KOMPUTER POKŁADOWY

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
LoKi

#331 Post autor: LoKi »

no ale mi właśnie chodzi o komputer ten który jest w środku silnika to on nie ma nic do gadania ?? tylko mam rozumieć wszystko sie skupia w MID-ie ??

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#332 Post autor: Harry200 »

Wszystko jest w MID,z komputera silnika bierze sygnały żeby obliczyć np.spalanie..

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#333 Post autor: marwisn »

Z komputera silnika potrzebujesz konkretnie jeden sygnał - jaka dawka paliwa jest podawana. Razem z sygnałem z czujnika przebytej drogi są one używane do obliczania spalania (jak pisze kolega wyżej).

LoKi

#334 Post autor: LoKi »

yhy, dobra, dziękuje wam za wszelakie informacje.

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#335 Post autor: oki »

Mam pytanie, czy wiecie może czemu MID wyświetla non stop temperaturę i godzinę nawet po zamknięciu samochodu.
Z tego co pamiętam to na postoju można wcisnąć lewy przycisk na midzie i wyświetli się temp i godzina, ale po chwili samo się wygaszało.
To jakoś mozna włączyć na stałe, czy poprostu MID padł?

darkp1

#336 Post autor: darkp1 »

oki, był już taki przypadek na forum, nie pamiętam rozwiązania, pewnie jak poszukasz dobrze to znajdziesz.

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#337 Post autor: oki »

Szukałem i nie znalazłem, ale za to samo się naprawiło tzn wypiełem bezpiecznik i po nocy działa poprawnie.
Teraz pytanie co to było bo już dwa razy aku rozładowałem kiedyś wcześniej i domyślam się teraz ze przyczyną był MID który działał non stop.

boogoo

#338 Post autor: boogoo »

Miałem tak kiedyś i przyczyną była nieodskakująca stacyjka po wyjęciu kluczyka.Smarowanie pomogło.

Anony Mous

#339 Post autor: Anony Mous »

boogoo pisze:Miałem tak kiedyś i przyczyną była nieodskakująca stacyjka po wyjęciu kluczyka.Smarowanie pomogło.
A czym smarowałeś i jak ?? Wyjmowałeś stacyjkę czy bez bebeszenia ??

hp111

#340 Post autor: hp111 »

Witam!
Pojawił się pewien problem z komputerem pokładowym u mojej Zafirki a mianowicie przycisk S praktycznie cały czas nie działa (tzn. czasem coś się uda nim przełączyć ale to b. rzadko) a w zamian przez większość czasu funkcje na wyświetlaczy przewijają się samoczynnie - tak jakby ten przycisk był ciągle wciśnięty. Natomiast przycisk R działa jak powinien. Dodam jeszcze, że rozebrałem manetkę i sprawdziłem czy po drodze nie ma gdzieś zwarcia (bo przełączanie odbywa się na podstawie zwierania odpowiednich przewodów) ale aż do wiązki która wchodzi do deski rozdzielczej takowego nie znalazłem.
Czy spotkał się ktoś może z takim problemem, lub ma może jakieś sugestie do przetestowanie to bardzo proszę o pomoc :) No i z góry dziękuje :D

boogoo

#341 Post autor: boogoo »

celius, ja po prostu psiknąłem wd40,albo jakimś takim odpowiednikiem...

Anony Mous

#342 Post autor: Anony Mous »

boogoo pisze:celius, ja po prostu psiknąłem wd40,albo jakimś takim odpowiednikiem...
A w które miejsce ??

boogoo

#343 Post autor: boogoo »

do stacyjki... :)

Anony Mous

#344 Post autor: Anony Mous »

boogoo pisze:do stacyjki... :)
Aha czyli zamiast kluczyka walnąć smarem :lol:

boogoo

#345 Post autor: boogoo »

;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”