Problemy związane z użytkowaniem EGR

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#256 Post autor: Harry200 »

U mnie regenerowałem swój przy 185tys km ale bardziej zależy to od stanu ogólnego silnika,stylu jazdy.

darkp1

#257 Post autor: darkp1 »

twardypt91, blaszki z fiata to do ZB w dieslu idzie. Ja do swojej ZA 50kkm temu kupowałem nowy, od tamtej pory nic nie robiłem i jest wsio ok.

Dole

#258 Post autor: Dole »

W prasie fachowej (mam skany artykułu, ale nie mogę dodawać załączników) jest napisane, że w krajach gdzie leje się dobrej jakości paliwo, zabieg wymiany robi się co 2,5 roku lub 50 000km. To jak przypuszczam dane z krajów zamożnych, gdzie elementy takie wymienia się nieco rzadziej tylko niż filtry. Niemniej, już po takim okresie przy typowych objawach uszkodzonego EGR w dieslu - mulenie, czarny dym z wydechu - można zacząć podejrzewać również EGR.

darkp1

#259 Post autor: darkp1 »

Dole, ja właśnie jestem 2,5 roku i 50 000km po wymianie EGR. I narazie odpukać wszystko ok.

Slavobeer

#260 Post autor: Slavobeer »

aleks27 pisze:a jak tak spytam z ciekawosci.wymienilem egr na nowke,przeczyscilem caly uklad i podczas jazdy nad morze stala sie rzecz taka,ze pomykam sobie w granicach 140-150 km/h :> puszczam gaz do predkosci 100 i znow mocno na gaz i przy 130 wlacza sie tryb awaryjny.czy jest mozliwosc ze jakies kabelki od tego nieszczesnego zaworu beda np polamane albo cos takiego??
To już nawet wymiana na nowy nie pomaga ???????
Boże święty co to za silniki????

Czym czyściłeś układ?

MarcinGTD

#261 Post autor: MarcinGTD »

Ja mam również problem z EGR błąd p0400 ale tylko po założeniu nowej przepywki przy dojeździe np do świateł.

Zakładam z powrotem starą przepływkę bosch stara i bosch nowa i błąd znika i nic się nie pojawia oprucz tego ze przy ok 3 tyś obrotów mam tzw turbodziure jak temu problemowi mam zaradzic kolektor dolotowy był zdjęty i czyszczony

aleks27

#262 Post autor: aleks27 »

To już nawet wymiana na nowy nie pomaga ???????
Boże święty co to za silniki????

Czym czyściłeś układ?

ja nie napisalem ze niepomaga.moj stary egr sie przekrecil w druga strone i juz wogole nie dalo sie rady skasowac bledu P0400.po wymianie blad sie nie pokazal ale ja dodatkowo mialem uszkodzony kabel przy wtyczce do egr.co do czyszczenia ukladu to tu juz niewiem bo dzialal z tym moj mechanik.

MarcinGTD ja tez tak mam ze gdzies chyba jak 3000 obrotow to jest turbodziura
Ostatnio zmieniony 20 lip 2011, 11:30 przez aleks27, łącznie zmieniany 1 raz.

robinhood100

#263 Post autor: robinhood100 »

witam
mam nieszczelny zawór egr Zafira A 1.8 (syczy na wolnych obrotach) i teraz pytania
1.czy może to być powodem że na wolnych obrotach nie równo pracuje???
2.przy zmianie biegów są wyczówalne szarpania jak dodaje gazu
3.zaobserwowałem większe spalanie
4.wyskakuje czasami błąd sondy czy egr może mieć coś wspólnego??
dziękuję z góry i pozdrawiam

robinhood100

#264 Post autor: robinhood100 »

witam
Mam w 100 % nieszczelny zawór egr Zafira A 1.8 (syczy na wolnych obrotach) i teraz moje pytania
1.czy może to być powodem że na wolnych obrotach nie równo pracuje???
2.przy zmianie biegów są wyczuwalne szarpania jak dodaje gazu
3.zaobserwowałem większe spalanie
4.wyskakuje czasami błąd sondy czy egr może mieć coś wspólnego??
dziękuję z góry i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 21 lip 2011, 10:53 przez robinhood100, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#265 Post autor: Dziadek13 »

Silnik jaki oprócz 1.8 16V.?
Uszkodzona sonda to wyższe spalanie.

robinhood100

#266 Post autor: robinhood100 »

1.8 16V sonda się czasami zapala

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#267 Post autor: Dziadek13 »

Jaki ? Z18XE,X18XE1 jedne mają jedną sonde a inne mają dwie sądy czyli druga diagnostyczna katalizatora,i myśle że bez gazu.
Pobierz TO i poczytaj to do X18XE1 a do drugiego to prawdopodobnie cewka.
Jeśli masz EGR to masz X18XE1 115 KM.Z tego co sie orjentuje to Z18XE nie ma egr-a.Pobierz i TO
zobaczysz różnice.

robinhood100

#268 Post autor: robinhood100 »

z tego co mi mechanik mówił to mam 2 sondy i to prawdopodobnie (z tego co pamietam druga jest walnieta) ale dziwne jest to że ona nie zawsze się zapala. np. jadac w trase i zatrzymuje sie na swiatłach zapala sie czyli jak dostaje wolnych obrotów. lub po odpaleniu pali sie chwile i gasnie.
myśli Pan że zawór egr zostawić w spokoju???
dziękuje za odpowiedzi

plutmen1
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 24 lip 2010, 21:54
Imię: Karol
Lokalizacja: Tychy
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#269 Post autor: plutmen1 »

Pierwsze co bym zrobił na twoim miejscu to podłączył pod kompa i szczytał błędy będziesz miał wtedy dokładną odpowiedź co dolega twojej Zośce.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#270 Post autor: Dziadek13 »

robinhood100 pisze:z tego co mi mechanik mówił to mam 2 sondy i to prawdopodobnie (z tego co pamietam druga jest walnieta) ale dziwne jest to że ona nie zawsze się zapala. np. jadac w trase i zatrzymuje sie na swiatłach zapala sie czyli jak dostaje wolnych obrotów. lub po odpaleniu pali sie chwile i gasnie.
myśli Pan że zawór egr zostawić w spokoju???
dziękuje za odpowiedzi
Druga sonda jest diagnostyczna , sprawdza jak pracuje katalizator ( uciebie widocznie już pada)- sprawny lub nie. Na tej sondzie nie bedzie podobnego napiecia odniesienia jak na pierwszej. Ma pracować w granicach o,4V do 0,55 V.
Sprawa wygląda prawdopodobnie tak że sygnał chwilowo na drugiej sądzie przekracza 0,6V i wywala błąd kat. W takim wypadku możesz zastosować tulejke dystansową która wycofa delikatnie drugą sondę ze strumienia spalin zaowocuje ci spadkiem sygnału do stałego poziomu np: 0,4V i będzie git.
Obrazek
gotowe zestawy są na allegro.
Co do EGR to coś z tym musisz zrobić bo w aucie jest wszystko z sobą powiązane i znowu jak ci coś padnie to będziesz to wiązał z uszkodzonym EGR ja lubie mieć wszystko w aucie sprawne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”