[B] Wymiana klocków i tarcz hamulcowych - przód i tył.

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Jarek 67
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 25 lis 2009, 11:27
Imię: Jarek
Lokalizacja: Brodnica
Auto: opel zafira A 2,0 Dti
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#106 Post autor: Jarek 67 »

Witam . Napisalem podobny tekst w dziale Zafira A , ale moze i tu ktos mi odpowie na moje pytanie . Kupilem wczoraj tarcze BREMBO i po obejrzeniu w domu zauwazylem , ze jedna z przednich ma "u gory na grzbiecie " wyfrezowany rowek . Nie przeszkadza to w dzialaniu klockow, bo po kazdej stronie od tego rowka jest jeszcze po ok. 4 mm , ale nie daje mi to spokoju . CZy to moze byc jakies wywazenie ? W sklepie nie umial mi odpowiedziec , ale stwierdzil , ze to moze byc normalne . Moze ktos z kolegow sie z tym spotkal i mnie oswieci .

ronin

#107 Post autor: ronin »

Jarek 67 pisze:Witam . Napisalem podobny tekst w dziale Zafira A , ale moze i tu ktos mi odpowie na moje pytanie . Kupilem wczoraj tarcze BREMBO i po obejrzeniu w domu zauwazylem , ze jedna z przednich ma "u gory na grzbiecie " wyfrezowany rowek . Nie przeszkadza to w dzialaniu klockow, bo po kazdej stronie od tego rowka jest jeszcze po ok. 4 mm , ale nie daje mi to spokoju . CZy to moze byc jakies wywazenie ? W sklepie nie umial mi odpowiedziec , ale stwierdzil , ze to moze byc normalne . Moze ktos z kolegow sie z tym spotkal i mnie oswieci .
Jeśli tylko na jednej tarczy z dwóch tak jest to chyba nie jest to normalne - w końcu to komplet na jedną oś :P

Jarek 67
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 25 lis 2009, 11:27
Imię: Jarek
Lokalizacja: Brodnica
Auto: opel zafira A 2,0 Dti
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#108 Post autor: Jarek 67 »

No wlasnie tego nie wiem - moze trzeba gdzies przedzwonic - ale gdzie ?
No to przedzwonilem do dwoch punktow sklepowo-serwisowych handlujacych BREMBO i dowiedzialem sie : od pierwszego , ze to specjalne pokazanie granicznego zuzycia tarczy , a od drugiego ze to sposob wywazenia w celu otrzymania jak najmniejszego "bicia " tarczy - ma
x 0,03 mm . I znowu nic pewnego.
Wczoraj tj. sobote wyslalem podobne pytanie do kilku handlujacych BREMBO na Allegro , na razie odpowiedzial mi jeden , ze duzo juz mial tych tarcz , ale nie spotkal sie z czyms takim . Zanim zaloze tarcze chcialbym to w koncu wyjasnic - tylko KTO MI POMOZE ?

:cry:
Szkoda , ze w moim temacie cisza. :cry: :cry:

spiotrowski

#109 Post autor: spiotrowski »

Te wgłębienia są na każdych tarczach które wytwarzają producenci. Mają one na celu wyważenie tarczy. Wygląda to mniej więcej tak http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... mCGsyA6g6A

Wyważenie te są większe i mniejsze w zależności od produkowanej tarczy.

Anony Mous

#110 Post autor: Anony Mous »

spiotrowski pisze:Te wgłębienia są na każdych tarczach które wytwarzają producenci. Mają one na celu wyważenie tarczy
Potwierdzam w 100%

Jarek 67
Przeglądacz
Posty: 73
Rejestracja: 25 lis 2009, 11:27
Imię: Jarek
Lokalizacja: Brodnica
Auto: opel zafira A 2,0 Dti
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#111 Post autor: Jarek 67 »

I oto mi chodzilo . Wielkie dzieki dla Wszystkich , ktorzy swoimi wypowiedziami mnie uspokoili . Dzis zalozylem juz tarcze tyl , a w sobote biore sie za przod , potem wymiana plynu , odpowietrzanie i mysle ze na dlugo spokoj . Jeszcze raz podziekowal .

