Wentylator nawiewu

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Janusz 123

Wentylator nawiewu

#1 Post autor: Janusz 123 »

Problem- po wylaczeniu stacyjki nie wylacza sie. Po odlaczeniu klemy sie wylacza ale ile mozna razy kodowac radio?Czasami jest ok. Diagnostyka komputerowa nic nie wykazuje. Zwarcie? Regulator napiecia?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#2 Post autor: Harry200 »

Chodzi o wentylator nawiewu w kabinie czy wentylator chłodnicy,jeżeli w kabinie to jaką masz klimę manual czy klimatronik..

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 399
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#3 Post autor: oki »

Napisał nawiewu więc chyba mu chodzi o kabinowy.
Z drugiej zaś strony to chyba klimatronik, ponieważ manualny ma przełącznik biegów (musiał by dostać zwarcia), dwa zasilanie idzie po stacyjce więc i stacyjka musiała by nawalić.
Za dużo opcji zwalenia na raz i tego chyba?
Janusz 123 poprosimy więcej informacji inaczej nic nie dojdziemy.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#4 Post autor: Harry200 »

Pytam się o który wentylator chodzi bo nie dawno miał ktoś podobny problem z wentylatorem chłodnicy..

Janusz 123

#5 Post autor: Janusz 123 »

Chyba wentylator nawiewu bo ostatnio bylem na przegladzie klimy i niby ok.Chociaz koles nie potrafil podlaczyc maszyny a potem nie umial wlaczyc klimy w aucie?! Fajny serwis ale bylem tam pierwszy i ostati raz. Mam nadzieje ze nic nie zepsul. Mam klimatronic. Ostatnio jak nie uzywalem radia bylo ok. Ale jak sie przyblokuje to pokretlem nie mozna jej wylaczac i wtedy tylko klema akumulatora.DZIEKI.

Hagen

#6 Post autor: Hagen »

Podłączam się do tematu, bo od dziś mam ten sam problem. Tzn po uruchomieniu auta wszystko jest OK, klimatronic normalnie działa, w pewnym momencie zawiesza się i brak jakiejkolwiek reakcji na pokrętło i jedyną opcja właśnie jest tylko zdjęcie klemy.

grzegorz74
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2014, 12:01
Lokalizacja: czestochowa
Model:

#7 Post autor: grzegorz74 »

Witam.Odświeżę temat bo nie będę zakładał nowego.Miałem problem nie wyłączał mi się wentylator nawiewu po wyłączeniu stacyjki,klimatronik oczywiście, wyczytałem że walnięty sterownik lub opór wentylatora nawiewu ,kupiłem zamiennik o takim samym numerze tj.90566802 . ,wymieniłem i wentylator działa ,wyłącza się ale pracuje cały czas jakby na wolnych obrotach.Czy spotkał się ktoś z takim czymś czy może trzeba jeszcze coś zrobić by działało.Klima chłodzi normalnie tylko ta regulacja obrotów mnie wkurza.Proszę o pomoc.Aha ja nie zdejmowałem klemy tylko wyjmowałem bezpiecznik nr.2 duży zielony 30A.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”