Kompendium wiedzy o felgach i oponach

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
gugi

#166 Post autor: gugi »

I jak Ci się jeździ na 215-stkach :?: Bardzo proszę o opinię na temat jazdy Zafirą na szerszych oponach :)
PZDR

Anony Mous

#167 Post autor: Anony Mous »

Rutrag nie ma się co martwić tym ET.Ja mam u siebie ET42 więc na styku mieszczą sie przy zacisku h-ca.

rutrag

#168 Post autor: rutrag »

juz jest po sprawie - zakupiłem nowe fuldy 205/55 r16 a tamte sprzedałem tylko pozostało mi to et - ale już się tym nie przejmuję - pozdrawiam wszystkich i dzięki za zainteresowanie

djrafix

#169 Post autor: djrafix »

Witam, koledzy mam pytanie bo mam okazyjnie do kupna felgi stalowe do Zafiry, i gość mówi, że rozmiar 5 x 110 mówił,że z Omegi jakiejś tam, powwiny waszym zdaniem pasować?. I nie dużo gość chce bo nawet 30 zł za szt. tylko nie jestem pewny rozmiaru :roll:

kibol66

#170 Post autor: kibol66 »

Witam,od opla omegi pasują 5x110 również niektóre astry taki roztaw maja śrub,a wiec spokojnie możesz kupować kolego bo nawet tanio wychodzi( 15cali 5x110 ).pozdrawiam

giant19s

#171 Post autor: giant19s »

Z tego co się obczytałem to Zafira ma 5 śrub w rozstawie 110 czyli powinny pasować :)
Nie wiem jednak czy od omegi będą dokładnie pasowały :)

Znów uprzedzony ;)

kibol66

#172 Post autor: kibol66 »

beda beda ja kupowalem i wlasnie tez byly wystawione do omegi:)

giant19s

#173 Post autor: giant19s »

A tak ogólnie to co znaczy to ET znaczy?
Czy Zafira ma jakieś widełki tej wartości? Czy ET 35 pasował by do Zosi?

kibol66

#174 Post autor: kibol66 »

Ja kupiłem E33 15X5X110 i mi pasuja w Zefirach A jest przedział 35-45

E-35-45 to szerokość felgi,dokladnie to odleglosc tzw. plaszczyzny przelegania felgi i jej srodka. Wiec, dla roznych szerokosci felg (nie srednicy!) to samo ET oznacza rozne odsadzenie felgi jeśli się myle to prosze mnie poprawić :).pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 20 lis 2009, 12:33 przez kibol66, łącznie zmieniany 1 raz.

djrafix

#175 Post autor: djrafix »

aha:), to fajnie dzięki koledzy, tak 195/65R15 . Pozdro ;)

kibol66

#176 Post autor: kibol66 »

Dokładnie takie oponki beda pasować do tych felg:),Pozdrawiam

kubik_CDTi

#177 Post autor: kubik_CDTi »

Z opon letnich polecam Continentale Premium Contact 2ki.
Z zimowych Dunlopy 3D Wintersport,mimo,że na jednej wywaliło z boku gulę.
Ogólnie zafira dość szybko wcina opony szczególnie przednie.
Pozdr.

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#178 Post autor: timi68 »

Ja założyłem Dębicę Frigo 2, nie drogie ale naprawdę super. U nas na Podkarpaciu śniegu nie brakuje, wczoraj i dziś zrobiłem sporo kilometrów na zaśnieżonych drogach a oponki zpisują się super, naprawdę warto.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#179 Post autor: Lorry »

kubik_CDTi pisze:Z zimowych Dunlopy 3D Wintersport
też je mam i nie są złe ale... mimo że mają sporo bieżnika(zrobiły raptem ok 15kkm) to cofając z lekko ośnieżonego stromego podjazdu (robie to wolno bo tyłem celuję w bramę, podjazd ma ok 10m długości), niemal zawsze zapychają mi się i całą procedurę robię w stanie poślizgu i mam cykora by nie wywalić :| Natomiast na zaśnieżonych drogach spisują się dobrze, odpowiednio dozujac gaz podjeżdzają nawet pod większość stoków :)

kubik_CDTi

#180 Post autor: kubik_CDTi »

Przede wszystkim cenie je za to jak się zachowują na suchym i mokrym,wiadomo,że nie jest to jak na letnich,ale i tak jest naprawdę nieźle,zaśnieżone i oblodzone bardzo dobrze,przy ruszaniu nie ma problemów bo to jednak diesel,w benzynowym szybciej wystąpi problem niestety z podjazdem.
Kupiłem łańcuchy na wypady w góry,ale jeszcze się nie przydały :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”