[B]Jakie zimówki wybrać

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
KALI

#196 Post autor: KALI »

Mam takie same nokiany zimowe tylko 15 już 2sezon i jestem zadowolony

kuband

#197 Post autor: kuband »

Może ktoś mi podpowie. Otóż posiadam felgi 18 calowe. na nich opony 225/40/R. Przymierzam się do zakupu felg stalowych 16 calowych i opon zimowych. Jakie opony będą najlepsze tzn. jaki rozmiar?

fabidan

#198 Post autor: fabidan »

będą to prawdopodobnie 205/55/16; od siebie polecam vredestein snowtrac 3

kuband

#199 Post autor: kuband »

fabidan pisze:będą to prawdopodobnie 205/55/16; od siebie polecam vredestein snowtrac 3
A co powiesz na Bridgestone 195/60R16? - o takich myślałem

Anony Mous

#200 Post autor: Anony Mous »

kuband pisze:
fabidan pisze:będą to prawdopodobnie 205/55/16; od siebie polecam vredestein snowtrac 3
A co powiesz na Bridgestone 195/60R16? - o takich myślałem
fabrycznie na 16 calach ma być 205/55/16. 195 za bardzo rozciągniesz a felge musisz kupić oryginał bo inna może nie wejść

kubik_CDTi

#201 Post autor: kubik_CDTi »

kuband pisze:
fabidan pisze:będą to prawdopodobnie 205/55/16; od siebie polecam vredestein snowtrac 3
A co powiesz na Bridgestone 195/60R16? - o takich myślałem
Rozmiar dopuszczany przez producenta ;)

zbigor

#202 Post autor: zbigor »

kuband pisze: A co powiesz na Bridgestone 195/60R16? - o takich myślałem
Zośka będzie wyglądała na nich jak na kółkach od roweru :lol: Cienka opona moze jest i lepsza na lodzie albo w świeżym śniegu ale na asfalcie wydłuża sie na niej droga hamowania.
Pomyśl w jakich warunkach bedziesz częściej jeździł. Jeśli miasto i trasy gdzie jest jakieś normalne utrzymanie dróg to cienki kapeć nie będzie dobrym wyborem.

Przemcio

#203 Post autor: Przemcio »

A wydawać by się mogło że w tym temacie prawie wszystko już zostało napisane :P . Tylko czytać ;) .

norbert_p

#204 Post autor: norbert_p »

Cześć. Z racji tego, że niedługo (no za kilka miesięcy) będziemy zmieniali opony na zimówki odświeżam temat.
Ja już teraz zacząłem się za nimi rozglądać licząc na jakieś upusty ;)
Moje typowanie to:
UG7+ (od 380zł za sztukę)
Pirelli
Continental
Dunlop.

Jeździłem na UG7+ i wydają mi się naprawdę godne polecenia. Jeździłem też na Pirelli Sotto Zero i również nie mam do nich jakichkolwiek zastrzeżeń. Z zimówkami Continental nie miałem nigdy do czynienia. Natomiast bardzo zjechane mam właśnie Dunlopy i w zimie po kupnia auta miałem kilka razy stracha na śliskiej nawierzchni (pewnie przez wysokość bieżnika - max 2mm)(na takich oponach kupiłem ZB).
Macie jakieś ciekawe i sprawdzone sklepy internetowe z maxymalnie najniższymi cenami?

Dodam jeszcze, że rozglądam się po sklepach internetowych za oponami 205/55/16 z indeksem H lub T (nie wiem jaki powinien być na zimówkach, bo na letnich mam 91H).

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#205 Post autor: Lorry »

Pirelli są świetne na śniegu, ale na asfalcie się masakrycznie szybko zużywają. Jeśli jeździsz po w miare dobrze utrzymanych drogach to wybierałbym miedzy UG7+ a Dunlopami SP 3D. Takowe posiadam, mają około 6-6,5 mm i nie ma z nimi większych problemów na śniegu. Na asflacie ciche i dobrze sprawują się na mokrym ;)

kubik_CDTi

#206 Post autor: kubik_CDTi »

Lorry pisze:Pirelli są świetne na śniegu, ale na asfalcie się masakrycznie szybko zużywają. Jeśli jeździsz po w miare dobrze utrzymanych drogach to wybierałbym miedzy UG7+ a Dunlopami SP 3D. Takowe posiadam, mają około 6-6,5 mm i nie ma z nimi większych problemów na śniegu. Na asflacie ciche i dobrze sprawują się na mokrym ;)
Mam dunlopy i jestem mega zadowolony ;) stosunkowo wolno się zużywają. Po suchym/mokrym Jeździ się prawie jak na letnich.
Continentale odradził mi Wulkanizator z racji szybkości zużycia(2sezony max przy 30tys.km rocznie) i patrząc po letnich wierzę w to.

m@@rcin

#207 Post autor: m@@rcin »

Ja mam UG7+ i jestem zadowolony male zuzycie bieznika sa ciche na suchym. Polecam sklep www.salon-opon.com kupowalem juz tam 3 razy i jestem zadowolony bez zadnych problemow i ceny maja przystepne.

marlow

#208 Post autor: marlow »

Potwierdzam UG7+ są niezawodne. Bardzo dobrze trzymają nawet na dużym śniegu. Będę na nich śmigał drugi sezon. Polecam
Pozdrawiam
marlow

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#209 Post autor: Szuwarek »

Uniroyal MS66 - rewelka kupiłem w zeszłym roku nawet w kopnym śniegu nie było problemu :)

Anony Mous

#210 Post autor: Anony Mous »

Polecam opony Pirelli Sotto Zero - rewelacyjne zimówki :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”