Problem

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
djrafix

#16 Post autor: djrafix »

obojetnie czy cieply silnik czy zimmny. przyszla mi sonda, zamontowalem lecz niz to nie dalo, dalej pojawiała sie problem obojętnie czy na gazie czy benzynie, silnik nie chce sie wkręcić w obtoty, rzuca nim , taki zamulony jest jak daje sie gazu a nawet gaśnie jak by go zalewało, strzela coś, tak parcha jak by zapłon był przestawiony . Nie mam pojęcia co to może być :cry: , byłem pewny, ze zaloze sondde i bedzie OK. a jest źle nawet bardzo :( , może być rówineż ze nie chodzi na kazdym cylindru tak jakby bo strasznie nim rzuca tym silnikiem i wkreca sie do obrotów około 2000 po ciągłym ruszaniu gazem do przodu , bo jak trzymam równo gaz zeby sie wkrecil lagodnie sie dusi i strzela wlasnie w tym silniku cos, jak by byl zaplon przestawiony no nie mam pojecia pierwszy raz z czyms takim sie spotkalem :cry: . HELP :(

Awatar użytkownika
jendrek
Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: 28 mar 2009, 08:46
Lokalizacja: Pabianice
Model:

#17 Post autor: jendrek »

djrafix pisze:obojetnie czy cieply silnik czy zimmny
Spróbuj na odpalonym silniku odłączyć przepływomierz . Odnośnie lpg jeżeli nie jest to sekwencja to powinien być tam zamontowany tak zwany zawór przeciw wybuchom (strzałom) posprawdzaj czy on nie podaje lewego powietrza bo w twoim przypadku LPG i benzyna to są dwa osobne zasilania .
Powodzenia.

djrafix

#18 Post autor: djrafix »

Kurde, to wszystko mnie dziwi bo z 3-4 dni temu mi sie tak nagle zrobilo z tym strzaleniem, duszeniem sie silnika, probowalem odlaczyc akumulator bo wymienialem go i samochod z 10 min postał bez akumulatora dopoki nie przynioslem i nie wkrecilem drugiego, wiec jeszcze aby mi zostalo sprobowac odlaczyc moze przeplywomierz, moze to cos pomoze jak piszecie. :(

djrafix

#19 Post autor: djrafix »

Wlasnie sprawdzilem przeplywomierz,i tez to nic nie dało.Bo jak go odłączam to pali sie ten silniczek na liczniku "Check Engine" i dalej ta sama usterka jest. Gdzie szukać winy w takim raźię?.
Jeszcze było dobrze jak wyjmowałem akumulator, a moze teraz spróbować zeby sobie postał to mu sie polepszy?. No nie wiem już co robić.. :/

Czuje, ze moze gdzies lapie lewe powietrze?, tylko gdzie mam szukać to urządzenie przeciwwybuchowe?

Awatar użytkownika
jendrek
Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: 28 mar 2009, 08:46
Lokalizacja: Pabianice
Model:

#20 Post autor: jendrek »

Nic nie pisałeś jaką masz instalację :?:
djrafix pisze:gdzie mam szukać to urządzenie przeciwwybuchowe
będzie wkręcona w kolektor ssący lub na rurze od filtra powietrza do silnika a tu masz jak to wygląda
http://www.megapol.com.pl/kategoria242_ ... chowe.html
Przejrzyj też przewody podciśnienia.

djrafix

#21 Post autor: djrafix »

aa sprawdzalem, tam z niego czasami spadala taka gumka, lecz ona jest cala i jest Ok, dalem dzis auto do mechanika, i pierwsze co powiedzial, to ze cos nie tak z pompą paliwa a (ok 5 tyg. temu wymienialem na nowa pompę więc mnie to zdziwilo :shock: , zobaczymy co on na to powie . Pozdrawiam .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”