Anony Mous »

Wypada jeszcze dodać, że niezadowolonych było bodajże 1 (słownie jeden) klient i to nie z wykonanej usługi a raczej ze sposobu potraktowania go podczas wykonywania usługi.
Ale oczywiście
kaliope pisze:czekamy na konkurencyjne źródło, pewnie cena spadnie też u innych i userzy będą zadowoleni

Axit
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 03 cze 2010, 21:27
Imię: Damian
Lokalizacja: Stalowa Wola
Auto: ZAFIRA
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE
Gender:

#419 Post autor: Axit »

Witam panowie mam pytanie - ponieważ zamiast długo poszukiwanej Zafirki trafiła się jednak mniejsza astra G ( z silnikiem 1,6 8V z16se) czy w benzyniakach z DWOMA sondami Lambda ktoś juz usuwał katalizator i jakoś go obchodził w programie? Robi to ktoś w Polsce? Pytam bo jest pewne prawdopodobieństwo że będę musiał zmienić kata, a zakup nowego za prawie 1000 na allegro to mi się nie uśmiecha.
Poszukuję Zafiry z LPG. INFO PV

kaczorgsm

#420 Post autor: kaczorgsm »

MIRKO8 pisze:Witam Wszystkich. Jestem ze Słupska. Gdzie w mojej okolicy wywalić dpf-a za rozsądną cenę.
Heh - jeśli Łódź jest w twojej okolicy to zapraszam :D
MIRKO8 pisze:
Każdy z Was ma komputer i wie ile wysiłku trzeba włożyć (fizycznego) by wgrać nowy soft, (wiem, że trzeba go zdobyć).
Oj tam - soft masz w ECU - wystarczy go tylko przerobić :D
MIRKO8 pisze: I taki gość chce mnie przekonać, że za dwadzieścia minut roboty przy komputerze musi skasować klienta 1500 zł. niech spróbuje popracować fizycznie za tą sumę przez cały miesiąc (jak to robi 60 procent Polaków) to zrozumie co znaczy 1500zł. I na koniec. Mówienie, że gość który zrobił kompletną usługę wycinki dpfa za mniejszą sumę niż CI WIELCY Z BRANŻY jest druciarzem tylko mnie przekonuje, by szukać warsztatu małego
Hmm. 600-700 PLN byłoby OK ?

Albo ..... co mi tam. Jak przyjedziesz i wywalisz go sam mechanicznie (narzędzia wszystkie są) to Ci zrobię soft za zgrzewkę Tigera.

Nie czepiać się proszę - lubię gościa i już :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”