[B]Klimatronic

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Zlooty

#151 Post autor: Zlooty »

Wiesz co nie powiem Ci ile nabił za pierwszym razem bo gapa nie zapytałem a gościu z polecenia więc nawet szczególnie mu na ręce nie patrzyłem . Patrzył na etykietkę i mówił dzisiaj że 470gr. wentylator ten między chłodnicą a silnikiem się nie załącza wszystko inne tak. Barwnik też dzisiaj dodawał i mówi że niby szczelność jest , jutro mam mu zostawić rano samochód ale chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej żeby znowu nie było zonka.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#152 Post autor: Lorry »

Sprawdź skraplacz, lubi strzelać, u mnie jest lekko pęknięty i uszczelniony i bangla to jakoś.

Choć przy takim tempie ucieczki czynnika to tam musi być spora dizura :shock:

Zlooty

#153 Post autor: Zlooty »

Dzisiaj byłem u kolegi z forum Mariusza na Ursynowie i sprawdzaliśmy ciśnienie klimy pokazuje na kompie 574 czyli chyba tak jak powinno być. Sprężarka się załącza a wentylator nie . Nie mogliśmy namierzyć na kompie gdzie jest test wentylatora od klimy . Jutro jadę do elektronika/elektryka żeby sprawdzić czy w ogóle działa ten wentylator i ewentualnie dalej szukać przyczyny.

Test wentylatora chłodnicy wypadł pozytywnie tzn. załącza się jak trzeba.
Mam jeszcze takie pytanie: przy ilu stopniach na wyświetlaczu w test mode ma się załączyć wentylator od chłodnicy ??.

DaRek7

#154 Post autor: DaRek7 »

Zlooty pisze:Mam jeszcze takie pytanie: przy ilu stopniach na wyświetlaczu w test mode ma się załączyć wentylator od chłodnicy ??.
Jeśli dobrze pamiętam to u mnie włącza się przy 95-96st.

Zlooty

#155 Post autor: Zlooty »

Witam, pojechałem do innego speca od klimatyzacji na Ursynowie po 5 minutach już wiedział o co chodzi.
Mam całkowicie przeorane sprzęgło tzn. wszystko się kręciło ale nic nie napędzało wałka, ciśnienie bo włączeniu klimy nie rosło i wentylator się oczywiście na załączał . Niestety przez te starte zęby i opiłki które pozostały na wałku nie da się włożyć do końca sprzęgła i nie obejdzie się bez wyjmowania sprężarki. Dziś mam nadzieję że już wszystko zacznie śmigać :)

sebaolkusz

#156 Post autor: sebaolkusz »

Sprzęgło pewnie ze 300 + robota. W Sceniku padnięte sprzęgło objawiało się słabym chłodzeniem, potem padł czujnik ciśnienia.

Zlooty

#157 Post autor: Zlooty »

Nowe sprzęgło kosztuje 120 pln , ja akurat kupiłem używkę w extra stanie za 80 pln. Cała wymiana z wyciąganiem sprężarki i czyszczeniem kosztowała mnie 150 plm , wię chyba nie ma takiej tragedii. Klima działa i śmiga jak nigdy :)

widaw
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2011, 11:43
Lokalizacja: wawka
Model:

#158 Post autor: widaw »

Otóż, nie mam możliwości wyłączenia klimatyzacji. Działa non stop.
Klimatronic - z wyświetlaniem na GID.

Ustawienie temperatury pokrętłem, nawet na 28st. i Hi, nie powoduje zmiany pracy i wyłączenia klimatyzacji - non stop dmucha zimnem z nawiewów i nie jest to powietrze o temperaturze zewnętrznej ale wyraźny chłód. O ciepłym nadmuchu nie ma mowy :(
Owszem, kiedy wejdę w ustawienia klimy to mogę ją "odptaszyć" i wtedy nie dmucha zimnem, a powietrzem o temp zewnętrznej - nie grzeje. Ale to chyba nie tak powinno być.
Na wyświetlaczu pokazuje prawidłowo temp. zewnetrzną i temp. ustawioną pokrętłem - ale bez efektu w pracy klimatyzacji.

edyta:
Podłączyłem Op-com'a.
Brak komunikacji z modułem ECC/SAC (klimatyzacja elektroniczna). Wydaje mi się ze powinno tu się komunikować?

Komunikuje się pod modułem ECC (klimatyzacja) wtedy moge przetestować klapki mięszaczy i wentylator.
Błędów brak.

Pomóżcie zlokalizować usterkę, bo tak naprawdę nie wiem od czego zacząć, co pomierzyć, co rozebrać.


pozdr widaw

Michalek1911

#159 Post autor: Michalek1911 »

Witam! Znalazłem takie zdjęcie na jednej z aukcji na allegro Zafiry B:
Obrazek

Co to jest i gdzie to można znaleść? Czy to jest jakaś nowa wersja oprogramowania?

Anony Mous

#160 Post autor: Anony Mous »

To jest fota menu climatronika z kolorowego wyświetlacza.

Piotrek413

#161 Post autor: Piotrek413 »

jak masz climatronik to wystarczy kliknąć w środkowe pokrętło na panelu climatronica

Michalek1911

#162 Post autor: Michalek1911 »

Dzięki za pomoc :lol: przez rok żyłem w nieświadomości że coś takiego posiadam :piwo:

GDA

#163 Post autor: GDA »

To wejdź w te ustawienia bo się może się okazać że masz klimę wyłączona :D

norbert_p

#164 Post autor: norbert_p »

Niestety, ale to prawda. ZB jako chyba nieliczne auto nie ma typowego włącznika AC. Trzeba wcisnąć górne pokrętło i zaznaczyć "X" na AC. Wtedy klima ruszy (ze sprężarką włącznie). Naciśnięcie samego auto nie włącza klmatyzacji i latem nie będzie leciało zimne powietrze tylko chłodne.

Michalek1911

#165 Post autor: Michalek1911 »

Przez to w zime cały czas jechałem na klimie :oops:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”