smaru

#112 Post autor: smaru »

panowie jakie klocki ate kupic do tarcz 280mm???
niektorzy w aukcjach wpisuja ATE 13.0460-7116.2
inni 13.0460-7179.2 te drugie czesto wystepuja tez w kompletach z tarcza 308mm
sam juz nie wiem czy taki zestaw bedzie ok???

ronin

#113 Post autor: ronin »

smaru pisze:panowie jakie klocki ate kupic do tarcz 280mm???
niektorzy w aukcjach wpisuja ATE 13.0460-7116.2
inni 13.0460-7179.2 te drugie czesto wystepuja tez w kompletach z tarcza 308mm
sam juz nie wiem czy taki zestaw bedzie ok???
Ja kupiłem zestaw ATE 308 mm na przód i jestem zadowolony - zapytaj sprzedawcy jak masz wątpliwości albo zobacz na stronie ATE ;)

Szymon78

#114 Post autor: Szymon78 »

a czy klocki TYŁ do automata/manuala sa takie same (średnica tarcz?)

licznik

#115 Post autor: licznik »

Szymon78 pisze:a czy klocki TYŁ do automata/manuala sa takie same (średnica tarcz?)


wymieniałem TAKIE SAME :lol:

Anony Mous

#116 Post autor: Anony Mous »

ronin pisze:Ja kupiłem zestaw ATE 308 mm na przód i jestem zadowolony
Potwierdzam ja też mam założone na przód i jest ok.

Zlooty

#117 Post autor: Zlooty »

Panowie może ktoś się spotkał z taką firmą i tarczami Kraft albo może podrzucić jakiś link do lepszych w miarę rozsądnej cenie. Niestety muszę wymienić a nie chcę i nie mam za grubego portfela tym bardziej że pod koniec stycznia wymieniałem cały komplet przód/tył na ATE i niestety mi się pokrzywiły i nawet po przetoczeniu jest zonk. Na poprzednich tarczach było ok więc wykluczam piasty.

Szuwarek
Mieszkaniec
Posty: 349
Rejestracja: 21 maja 2011, 09:40
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Zegrze
Auto: ASTRA-G + ZAFIRA-A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#118 Post autor: Szuwarek »

Nie bierz kolego tego szajsu - kolega założył całe przednie zawieszenie - 2 miesiące po warszawie i już ma wykończone. Ja za namową dwóch moich znajomych (jeżdzą 2 rok) i mechanika z prawdziwego zdarzenia zainwestowałem w KLIK - na razie jest o.k.

ronin

#119 Post autor: ronin »

Szuwarek pisze:Nie bierz kolego tego szajsu - kolega założył całe przednie zawieszenie - 2 miesiące po warszawie i już ma wykończone. Ja za namową dwóch moich znajomych (jeżdzą 2 rok) i mechanika z prawdziwego zdarzenia zainwestowałem w KLIK - na razie jest o.k.
Nie róbmy zamętu - te tarcze są do ZA, a wątek dotyczy ZB więc będą droższe i koniecznie 308mm (1,9 diesel).

P.S. Ja bym na tarczach zbytnio nie oszczędzał - szczególnie na przód :>

Zlooty

#120 Post autor: Zlooty »

Też tak zawsze podchodziłem do tego tematu żeby szajsu nie tykać , tylko jak pojeździłem 3 miesiące na tarczach z klockami ATE za 500 pln to teraz patrzę co by kupić taniej i w miarę sprawdzone przez innych.

[ Dodano: Pią Wrz 16, 2011 13:47 ]
Dzwoniłem już do gościa od którego kupiłem te tarcze i będę je odsyłał na reklamacje do firmy .Człowiek w słuchawce mówił mi żebym zostawił sobie te klocki co mam ( są na prawdę przyzwoitej grubości) ale nie wiem czy to aby dobry pomysł ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”