[B]ogrzewanie chlodzi, chlodzenie grzeje

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
kriis

[B]ogrzewanie chlodzi, chlodzenie grzeje

#1 Post autor: kriis »

Panowie,
mam następujący problem, przy ustawianiu temperatury (manualnie) czy to z załączoną klimą czy niezałączoną, gdy wybiorę temperaturę "zimną/niebieską" to leci ciepłe powietrze, gdy "ciepłą/czerwoną" to leci zimne.
Nie można też wyregulować natężenia ciepła/zimna - czyli od środka do końca zimnej temperatury mam temperaturę ciepła, i vice versa z stroną "czerwoną".
Zauważyłem to po założeniu gazu - czy to może być problem?
Ostatnio zmieniony 15 gru 2011, 00:48 przez kriis, łącznie zmieniany 1 raz.

kriis

#2 Post autor: kriis »

Jakie linki? Sterownik w kabinie jest na kable.

kriis

#3 Post autor: kriis »

Też podejrzewałem że coś nabroili... dam znać czy to było to, dzięki za poradę

[ Dodano: Pon Cze 13, 2011 09:18 ]
Byłem dziś u gazowników w Energy Gaz Polska - ale niestety zastosowali "spychologię", powiedzieli, że oni z klimą nic nie robią, że mam sobie jechać do serwisu opla zczytać co mówi komputer. Jak zasugerowałem że może coś źle podłączyli - to odpowiedzieli, że oni tylko wpinają się w kable, kostek nie ruszają. Ogólnie nawet nie zajrzeli do okablowania...

Także pytanie - czy ktoś w okolicach wawy z programikiem miałby chwilkę czasu aby zapytać mojej zośki co jej jest?

losos11

#4 Post autor: losos11 »

kriis, ul. Garażowa 4 firma Auto Bit p. Leszek, możesz zapytać się na stacji benzynowej, to Cię pokierują. Ja tam się podłączam pod kompa. A i od razu umie usunąć usterkę. Pozdro!

ostatnio testowałem swoją benzynę 1,6 spalanie po trasie 7,67 l/100 km, prędkość max do 130km/h, z włączoną klimą na maksa :piwo:
Ostatnio zmieniony 14 cze 2011, 22:22 przez losos11, łącznie zmieniany 1 raz.

kriis

#5 Post autor: kriis »

Ciąg dalszy zmagań. Dla potomności - w kodach błędów nic nie wyszło. Prawdopodobnie zwalony jest panel sterowania temperaturą. Po rozkręceniu osłon od strony kierowcy i wymontowaniu silniczka od regulacji nawiewu ciepłego zauważyłem że w niektórych położeniach pokrętła od temperatury silniczek się nie kręci, później sprawdziłem napięcie i w tych specyficznych miejscach go nie ma.

Okazało się, że prawdopodobnie przy silniejszym poruszeniu auta (np. wjechaniu w mega dziursko) mógł przeskoczyć potencjometr od nastawiania temperatury. Po metodzie prób i błędów w końcu udało mi się zestroić pokrętło od nastawiania temp z potencjometrem na płytce elektronicznej.

[ Dodano: Pią Lip 08, 2011 14:55 ]
Czy orientujecie się czy w klimie manualnej

Obrazek

po podpięciu się komputerem jest dostęp do modułu klimatyzacji? Nadal walczę z włącznikiem klimy bo z resztą z poprzedniego postu sobie poradziłem (czyli wieje zimne na ustawieniu ciepłym), będąc u elektryka sprawdził mi on całą instalację (nabicie, odpalanie z kabla, bezpieczeniki) no i na koniec podpiął się pod komputer i mówi że nie zgłasza mu się moduł klimatyzacji. Czy taki moduł w klimie manualnej występuje w ogóle, czy jest on tylko w klimatroniku?

No i pytanie - czy ktoś z okolic wawy miałby chwilę czasu i chęci aby ewentualnie podpiąć moje panele do swojego samochodu lub wasz panel do mojego i je sprawdzić?


Okazuje się że walnięty był sterownik klimy, wszystko działało oprócz włącznika klimy. Gdyby ktoś w przyszłości kupował taki panel to jeżeli ma możliwość to niech sprawdzi przed zakupem bo ja kupiłem przez alledrogo i okazało się że miał taką samą usterkę jak mój (czyli wszystko działało oprócz włącznika klimy)
Ostatnio zmieniony 08 sie 2011, 17:32 przez kriis, łącznie zmieniany 1 raz.

widaw
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2011, 11:43
Lokalizacja: wawka
Model:

#6 Post autor: widaw »

kriis pisze:
No i pytanie - czy ktoś z okolic wawy miałby chwilę czasu i chęci aby ewentualnie podpiąć moje panele do swojego samochodu lub wasz panel do mojego i je sprawdzić?
Ech, cos te moduły za czesto padają. Mam nieco inny problem i chetnie bym podłaczył swój moduł. Ale ja mam pełną elektronikę wiec pasic nie bedzie :(.

yoggi1
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2010, 22:49
Lokalizacja: warszawa
Model:

#7 Post autor: yoggi1 »

Witam
Mam problem z ogrzewaniem Zafira B 2007r prod. Mianowicie ustawiając na potencjometrze temperatury od 17 do 24 stopni w nawiewach czuć gorące powietrze. Po wyżej 24 zaczyna dmuchac chłodne. Wygląda jakby sie przestawiło odwrotnie. Co może byc przyczyną??

yoggi1
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2010, 22:49
Lokalizacja: warszawa
Model:

#8 Post autor: yoggi1 »

Problem naprawiony. Okazało się że walnięty był panel nawiewu. Wymieniony i wszystko działa jak należy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”