KOMPUTER POKŁADOWY

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#391 Post autor: Anony Mous »

guma75 pisze:Witam kolegów ponownie. Co do manetki to przycusk (R)działa stoper załancza sie i kasuje natomiast drugi przycisk zmiany komputera nie działa .Dzisiaj na trasie zauważyłem że komputer sam przeskakuje od czasu do czasu lub zmienia się po każdym odpaleniu silnika .Kilometry normalnie dabija -zgłupiałem , sprawdzałem manetke i jest ok nioewiem co dalej mam robić :(
Musiałbyś sprawdzić całe okablowanie od manetki do MID-a. Prawdopodobnie masz jakieś zwarcie lub kabelek się ukruszył.

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#392 Post autor: guma75 »

No i wszystko jasne i MID działa :D
Poczytałem troszke na forum i wyczytałem o zamontowanym uchwycie na kratce środkowej nawiewu. Posiadam również taki uchwyt do noki n8 uchwyt jest dosyć szeroki oraz zapach , co odbija nawiew klimy do wnętrza samochodu. Po długim i mocnym używaniu klimy widocznie kostka od MIDa dostaje wilgoci i wariuje miga i przeskakuje jak chce. Postanowiłem więc wczoraj jadąc z pracy włączyć klimę i dać ogrzewanie na fol aż było gorąco , wyłązyłem klime i zostało samo ogrzewanie na kratki nawiewiewu. Po chwili nawiew ciepły skierowałem na szybę , dodałem chłodniejsze i dojechałem do pracy . Teraz po 11h podeszłem do auta by sprawdzić i manetka zmiany działa i wszystko wróciło do normy :) a w ręce miałem śrybokręt i byłem przygotowany wyciągać radio by dostać się do kostki MIDA i kabli :D . Może komuś to pomoże :driver: pozdrawiam
GUMA75

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#393 Post autor: Mattai »

Może warto tam zapodać jakiegoś kontakt-a albo podobne cudo , zanim skorodują styki?
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

Akodi

#394 Post autor: Akodi »

Witam

Walczę ze startem opcji tempomatu w Z.1.8 16V 2000r Z18XE i szukam kogoś z interfejsem Op-com w okolicy Grodziska Maz. Czeka mnie długa trasa , a nie chce znowu jechac do ASO by zobaczyc jak się uczą Tech2 na moim samochodzie.

Czy ktoś znajdzie czas w ten piątek lub awaryjnie sobotę rano ? Chetnie podjade.
Adam

midas63

#395 Post autor: midas63 »

Auto stało kilka dni, dzisiaj wsiadam, odpalam a komputer jest wyzerowany. Ustawiłem datę i czas ale nie wiem jaka była przyczyna takiego resetu. Miał ktoś coś podobnego?

Anony Mous

#396 Post autor: Anony Mous »

Witam.

Wracam do tematu kolegi mattai i dziś będąc u znajomego mechanika zauważyłem Zosię (po FL) która też miała wyświetlacz MID ale nie miała do niego manetki. Niestety nie miałem za dużo czasu aby sprawdzić czy to jakoś działa. Tak samo w TYM filmiku przez chwilę widać MID i manetkę i jest tak samo. Ciekawe jak to z tym jest.

helgpu

#397 Post autor: helgpu »

witam
może troszkę nie w temacie ale czy któremuś z użytkowników Zosiek znikły z wyświetlacza wskazania telefonu :?: dodam że jest to telefon +radio CCRT 700

Mihó

#398 Post autor: Mihó »

Mi się to nigdy nie zdarzyło. Chodzi Ci o antenkę ? Może po prostu zasięg kiepski

helgpu

#399 Post autor: helgpu »

z zasięgiem wszystko ok, połączenia można normalnie wykonywać

seby

#400 Post autor: seby »

Witam serdecznie. Chcę się upewnić czy komputer znajduje się w lewym nadkolu w zafirce 1.8 2000rok? Mój problem z nią polega na tym że po jeździe w deszczu wyskakują jakieś inne błędy, nie ma powtarzalności. Tak jakby gdzieś było zwarcie i właśnie przychodzi mi namyśl zamoknięcie komputera. Pozdrawiam

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#401 Post autor: Harry200 »

W lewym nadkolu jest sterownik układu chłodzenia,komputer jest przykręcony do głowicy silnika nad rozrusznikiem..

seby

#402 Post autor: seby »

Czyli że jest możliwość robienia zwarcia przez sterownik i będzie świrował komputer czy nie ma?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#403 Post autor: Harry200 »

Jak będą błędy w układzie chłodzenia to idzie info do komputera i przy niektórych tryb awaryjny sterownika silnika..Większość układów samochodu jest ze sobą powiązana i awaria jednego skutkuje pogorszeniem pracy innego..

seby

#404 Post autor: seby »

Dzięki serdeczne, jutro się za to biorę, zobaczymy

mr_andre

#405 Post autor: mr_andre »

Witam serdecznie, jestem w trakcie zakładania MID w Zafira A 2000r 2.0 DTL. MID przeprogramowany na właściwy silnik, kończę lutować przewody do kostki 26 pin no i znalazł się mega problem. W instrukcji jest napisane abym podłączył przewód nr 06 do pinu 3 w kostce licznika. Niestety u mnie to pole jest puste jak widać na załączonym obrazku. Czy Zafira ma inne ustawienie pinów w liczniku, czy muszę gdzie indziej szukać pinu nr3, czyli poza licznikiem?

http://desmond.imageshack.us/Himg407/sc ... es=landing

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”